bugün

entry'ler (39)

vücut geliştirme

gym salonları için anlık gazlarla uzun vadeli kontrat yapmayın arkadaşlar. 6 aylık taahhüt yaptım ancak 5 kere gittim..

bir erkeğe en çok yakışan aksesuar

kol saati, zeka.

erkekleri çekici yapan detaylar

zeki olması değil,
akıllı olması da değil.

akıllı ve zeki olması ile birlikte bu yeteneğinin farkında olması.

akıllı şehir fikir ve proje yarışması

20 000 tl az para değil * sadece fikir ile bile katılabiliyor olmak çok iyi *

kızların arkadaş olarak görmesi

kızlar karşılarında ne varsa onu görürler. sırf aman kaybetmeyeyim aman tekmeyi basmasın diye meriç gibi davranırsan tabi ki arkadaş olursun. ama cesurca bir erkek gibi konuşursan erkek olursun haa red yeme olasılığı var mı ? tabi ki var. ama şu da var; erkek gibi davranırsan seni hiç bir zaman arkadaşı olarak görmeyecek.

3 ayda ingilizce ne kadar gelişir

hiç türkçe konuşmaz ve türkçe duymazsan çok ama çok gelişir.

akıllı şehir fikir ve proje yarışması

istanbul büyükşehir belediyesi tarafından gerçekleştirilen world cities congress ıstanbul 2018 kapsamında düzenlenen akıllı şehir fikir ve proje yarışması için son tarih 10 nisan 2018.

20.000 tl ödüllü yarışma herkese açık.. ham fikriniz veya projeniz ile başvurabilirsiniz.
ayrıca belirlenen kategorilerde tablet hediyeleri de var.. eğer startup ınız varsa katılımcılara sunum yapma imkanı ücretsiz stand imkanı da var. yani baya iyi bir şeye benziyor..

şehir hayatında karşılaştığınız zorluklara karşı keşke şöyle yapılsa keşke böyle yapılsa diyip duruyorsanız size göre bir yarışma. kaçırmayın derim.

dünyanın en stresli meslekleri

sanırım havaalanı kontrol kulesi çalışanı olmak.

ayakları duvara dikmek

yorucu bir günün ardından insanı rahatlatan, fabrika ayarlarına döndürmeye yardımcı olan eylemdir.

müslüman olmak için mantıklı bir sebep

müslümanlığın, 'günümüzdeki müslümanlık' ile alakalı olmadığını kanıtlamak olabilir.

yahudiler neden bu kadar başarılı

bir amaçları vardır. yani bu amaca yönelik hedefleri ve stratejileri vardır. bizim gibi sabah uyandığında acaba ne yapsak demezler. ya da kalkınma planı yaparken ülke olarak ne yapsak demezler. amaç bellidir. o yolda emin adımlarla ilerlemek isterler. o yüzden de başarılıdırlar. ha bir de ticari zekaları vardır o bambaşka bir şeydir..

akşam yemeğini ekmeksiz yemek

sadece kahvaltıda ekmek tüketen biriyim. öğle ve akşam ekmek aramıyorum yaklaşık 3 yıldır böyleyim ve vücut yağ oranım bi hayli düşük. zaten yediğimiz ekmek de değil. bembeyaz şeker. içinde ne b12 var ne de tam tahıl.. size önerim kaliteli ekmek bulamıyorsanız siz de yemeyin.

çiftlik bank mağdurlarına üzülmeyen insan

benim bu. diğer insanları salak zannedip bi tek kendilerini akıllı gören aptallara neden üzüleyim ki ?

ezan sesi yüzünden ders çalışamamak

aziz sancar ın sesi çınladı birden kulaklarımda..
boş boş şeylerle uğraşmayın, boş şeyler tartışmayın, kabuller üzerinden tartışmalara girme diyor adam. yok ezan sesi yok onun saçı kapalı yobaz yok şunun eteği kısa yollu namussuz. yahu bırakın olum gereksiz tartışmaları ve serzenişleri işinize bakın.
adamlar uzaya araba gönderdi araba
sen daha o arabayı üretmiyorsun gelmiş ezan dı falan dı

çok üzülüyorum böyle şeyler görünce gerçekten.. yazık

sevmediğimiz bir insana neden saygı duyalım

saygı ile hoşgörü kavramlarını karıştıran insanlar yüzünden.

saygı kabul etmektir. saymaktır. (sen beni adamdan saymıyor musun ? gibi)
hoşgörü hoşgörmektir. ama kabul etmek değildir.

mesela osmanlı imparatorluğu azınlıkların dinlerine karşı hoşgörü politikası izlemiştir. saygı politikası değil.

zaten benim inancıma göre (kabulüme göre) başka hak bir inanç yoktur. ki ben senin inancına saygı duyarsam (kabul edersem) kendi inancım ile çelişirim. o yüzden saygı duymak yerine hoşgörürüm bundan da kimseye zarar gelmez.
nötr bi düşünce yani.. ne senin bana zararın var ne de benim sana..

internet olmadan önceki yaşam

zordu. ama güzeldi sanırım. biz görmedik o zamanları gerçi windows95 ile bilgisayar dünyasına giriş yaptım ama internet ile çok çok sonradan tanıştım.

hangi mesleği yapmak isterdiniz

oyuncu olmak isterdim. gerçekten. ama şartlar..

yazarların en son aldığı iltifat

kazağın olayım giy beni.

rizeli kızların aşırı güzel olmasının sebebi

tenlerinin gözeneksiz ve sıkı olmasının cildinin pürüzsüz olmasının sebebi mısır ekmeğidir.

internetten hastalık araştırmak

en son ölüm sekmesiyle kapanacaktır.