bugün

sevdiği entry'ler

gecenin klasik müziği

niccoló Paganini: "Violin Sonata No 6"

https://youtu.be/5BQY6A3rLRY

aşı olmayanları kırmızı bültenle aramak

Sürekli yeni varyantları çıkan virüsten damarlarına aktivitesi şüpheli bir takım sıvılar enjekte ettirerek kurtulacağını zannedenlerin doğal seçilimle elenmesinden sonra ortaya çıkacakları için gereksiz bir eylemdir.

Aynen sığır, doğal seçilim.

daha adil bir dünya mümkün

Allah aşkına ne yazmış çok merak ettim, diyerek gidip alıp heyecanla okuyacağım kitaptır. Faiz sebeptir diyecek kadar ilim sahibi, köyde patates toplayan teyzeciğin bile "bunların kanı bozuk" dediği yapılanma hakkında "kandırıldık" diyecek kadar dürüst, bu ülkeye faydası olan herkesin ne hikmetse hain çıkmasıyla yanından kovacak kadar vatanperver, halkın en küçük kesiminden en büyük kesimine kadar hiçbir haksızlık etmeksizin yöneten ve adaleti bu ülkenin bel kemiği haline getiren bir adam.

Silivri bir yana, bu yirmi senelik devasa bokun üstüne nasıl bir tüy dikilebilir tahayyül sınırlarımın dışında bir şey. Okuyup aydınlanmak ve "ulan be reisim. Sizden öğrenecek çok şeyimiz var hala. Ben hayatımda böyle tüy dikenini görmedim" demek istiyorum.

Yazar notu: acaba reisimizin adil dünya fikriyatı içerisinde Doğu türkistan hakkında susmanın ücreti mukabili yazıyor mudur şahsi olarak çok merak ediyorum.

ekonomi çok kötüyse herkeste neden iphone 12 var

600 yıllık bir imparatorluğun son demlerinde, ülke ekonomisi bitmiş vaziyetteyken sırf batı'ya "yıkılmadık, ayaktayız." mesajı verebilmek amacıyla avrupa'dan * alınan borçla çırağan sarayı'nı inşa edip gösteriş yapmaya çalışan osmanlı padişahlarının torunları olduğunu iddia eden kitlenin ülkenin %50'sine tekabül etmesinden dolayı ülkenin en az yarısında şu anda i-phone 12 olması gayet normaldir. bir araştırsanız bankaya binlerce lira kredi borcu çıkar bunların. sanki keş parayı koyup i-phone alıyorlar da biz ekonomi kötü diyoruz gibi konuşmayınız lütfen. bizim toplumun yarısına yakını içmeye ayran bulamazken sıçmaya gitmek için götünü koyacak taht-ı revan arar. bunu böyle kabul edin bence ve insanların tüketim çılgınlığı üzerinden ekonominin durumunu analiz etmeye çalışmayın. edemezsiniz çünkü.

edit: hayatımda hiç i-phone kullanmadım, gerek de duymadım.

tarikatların postallar altında ezileceği gün

Postallar altında mı, taşlar altında mı her neyse, bunların bitişini görmek, cehaletle beslenen, vatana, millete, bayrağa zarardan başka hiçbir halta yaramayan bu kokuşmuş yuvaların yok olduğunu görmek, tüm vatanseverlerin, maneviyata saygısı olanların en içten dileğidir.

Şeyhlerin, şıhların ayağını yalayarak, pipisini koklayarak, ağzına tükürmesine, karısını pandiklemesine, bacısını düzmesine seyirci kalan, makatı yırtık el kadar çocukları görmezden gelen bu lanet olası zihniyet bitmediği sürece bu ülkeye huzur yok!

Eğitimin, sanatın, ilimin, bilimin ötelendigi her ülke boka sarmıştır!
Tarihin en büyük gerçeği budur!

Defolun!

175 boyundaki erkeğe kısa diyen kız

kendisi 1.70 ve üzeri bir boya sahiptir. insanlar kısa, orta ve uzun boyu kendilerinin yanındaki duruşuna göre değerlendirir. 1.70 boyundaki bir kadın, 1.75 boyundaki bir erkekle yan yana durduğunda askerlik arkadaşı gibi görünür. şahsen ben bu görüntüyü hiç sevmiyorum. ha boy senin için öncelikli bir kriter mi derseniz bunu öncelik yapacak kadar sığ bir insan değilim. lakin yanında basit bir kadın aksesuarı olan topuklu ayakkabıyı hakkını vererek giyemediğim bir erkeğin bana göre orta ya da uzun boylu olduğunu tabii ki iddia edemem. 1.55 boyundaki bir hemcinsim size kendinizi daha iyi hissettirecektir. tabii ki boyutlar sizi iyi hissettirmeye yeter sebepse.

herkes bilsin ki türkiye yok geçen hanı değildir

görsel

Görüntü, yol geçen hanı, Ali baba' nın çiftliği..vs adına ne derseniz deyin.

Sayıları ayyuka çıkmış, kanunsuz, pasaportsuz, kayıtsız, elini kolunu sallaya sallaya ülkeye giren onca insan, "yol geçen hanı" nına delalet değil de nedir?

Eğitimsizlikleri, suç potansiyelleri, kanun, kural tanımayan, edep, adap bilmeyen duruşlarıyla, memleketi istilâ eden, huzurla yaşamamıza artık engel teşkil eden bu yığınlarla yaşamaya mahkum edilmek, mecbur bırakılmak, haksızlıktır, asap bozucudur, delirticidir.

Biz halkız, bu ülkenin sahipleri biziz ve avaz avaz diyoruz ki, bu göçmen yığınını istemiyoruz!

Atalarım, elin suriyelisi, afganı, kıçını yayıp yaşasın diye can vermedi, çanakkale' de, sarıkamış' ta, yüzlerce cephede, elin hanzoları gelip, topraklarımızı bizlere dar etsin diye şehit olmadı, hiiiç kusura bakmayın!

tengir budun

nick altına yazdığım yazıyı sildirmiş tehditçi yüzsüz . tengir budun sen bana bir şey yapamazsın anladın mı? senin gücün bana yetmez, kafana sokacak mısın artık? senin yarın yaşındayım, ismimi soyismini adresimi yazdım, iste daha fazlasını veririm . beni diğerleriyle karıştırma ben korkmam . sen hiçbir sikte yapamazsın . ancak tehditkar bir şeyler karalarsın, çaylak yaptırırsın, belki hesabım silinir falan . bu kadar, anlatabildim mi tosunum?

günün anlamlı sözü

görsel