bugün

entry'ler (340)

nazi selamı

Almanya savaşı kaybettiklerinden beri Almanların olmadığından olabilir bu yasak. Amerika'nın en zengin köleleri. Premium ahırda yaşayan amerikan mühendislik akademisi.

sol framenin akmaması

Ne yapıyor bu 52 kişi ses verin ses!

mememen

Olsa da yesek şimdi. Çok acıktım.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Eğer yanlış hatırlamıyorsam çoook önceden konuşmuştuk sanki. Genel olarak iyi biri ama sözlükteki olayları biraz içselleştirmiş çabuk geriliyor.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

eski lolcülerden. biraz depresif takılsa da iyi biri. bence biraz neşeli olmayı hak ediyor.

sigara

Ülseratif kolitten korur, crohna sebep olur.

enver paşa

Abdülhamit gitsin de ne olursa olsun diye her yolu deneyen zatların askeri lideri. Kendisi hayaller kurup peşinden sürüklediği ordusuyla mağlubiyetlere doymamıştır. Milleti sevmek biraz da tedbirli olmaktır.

sözlükte tehdit edilmek

Ben bu sözlükteki kişilik sahiplenmesini çözemiyorum. Santino carleone mahlasına biri ne derse desin bu kadar sinirlenmem yahu. Yıllar geçince ikinci karakter olmuş burası.

sağcı olsaydım oyumu fatih erbakan a verirdim

Ben de solcu olsaydım dsp'ye verirdim o zaman hadi bakalım. (bkz: swh)

nevruza konmaya çalışan kürtçü

(bkz: nevruza konmaya çalışan birleşmiş milletler) aynı günü dünya mutluluk günü olarak kutlamışlar inanabiliyor musun ya? O gün sadece dünyadaki 40 milyon insana aittir! Başka kimsenin bir değeri olamaz sadece onların olmalıdır!

1927 yılında türk kimliği verilen 200 bin yahudi

Bugünkü istanbul üniversitesinin tüm bölümlerinde aşağı yukarı alman ekolü vardır. Zira oralardan göçen Yahudiler bu bölümlerde eğitim vermiş ve düzenlemiştir. O dönemin şartlarında Ülkemiz bilimine yadsınamaz bir katkıdır. internetten istediğin konuyu aratıp bulamıyorsun, bilgiye ulaşmak için bilenin gelmesi lazım.

doktor vs hakim vs öğretmen saatlik kazanç

Memurlar.com baz alınırsa;
Haftada 20 saat ders anlatan öğretmen, günde sekiz saat mesai yapan hakim, haftada üç nöbet usulü çalışan pratisyen hekim:

Öğretmen: 250 TL/saat
Hakim:1/1 kıdeme ulaşmışsa 250 TL/saat
Doktor: 121 tl/saat

Doktorla hakimin senede 3 ay tatili olmadığından öğretmen maaşını 4/3 ile çarparak hesaplarsak:

Öğretmen: 333tl/saat
Hakim: 1/1 kıdeme ulaşmış: 250tl/saat
Doktor:121tl/saat

öğretmen maaşı vs hakim maaşı

haftada 20 saat derse giren, başöğretmenlik sınavına katılmamış bir öğretmenin 20 bin lira kazanması durumunda, günde 8 saat mesai yapan 1-1 dereceye ulaşmış hakimle saatlik ücretleri eşit oluyor. ikisi de saatte 250 lira kazanıyorlar. memurlar.com'a bakılabilir.

hakimlerin yaz ve sömestr tatilleri yok bu arada.

öğretmen maaşı vs doktor maaşı

Haftada 20 saat derse giren, aylık 20 bin lira kazanan öğretmenin saatlik ücreti 250 liraya tekabül ediyor.

Haftada 3*24 saat nöbet usulü ile çalışan pratisyen hekim ortalama kazanç 30-35 bin lira. 35 bin liradan baz alalım. Aylık 288 saat mesaiye bölünce doktor saat başına 121 lira kazanıyor.

Doktorun yaz ve sömestr tatili de yok.

türkiye deki doktor ve imam sayısı

Asıl ilginç olan istatistik şu olmuş, 11 sene geçmiş ilk entry ile arasında. Bu süre zarfında ülke 100 bin doktor mezun etti. Ülkedeki doktor sayısı 14 bin artmış. Bu 86 bin kişi nerede acaba?

öğretmen maaşı

Meslekçi olanlar zaten iki kata yakın ek ödeme alıyor. Maaşları çok rahat yükseliyor.

Branşçı olanlar diğer memurların yarısı, sağlıkçıların üçte biri kadar mesai yapmayı göze alırsa haftasonu kursuna gelip, üstüne dershane vs ile 50 bini çok rahat deviriyor.

Üstüne üstlük uzman ve başöğretmenlik denilen sistemle herkesin kazandığı formalite bir sınavla maaşları 5-10 bin lira daha artıyor.

Ülkede mesai saatine göre en çok kazanan mesleklerden biridir. Kamu için konuşuyorum.

Haftada 15 saat derse girse ayda 60 saat mesai yapar. Bir sağlık personelinin haftalık mesaisi zaten 70-80 saati çok rahat geçer.

fatih erbakan ittifaktan ayrılması

Babası iktidardan inerken alkış tutanları, babasının öğrencilerine tercih etmiştir. Hayat, gerçekten ilginç bir yerdir.

185 cm den kısa erkeklere erkek gözüyle bakmamak

Boyun kaç apla.

ali gaffar okkan

Kürt sorununu çözebilecek zihniyete sahip olan adam. Bugün ülkenin doğusu bir Türkiye Cumhuriyeti devlet adamına hayransa ve bağlıysa emrinde ölmeye hazırsa bu devletimizin birliğine faydadır.

eyt

Arkadaşlar, kazanılmış hak geri alınamaz. Eyt konusu bugünkü her hakkınızın da teminatı. Bugünkü şartlara göre yaşamak herkesin hakkı. Eyt de tek sorun kademeli geçişin olmamasıydı. Yaşı 40 olan yüzde 30 ek bir ödemeden yaşı 64 olana kadar yüzde yüze ulaşmak üzere orantılı bir maaş verilebilirdi.