bugün

ukteyi veren: josef k

izmir büyükşehir belediyesi'nin yeni sloganı. bütün otobüslerde, sokaklarda, metroda ve vapurlarda görebilirsiniz. bir de video yapmışlar;

http://www.youtube.com/watch?v=dx2q59VjtSs
çok başarılı bir slogan olup, turkcell ve rte tarafından çalınarak farklı kalıplara sokulmuş olması düşündürücüdür.
(bkz. işimiz hizmet gücümüz millet)
(bkz.isimiz türkiye gücümüz türkiye)
izmirlilerin illa ki görmüş olduğu slogandır.
sloganın geçtiği reklamı her gördüğümde, burası izmir değil diyorum. belkide ben izmirde yaşamıyorum.

(bkz: matrix)
Reklam filmi için kurban bayrami tatili feda edilen kampanyanın sloganıdır. Reklam filmindeki şehir, izmir'in ta kendisidir.
bu reklamı expo'ya yapsalardı expo bizim olurdu çünkü reklamdaki şehir bambaşka sanki ben orda yaşamıyorum.
Her gittiğim yerde beni benden alan ve artık gına geldi tamam işin izmir gücün izmirde sus artık dedirten olay.
izmir gibi marka olabilecek bir şehri yönetmekten aciz zihniyetin çakma sloganı.

şöyleki:

aslında çok güzel olan ancak birkaç meselesi halledilince tam bir dünya şehri konumuna gelecek güzel şehir.

metro inşaatının acilen bitirilmesi ve metro ağının tüm şehri kapsayacakşekilde yaygınlaştırılması.

yerleşim yerlerini birbirine bağlayan yolların ve caddelerin ve sokakların daha kullanılır hale getirilmesi.

toplu taşımacılıkta kullanılan otobüslerin daha hızlı birşekilde yenilenmesi!

liman kalsın mı, kalksın mı tartışmalarına bir son verilerek hali hazırdaki limanın genişletilmesi ya da yerinin değiştirilmesi.

Akdeniz'in en büyük limanı olacak Çandarlı Limanı için acilen ced raporunun tamamlanması.

çevre yolunun tamamlanarak hizmete açılması için çalışılması.

uluslararası fuarcılık yapan dünya kentleri örnek alınarak yeni bir fuar alanının inşâsı.

Ülkenin en işlek ekonomik trafik yoğunluklarından bir tanesi olan izmir-Manisa arasındaki yolu bölünmüş karayolu haline getirilmesi.

mevcut havalimanlarının uluslararası havalimanı özelliklerine sahip olabilmesi konusunda iyileştirilmesi.

Ülkenin en verimli havzalarına sahip olan bu bölgeye baraj, bent, gölet, sulama kanalları yapılarak gelecekte yaşanabilecek susuzluğun şimdiden engellenmesi.

Jeotermal, rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının daha verimlikullanımı için gerekli tedbir ve teşviklerin alınması.

Ülkenin en gelişmiş demiryolu ağına sahip olan izmir'imizin demiryollarını daha verimli hale getirmesi.

5.000 yıllık tarihi olan kentimizin, merkezine daha çok turist çekebilmek için gerekli iyileştirmenin yapılması.

unutmayın! herşey daha güzel bir izmir için!

bizler daha güzel ve rahat bir izmir'e layık değil miyiz?
"her şehre uyarladınız mı ne yaptınız ya?" dedirten cümle.

(bkz: işimiz mersin gücümüz mersin)
şakirtlerin yemeyip içmeyip sayıkladığı sözlerdir. özellikle kızlarını çekemezler.
3 dönemdir chp'ye oy veren ama artık veren ellerim kırılsın diyecek olan ben'e dayatılan slogan.

-yollar köstebek yuvası hergün yüzbinlerce araç'ın geçtiği ana yollara bile asfaltlama yok.

-metro 2012 nin güya 6. ayında açılacakmış ama şantiyenin hali bana hiçte öle demiyor.

- yollara dökülmüş trafik polisleri hariç hiçbir trafik düzenlemesi ve acil aksiyon eylemleri ve belediye destekli çalışmalar yapılmıyor , trafik belediye tarafından terk edilmiş.

- Güney bölgesinde yaşayanlar için hayat tam bir ızdırap toplu ulaşım araçları konserve kutusu gibi , canlı hayvan taşıması yapılıyor.

- izmir merkez , gümrük , çankaya gibi izmir'in iş hayatının döndüğü semtler 40 yıldır aynı ufacık bir modern belediyecilik eylemi bile yok

izmir büyükşehir belediyesinin yaptığı iyi işlerde elbet var lakin 1.5 milyon insan sürünürken acil eylemler alıp uygulayamayan bu belediye bence sınıfta kalmıştır.
tabelalarda görünce insanda hafif bir tebessüm bırakan slogan.*
sosunun işimiz gücümüz üçkağıt olarak değişmesi gereken laf salatası.