bugün

hem şikayet edilir, hem de sektirmeden izlenir. insanımız hem ağlayıp hem de giden gelin gibidir.
isteyen ajans saatinden sonra mozartı müzik setinden açıp ansiklopedilerini çıkarıp okuyabilir.
ya o dizilerin sebebi yozlaşmış bir toplumsa?
diye de düşünmek, sorgulamak faydalı olur kanaatindeyim.
kesinlikle doğru bir tespittir. tv boykotu şarttır. elle tutulur bir kaç dizi var derken onların içinde dahi sanal reklam uygulaması başlatıldı. televizyon insanlara bişey anlatmalı. dev şirketlerin logolarını sürekli karşımıza çıkarmamalı. ya herkes yalçın abi olsun, program bitsin halaya kalkalım ya da kültürlü bi toplum yaratma adına herkes şu anki programları boykot etsin. alt ekonomik sınıfın tek eğlencesi televizyon, insanların bilgi edinme hakkını elinden almasın.
izleme sorun çözülür.
dizilerin milletimizi mallaştırdığı gerçeği ile aynı gerçek.
kitap okurken yozlaşanın görülmemesi tek sebebidir.
sadece türkiye mi, tüm dünya televizyon yüzünden beyin amcıklanması yaşıyor. atın şu aptal kutusunu evinizden artık be!
neyin reyting alacağını çözen yapımcılarn işidir. ben küçükken dizilerde " baba, evlenmemiz lazım" denirdi ve biz sevgililerin evlenmeden birlikte olduğunu ve bu yüzden evlenmek zorunda olduğunu utana sıkıla izlerdik. utanmamız sıkılmamız dizilerde böyle şeylere alışık olmadığımızdandı. şimdi ölüm, çocuk istismarı, tecavüz, ensest, çarpık ilişkiler ne bok varsa hepsi dizilerde yayınlanıyo. alışıyoruz, tepkisiz kalıyoruz en kötüsü de normal karşılıyoruz.
dizilerin milletimizin beynini yıkayarak yürüyen sebzelere çevirdiği gerçeği yanında bir hiçtir.
acı bir gerçektir. televizyon insanı hipnotize eder ve salaklaştırır. kapatın şu televizyonları! çocukları televizyondan uzak tutun! bu tamda onların istediği bir şey. uyanın ve sistemin bir parçası olmaktan çıkın.
sivasta insanları diri diri yakanlar " (bkz: game of thrones)" veya " üsküdara giderken" mi izlemişt? diye sorarlar adama.

yoz her yerde yozdur.

sağlıklı düşünemeyen insan tv. dizisinden mesaj veya iyi, kötü anlam çıkartabilecek insan değildir.
bekaret yaşı ile yüzüme bir gülücük kondurmaya başardı bu gerçek. bu gerçeğe göre almanya, ingiltere gibi ülkelerde bekaret yaşı daha da düşük olduğu için daha yozlar. belli yaştan önce seks yasaklansın.

neyin kafası yahu bu anlayamıyorum ama yoz bir düşünce olduğu aşikar. seksin bir ihtiyaç olduğunun ve sekste özgür milletlerin geliştiği gerçeğinin göz ardı edilmesinin başka açıklaması olamaz çünkü.
diziler mi milleti yozlaştırıyor yoksa milletimiz mi dizileri yozlaştırıyor diye düşünmedim değil. yapım şirketi nabza göre şerbet tutar. bizim insanımız şiddete, cinselliğe, duygusallığa, komediye vs. aç ise yapımcılar napsın. adamlar seks sahnesi koymasa ve dizi reyting rekorları kırsa öyle devam eder zaten diziler ama dizi içinde ne kadar seks sahnesi varsa doğru orantılı olarak o kadar da gideri vardır bizim ülkemizde. bu kadar yazdıktan sonra da şu sonuca varıyorum ki milletimiz dizileri yozlaştırmakta çok protesto edeceğiniz geldiyse izlemeyin.
Millet zaten yoz. Dizler bunu gösteriyor.(hepsi değil. bazıları yalaka.)
genelde de lise çağındaki öğrencilerin akıllarını çelmesi gibi.