bugün

entry'ler (12)

hindistan ın ay a çıkması

Helal olsun lan ama paylaşmadan edemeyecem.

6 lirası anca 1 dolar eden ülke

Okurken sesli siktir çektiğim başlık. Ulan zerzavat japonlar napsın kafasına mı sıksın? Yapacağın tesbite sıçim. Biri de japonyada asgari ücret 300 K diye yazmış. Akıllı seni. En pahalı prefacture'da saat başına minimum 950 yen alırsın. Bu fiyat ortalama bir prefacture'da 800 yen. Senin dediğin parayı almak için ayda 375 saat it gibi çalışman lazım. O kadar çalışacak göt varsa bebede zaten bi zahmet 300K yen de kaldırsın adam da japonya şartlarında evine ekmek götürsün çocukları da okula gitsin.

saç kestirmek

Geçenlerde paris'teki bi çin mahallesinde çinli bi ablamıza kestirdim. Ne yapim dayanamadım görünce ve beklenen oldu sikti attı traşımı.

eğitim fakültesi kızları

Genelde hayalleri kısıtlı, vizyonsuz, eğitim seviyesi düşük kızlardan oluşur. Türbanlı kız sayısı diğer bölümlere göre daha fazladır ama bu onların diğer kızlardan çok da farklı olduğunu göstermez. Diplomayı aldıktan sonra evlenmenin hayalini kuranlar aralarında çoktur. Ciddi bir kısmı hayattaki yapabileceği en büyük başarının kpss'de atanmak ve evlenip çocuk yapmak olabileceğine inanmıştır. Piyasadaki en popüler kitapları bulup okuyunca kitap okur yazar olduğunu ima edebilirler ama aslında dayatılan bir kitabı okuduğunun çok da farkında değildirler.

anime izleyen erkek

Bu bebeden zarar gelmez. Bazısı harbiden mal oluyor anime dünyası ile gerçek dünyayı ayırt edemiyor, sosyal hayatta da çok başarılı olamıyorlar ne yazık ki. Ama genel özellikleri kötü niyet beslemezler yardımcıdırlar arkadaşlarının başarılarını falan kıskanmazlar. Yukarıdaki entry'lerde bahsedildiği gibi lol oynama zorunluluklar falanı da yoktur. Anime 7-15 yaşa hitap eden bi çizgi film değildir amk aksine bir felsefeyi anlatmak için başvurulan fantastik bir yöntemdir. O felsefeyi de anlamak zaman, kafa, hayal gücü falan gerektirir. Anime izleyen erkek'in sıradan bir erkekten noksanı da yoktur.

atatürk ü sevmeyen cahildir

Sevmeyenden ziyade tanrılaştıran cahildir diyebileceğim bir önerme.

pringles ın 12 lira olması

Gayet normal bir durumdur, Fransa'daki ortalama pringles fiyatları 1.75-2 euro'dur. Belli ki bağlı olduğu şirket ülke farketmeden kâr'ını sabit tutmak istemiş.

sadio mane

Pas alır pas verir, ciğersiz koşar, gol atar. Oyundan çıkarken de ağlamaz. Kendisi baştan aşağı profesyonel futbolcudur birader. Ancak diğer oyuncular gibi sosyal medyada fink atıp takipçi kasmadığı için gerçek değerini görememektedir ne yazık ki.

ankara

Bu şehirde trafik lambaları diye bir kavram yoktur. Yaya geçidinden geçerken araba varsa dur, araba yoksa geç anasını satim.

toplu taşımanın önemi

En temelinde CO2 salınımını azaltır toplu taşımacılık. Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerindeki benzin fiyatları ciddi derecede pahalıdır. Ancak buna karşılık iyi bir toplu taşıma sistemi kuruludur ve yıllık taşımacılık biletleri de ucuzdur. Bu sayede çoğunluk toplu taşımacılık kullanır. Diğer türlü şehir merkezlerinde nefes alamazsın.

türkiye nin en iyi yerli teknik direktörü

Başarıları göz önünde bulundurarak incelendiğinde Şenol Güneş ile Fatih Terim arasında giden bir tartışmadır. Ancak birisi sınırlarını ve kendini bilen bir öğretmendir, diğeri ise tam bir kırodur.

hayat felsefesi yapılacak en güzel söz

Bu para başkasının cebinde olup onu mutlu edeceğine, benim cebimde olup beni mutlu etsin.