bugün

entry'ler (156)

gecenin şarkısı

gülce duru&can gox - my women

"Heal my heart heal my soul
Kiss my wounds
Till i am hurt no more "

hayalim 3 kelime o da şöyle

sahaf,bisiklet,aşk.

cadde ortasında öpüşen pardesülü kız

evveliyatında insandır , hisleri vardır. o an onu yaşamak istemiştir kızımız , yaşasındır. ne yapıyorsa yapsındır. kime ne'dir.

kediler yazar olsa açacağı başlıklar

aziz kedi ' nin soyadı neden kedi

haziranda ölmek zor

şair ölümlerine haziran ayında sıkça rastlandığından sadece nazım değil hepsine birden yazılan güzel türküdür. haziran da ölen büyük şairlere örnek verecek olursak ; nazım hikmet , ahmed arif , orhan kemal , cemil meriç , ahmet muhip dranas ( fahriye abla ' dan hatırlarsınız ) ve daha pek çoğu ...

edit: özür dilerim cahit zarifoğlu siz de vardınız...

yazarların olmak istedikleri ünlüler

kesinlikler dalida'dır.asla olamayacağımız ünlülerdir yoksa ben de bilirim ispanyol paça pantolonla gömlek giyip sürme çekmeyi...

ama allahım o ses tonu , o yüz , o yaşanmışlık (kadının hikayesi bile mükemmel ) , yok onun gibi.yok... yok!

(bkz: http://img.karaoke-lyrics...anda-christina-230217.jpg)

otobüs koltuğu arkasında küllük olan aydın dönem

hayal meyal hatırladığım güzel zamanlardır. tarsus'tan adana'ya dönüşte sanıyorum tok minibüslerinde vardı bu küllüklerden , koca koca adamlar içerlerdi ama sigarayı. annem mahcup kadındı , kucağında ben ... yakmazdı sigarasını içtiği halde. pencereler hep açık ...

geçmiyor günler

"yanımda yatan yabancı , her söz zehir gibi acı..." cümlesinin içinde geçtiği ahmet kaya türküsüdür ve bu şarkının her harfi "adam olun!" der .

dert dinleyen insan

çok yakında infilak edecek olan insandır.

sözlük yazarlarının yeni yıl planları

tam olarak şudur :

(bkz: ctrl / f4)

önce bir kefeni yırtalım.

asosyal sözlük yazarlarının sıralı tam listesi

içinde bulunduğum listedir. eyy uludağ sözlük asosyalleri hepinize pijama ve çekirdeğimden selam olsun. yalnız kimsenin sevmediği ağır olmuş *

konusu aşk olmayan şarkı örnekleri

grup yorum'un , bandista'nın , grup ekin'in , emeğe ezgi'nin , kutup yıldızı'nın birçok şarkısı buna örnek verilebilir. misal ; cumartesi anneleri , adım deniz , feda , no pasaran ...

evde ateş yok diye sigarayı bırakmak

pencereye çıkıp , "ateeeeeşşşşşş , allah allah allah!" dıye bağırmamaktır. * *

argo sevgi sövcükleri

ibnelik yapma.

yılbaşında yapılabilecekler

aileyle geçirmek...anne baba yaşa giriyorsa ve ölmelerinden ödünüz kopuyorsa , siz de uyku aralarında annenin nefesini yoklayan bir manyaksanız bütün özel günleri , bayramları , doğum günlerini birlikte geçirmek hastalık haline geldiyse , bu yılbaşında da anı biriktirmek için aileyle vakit geçirmek yapılabilecek en iyi faaliyettir.bol bol fotoğraf çekinin , dondurun o anları!

hiçlik

farid farjad ın kirpiğinin en sevdiğim telidir.

(bkz: (vid #66282))

muallim kedi

lan çok içimden geldi yazmak öyle bir entri girmişsin ki sobalı evde okul kıyafetlerini ısıtıp giymekten dem vurmuşsun ciğerimi yedin , yedini beni ne günlere götürdün...şunu hatırlattın bir de ; çoraplarım ıslanmış yeni gelmişim okuldan , yere uzanıp ayaklarımı sobaya dayardım pıss diye ses çıkardı bi de yanık kokusu * sonra sobanın üstüne tükürmek var bir de onu abim yapardı kaynardı üstü sobanın nasıl zevkliydi * abimi de özledim. bir gün konuşmadık seni de özledim.

not: bu bir mektup değil , dolabına yapıştırılmış nottur.o ayrı , mektup ayrı!

akşam 10 da yatıp sabah 8 de kalkan mutlu insan

bir annenin , çocuklarının olmasını istediği ideal insan tipidir.

slavoj

zizek diyebilir miyiz kısaca. hos geldin *

willendorf

kendisine bir yazarımızın bol bol eksilendiği bir entrisinde rast geldim.swh. hoş gelmiş ben de sevdim yazılarını.