bugün

entry'ler (45)

biletall com

beni fazlasıyla etkileyen web sitesi.

ben türk menşeli bir firmanın bu kadar iyi hizmet verebileceğini düşünmezdim. şaşırdım doğrusu ama bi yandan da hoşuma gitti. adamlar hava durumunu bile belirtiyorlar, ayrıntılı bir sistem olmasına rağmen son derece kullanışlı yapmışlar. takdir etmemek elde değil...

bayram tatili

her sene olduğu gibi bu sene de memlekette geçireceğim tatil.

bu sefer bir farklılık yapıp direkt yazıhaneden değil de internetten aliyim dedim bileti. biletall.com diye bir site buldum ve gerçekten memnun kaldım, adamlar ince işçilik çıkarmışlar. bundan sonra otobüs ya da uçak biletlerimi buradan almayı düşünüyorum, şahsen beni etkilediler...

türkiye hırvatistan maçından zengin olmak

oha lan 10 tl bonus verdi türkiyeye bastım türkiye kazanırsa 40 tl verecek. bu siteden oynanır.

diri diri yakılan kız

abi çok kötü bi şey ya.

turkcell tv

bir web tv hizmeti olarak, film dizi arama zahmetine son veriyor geri sarma ya da saklama özelliğiyle bu sayede sadece ne işte ne de okulda iken hiçbir şeyi kaçırmıyorum. gerçi hoş ne güzel dizi siteleri var dizilerden dizilere atlamanızı sağlıyor ama bu kadar işsiz olabileceğinizi sanmıyorum. benim şahsi görüşüm bir televizyon uygulaması olarak tatmin edici.

şeytanla laf kavgası

artık ne kadar iyi bir insansam şeytanla bile kavga etmiyorum.

seni seviyoruma verilmesi gereken cevap

Hadi canım ciddimisin, yok be ben o değilim sen beni karıştırmış olma.

bir kadının en büyük yalanı

sen benim ilk aşkımsın, senden başkasını hiç sevmedimki ben.

yurt dışında türklere sorulan absürd sorular

how can u beleive russian girls have a fun with turkısh mans.

türk korkaklığı

ailesinde çanakkalede şehit vermemiş, yaşanan olaylar karşısında kraldan çok kralcı birinin açtığı başlık diye düşündürten girdi.

kürk mantolu madonna

ilk başta çok övünülerek dinlediğim kitapta olağan üstü bir anlatım yoktur, bu tür olaylar geçmişte hepimizin çevresinde gerçekleşmiş olaylardır.

günlük tutmak

18 yaşında başlayıp keşke daha önce başlasaydım diye hayıflandığım, geriye baktığımda olaylayları okurken yaşamama yardımcı olan eylemdir.

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

daha az kişinin kullanıp buranın gereksiz bir yer olmaması hasebiyle seçmiş olduğum sözlüktür, uludağ.

evlendikten sonra kilo alan kız

evlendikten sonra kilo alan kız, devlete kapağı atıyım gerisini boşver diyen kızdır.

öğrencinin apartman yöneticisi seçilmesi

binadaki adamların biz aslında parti yapmak istiyoz ama yol yordam bilmiyoz siz şu işe bi el atın demesidir.

sevgiliyi çok sevmek ama güvenememek

sevgiliyi çok sevmek ama güvenememek ben çok cevizler kırdım, acaba o da aynısını yaparmı diye içinin içini yemesidir.

sen evlenilecek erkeksin denmesi

benim yanımdan ayrılmazsın, ben sana istediğimi yaptırırım kızım bunun benden başkasını gözü görmez en iyisi ben bunu kaçırmayım şeklinde ki düşüncenin dışa vurumudur.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

nedeyeceğimi demeyipte diyeceğini bilememek olsa gerek.

portakal yiyince portakal suyu da içmiş olmak

portakal yiyince portakal suyu da içmiş olmak= vişne yiyince kanın kırmızılaştığını düşünmek.

atayı rüyamda gördüm diyordu ki

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!