bugün

entry'ler (19)

tüm sülalenin facebook kullanması

sosyal ağ sonuçta fikirlerin yansıtıldığı bireysel sanal dünya.. göstermekten kaçmamak lazım.

sözlükteki kızların götünün kalkık olması

haklısın haklı.

yazarların en sevdiği şiir kıtası

Hepsinin gelmesini bekleme,
Sen var olasın diye.
Bir kişi gelmeyecek,
Sen, bir olasın diye.

telepati

sadece vardır. bir nevi iç içe geçmiş bilinçlerden söz ediyorum...

gecenin şiiri

Bu bir mektup olsaydı
Seni güldürürdüm mutlaka
Fakat bu bir şiir, bağışla..

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

shameless, last man on earth, spartacus, family guy.

pinterest

illustrasyon adına inanması güç şekilde hayal gücü geniş insanları barındıran görsel iletişim medyası.

google sketch up

Mac' de asla kasmaz. Del ve sony üzerinde kullanımında ufaktan gerileme yapabilen bu yazılım mac'de adeta bir canavara dönüştü.
Mutluyum.

parlak türbanın saçtan daha çok dikkat çekmesi

mantıksızdır, islamiyet usulune göre dikkat çekmemek üzerine bir bedeni saklamak düşüncesiyle çelişki oluşturur.

dünyanın en zeki adamının kendini salak hissetmesi

umuruma takmam böylelerini ben. Ama yine de onun morali üzülmesin.

atatürkü yüceltmek

Başlığı Atatürk'ü fazla yüceltmek olarak açsaydın belki kabul edilebilir bir metin haline gelebilirdi yazı.
Fakat zaten herkesin de bildiği bir durum vardır ki evet, Osmanlı olmasaydı Atatürk hakkında bir fikrimizin olması imkansız olurdu. dönemin de gerektirdiği gibi şeriatla yönetilmenin eksilerini bizzat çekenlerin Mustafa Kemal'in
idealarına yönelmeleriyle birlikte kurtarılmış bir ülkeden ziyade yeni kurulmuş bir devlet ve bu devletinde sadece tek bir adam değil, o adam ve izinden gidenlerin kurduğunu bilmek çok zor olmamalı..

Velhasıl, Osmanlı olmasaydı Mustafa Kemal'den bihaber olurduk.
Keza Mustafa Kemal olmasaydı, senin bu düşüncelerinden de öyle.

Muhim olan Ülkeyi sadece Atatürk kurtardı demek veyahutta biz Osmanlı'dan başka bir şey bilmeyiz demek değildir.

Koca bir devrin, Osmanlı'nın torunu olduğunu, ve en basitinden soyunun sopunun dahi belli olmasını sağlayan adamın Mustafa Kemal Atatürk oluşunun gerçeğini kabullenerek bu topraklara basmak en büyük onur, en yüce şereftir.

Aksi hainlik, vefasızlık, ve kansızlıktan başka bir şey değildir.

renkli rüyalar oteli

muazzam, bir muzisyenin dile dökebileceği en yegane betimlemeler içermesiyle meşhurdur, yine zannımca.

küfür edemeyen kızlar

nalandır, feridedir, reyhandır. Bir melis, azra, ne bileyim cansel falan değillerdir.

cuma günü ipini koparan tip

evet, cuma günü ipini koparır uyur. sadece manda misali uyur. ya da uyurum.

kola sigara ikilisi

bir sigara çay değil bence. içim fakir olabilir bilemiyorum.

kişi başına düşen milli gelir

kişi başına düşen milli yalandır o. Gelir olsa duramazsın.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Apocalyptica - I Don't Care umuruma takmam ben böyle şeyleri hiç.

artvinli olmaktan gurur duymak

yok lan, çokta gurur meselesi yapılacak bir olay değil bence.
Didim' de artvinli istemiyorum kardeşim faşistim ben.

dişi kediye verilebilecek en güzel isim

hayır, dumandır. rakıdır . turnadır. kedi ismi söylüyorum lan şurda otuzüç karakter girmek zorunda mıyım ?