entry'ler (54)

saç dökülmesi

ben 2 ay sarımsak ve zeytinyağı kürü yaptım, her gün ama.
uzamayan saçlar hızla uzadı, yeni saçlar çıkar mı bilmiyorum ama şimdilik bıraktım yazın deneyeceğim çünkü evde sarımsak kokusu oluyor kışın kapı pencere açmak biraz külfetli.
yurtdışı forumlarda en az 6 ay düzenli kullanmda yeni saçların çıkacağı söyleniyor.

ekşi sözlük

ne vpn ne başka bir şey ne de 2023 fayda etmiyor yine girilemiyor.

2021 den beklentiler

şu maskeden kurtulsam yeter. evet maske.

ekşi sözlük

Sanırım sorun çözülmüş ben girebiliyorum.

ekşi sözlüğün açılmaması

An itibarıyla açılmıyor.sizde de öylemi ?

kayseri cumhuriyet meydanı

türkiyenin en güzel meydanıdır. ayrıca dirsektenakansu benim çekmiş olduğum fotoğrafı buraya yükleyerek beni onore etmiştir.

inci sözlük

(bkz: sözlük erkekleri allah belanızı versin)
(bkz: komşunun ayakkabısına boşalmak)
(bkz: iş yerinde içki içmek)
(bkz: penti de sütyenlere uzun uzun bakan adam)
(bkz: yaratığı varlığın kendisine inanmamasından korkmak)
(bkz: hayatımı siktin nazilli)
(bkz: en kötü ne kokar)
(bkz: allah ın görmezden geldiği olaylar)
(bkz: madem allah büyük neden göremiyoruz)
(bkz: beyler ben çok çıplağım)
(bkz: berberin dayamasına ses çıkarmayan erkeğin namusu)
(bkz: istediği zaman osurabilen insan)
(bkz: sıkıldıkça koltuk altını koklamak)
(bkz: intihar)
yazık, çok yazık... kafanız sadece bunlara mı çalışıyor.. bu sözlük sizin günlüğünüz mü? özeliniz mi? herkesin okuması için yazdıklarınıza bakın da utanın. daha hayatı yeni yeni tanımaya başlayan çocukların zihinlerini bulandırmaya, kafalarını böyle sapıklıklarla karıştırmaya ne hakkınız var?..
edit: ha inci ha uludağ anasını satıyım.

el fatiha dendikten 5 saniye sonra bitiren insan

ya ben bir şey anlamadım adam doğru yazmış, ama ben diyorum ki boşverin başkası hızlı okumuş yavaş okumuş her koyun kendi bacağından asılır, siz doğrusunu yapın, sizin duanız ve ibadetiniz sizi, onlarınki onları ilgilendirir..

yazarların ölüm hakkında düşündükleri

insanlar için bir nimet. ruhun bedenle ilişkisinin bitmesi. ahiret hayatına yeni bir yaşam için geçiş. ve mutlaka ölüm anını hepimiz yaşayacağız, bizden önceki milyonlarca insanın yaşadığı gibi..

16 eylül 2015 kayseri de paralel yapı operasyonu

Operasyonda aralarında Boydak Holding yöneticileri ile Melikşah Üniversitesi yöneticilerinin de bulunduğu 11 kişi göz altına alınmış. Gözaltına alınan isimler arasında Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'da varmış.
ilk aklıma gelen ise boydak holding te 14.000 kişinin çalışıyor olduğu, bazen önünden geçerken holding'in önünde sıralanmış tır'ları görür'de imrenirim. keşke bütün bunlar olmasa, ne kadar güzel işletmeler, üretim,ihracat, tıkır tıkır çalışan tezgahlar, holding'in içindeki nizam ve intizam, yahu ne gerek var tüm bunlara,ne oluyor bize, ne oyunlar oynanıyor türkiye'mize???

esnaf yalanları

(bkz: meşhur esnaf yalanları)

ağzı kokan birine karşı yapılabilecekler

acaba nefeslerinin koktuğunu biliyorlarmı diye düşünüyorum zaman zaman. yani bakımlı insan bunu bilir ve bir rahatsızlıktan kaynaklanıyorsa tedbirini alır mutlaka. başkalarını rahatsız etmez. ya farkında olmayanlar ? işte bu gerçekten özellikle benim için bir kabus. ya bir de en çok dikkat ettiğim şeylerin başında. fakat bir insan neden kaçarsa o gelir onu bulur misali işte. özellikle cuma namazlarında bu insanlar hep gelip beni bulur. ben de hep nefesimi tutar, zorda kalırsam ağzımdan nefes alırım. ne diyelim allah şifa versin. başka ne denilebilirki?

safran

tahran da nerede pilav yesem hepsin de altın tozu varmış hissi olan baharat çeşidi. iran'lıların vazgeçilmezi. pirinçleri de farklı kar beyazı ince ve uzundur.

duolingo

gramer de duolingo , vocabulary de (bkz: memrise) yeni başlayanlar ve ya orta seviyede olanlar için gerçekten çok faydalı site/uygulamalar..

yer çekimi varsa bulutlar neden yukarıda

(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: bulutlar neden yere düşmez)

interstellar

2 defa izlememe rağmen film'in sonuna doğru cooper'ın gözlerini açtığı hastaneye nasıl geldiğini anlayamadığım yarı belgesel tarzında büyüleyici, bilimsel ağırlıklı - karmaşık görselli muhteşem bir bilim-kurgu filmi.

edit: @571 1299 1881 1923 2000 nick'li yazar arkadaşımızdan gelen mesajla aydınlanmış oldum..

hacı recep çalkaner

1947 doğumlu kayseri aşığı şair ve yazar. nam-ı diğer ''aslan gayserilim'' .

kumtel

şu an fabrikası yanmakta olan firma. ana depo tamamıyla kül olmuş. ayrıca fabrikanın üretim bölümü de kullanılamaz hale gelmiş...

bim üniversitesi

en ekonomik eğitimi en kaliteli şekilde verecek üniversitedir.
(bkz: böyle bir şey yok ama olabilirde)

dayak cennetten çıkmadır

tam olarak anlaşıldığı gibi değil, ilk kullanımlardaki anlamı '' dayanak '' olan sözcük daha sonraki zamanlarda yalnızca mecazi anlamı ile kullanılır olmuş. aslında '' dayak cennet'ten çıkmadır '' sözündeki ''dayak'' ''asa'' dır.
peygamber asası yani...