entry'ler (22)

ben bu yazıyı ona yazdım

son zamanlarda hiç olmadığın gibisin, sen değilsin. sen mesela küfür etmezdin, artık ediyorsun. bir şeyleri artık daha çok zorlamaya çalışıyorsun ve bunların hala gerçek nedenini bilemiyorum.

zamanında çok şey oldu, evet. çok boktan şeyler. fakat ben o olayda sana hak verip, kaaç yıldan beri birbirimizi seviyor ve birlikteyken bunları şu an kullanman gerçekten çok abes kaçmıyor mu ? bir düşün. neden bu kadar çok zorluyorsun ? sebebi neydi ki ? ya o yıllardır konuştuğumuz tüm şeyler yalan, şimdikiler gerçek ya da tam tersi. ben ikinci seçeneğe inanıyorum kusura bakma.

söylediğin hiçbir şeye dikkat etmiyorsun, artık sevginin azaldığını bile söylemekten çekinmeyecek boyuta ulaştın bravo.

neyse, senin için durum böyleyken bile ben seni çok seviyorum. "parmak uçlarından, saçının teline kadar."

yapma böyle be.

sosyal deney yapılan öğretim üyesi

öğretim üyelerinin tamamen egodan oluştuğunu gösteren sosyal deney.

Ayrıca "sen iyi misiniz ?"

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

en iyi şekilde geçen 6 ay.

moral bozan şeyler

karşındaki sevgilinin uzun süredir senle aynı şekilde düşünmediğini daha yeni yeni öğrenmek, başka insanlar için bizi görememek. yetememek.

çocukken yapılan saçma şeyler

ilkokul 5. veya 6. sınıf gibi, düğün vesilesiyle şehir dışına çıkılmak zorunda kalınır. bavulda fazla yer kaplamasın diye o lanet takım elbiseler üzerimdedir. ceketi çıkarmış, siyah gözlüğü takmış ve saçları ölümüne jölelemiş şekilde sabiha gökçen havalimanında fink atmaktayımdır... hatırladıkça utanıyorum, içime çöküyorum, hissizleşiyorum.

para mutluluk getirir mi

şu an yapılamayan birçok şey artık gerçekleşeceği için getirir. akıllı kullanırsan.

evlilik aşkı öldürür mü sorusu

aynı ortamın, evin, odanın aynı iki insanın olması gibi birçok ilki barındıracağından dolayı aşkı öldürmez, daha çok heyecan katar. karşındaki insanın bilmediğin birçok özelliğini muhtemelen o zaman farkedeceksin. zamanla nötr olunur mu bilinmez....

balık burcu kadını

duydu değişimlerini çok yaşar. gün bile değil, bir saat karamsar takılıp diğer saat gülücükler saçıp morali yerine gelebilir. olayların sadece olumsuz sonuçlarına odaklanmışlardır. şirinlerdir, kendilerini sevdirmeyi bilirler.

sevdiceğimden biliyorum...

shameless

6. sezonu başlamış olan dizi.

--spoiler--

frank gallagher - bu bölümde en çok güldürmüş, bu sezonda en çok güldürecek olan karakter olarak düşünüyorum. papaz sahnesi ve namaz kıldığı (kıble yönünü tartıştığı) sahne efsaneydi.

carl gallagher - geçmiş sezonlar ile en çok değişim gösteren karakter. hoş bir hava katmış. bu daha başlangıç diye düşünüyorum, ileriki bölümlerde siyahilerle birçok şey yapacaktır. frank'in, carl'ın eve çağırdığı siyahiye attığı bakış efsaneydi.

lip gallagher - akademisyenlik olayı güzel ama gereğinden fazla şişirildiğini düşünüyorum. hele bir bölümde, iki kişiyle birlikte takılmış olması bunu gösteriyor. harcamazlar umarım.

debbie gallagher - geçen sezondaki en itici karakter olma ünvanını hala devam ettiriyor tebrik ederim.

fiona gallagher - artık o adamdan bu adama atlaması gına getirmiştir. değişen bir şey yok.

--spoiler--

ygs 2016

sonuçlardan sonra burda ilk yüzde, bin tane uludağ yazarı göreceğimiz sınav.

efsane olmuş haber başlıkları

görsel

parmak uçları kesik eldiven

giyipte yakışanını şu ana kadar göremedim.

ilk madde nasıl oluştu

moderne yakın ilk türleri 100 - 200 bin yıl önce görülmeye başlanmış insan, evrende toz kadar yer kaplamayan samanyolu galaksisi içinde, ilk maddenin nasıl oluştuğunu tek paragrafta çözüyor. (#)insan gerçekten hayret ediyor

kucugum dahacokkucugum

uludağ sözlüğün en elit, en tatlı yazarı.

metroda bağırarak kürtçe konuşmak

toplum içinde bağırarak herhangi bir dili konuşan insandan farklı olmayan insan. aynı cehalet, aynı rahatlık.

saçı kızıla boyamak

buram buram yürek isteyen eylem. çilli olup kızıla boyatmayanı dövüyorlar heralde.

shameless

yılbaşı sürprizini, yeni sezonu 10 ocak'tan 1 ocak'a çekmek ile yapmışlardır. yeni sezonda en çok konuşulacak karakter büyük ihtimalle carl olacaktır. debbie açısından değişen hiçbir şey olmamış gibi duruyor.

ekşi sözlük çaylak onay sırası

nasıl ilerlediği konusunda hiçbir fikrim olmayan, sıra gelince arkaya atacaklarını düşündüğüm sıra.

ruh sağlığını korumanın yolları

fazla düşünmemek, gereksiz ayrıntıya yer vermemek. zor olsada etkili çözüm.

ygs barajının 150 puana yükselmesi

hali hazırda iki tane baraj olmasının saçmalığı giderek artmıştır.