bugün

entry'ler (131)

artık türkiye diye bir devletin olmaması

Dolarla kurulmayan bir ülke dolarla batmaz.

Türkiye bu günleri geçmişte çok gördü.

Natonun en güçlü üyesini kendi dolarınla terbiye etmeye kalkarsan oda seni kendi silahınla terbiye eder... Türkiyesiz nato bir hiçtir.
Abd dozajı biraz daha arttırırsa kendi götüne girer. Bu günler geçicidir. Yoksa türkiye abdyi suriye de ve ırakta yerin dibine gömer. Uzun bir sürede bu topraklar da esamesi okunmaz.

şaka maka dünya borsalarının çakılması

Ulan sadece ben mi farkettim. Çin hariç hemen hemen dünya borsa endeksleri çakılıyor. Domino taşı gibi patır patır dökülüyorlar.
Dow 30 -0.77
Nasdah -0.79
Sp5000 -0.71
Nivyork -0.87
Otcm -2.04
Alamanlar dax -2
Arcantin - 0.5
Avustralya -0.5
Avusturya -1.5
Belçika -2
Dingiltere -1
Çın +1
Danimarka eksi
Fildişi eksi
Fransa eksi 1.6
Hindistan eksi
Hollanda ekşi 2
Kong hong eksi 1
Japon, kanada, kosta rika , katar, macar, meksika ,norveç, duaya, singapur hepsi eksi.

Türkiye eksi 2.5

Bu kriz Türkiye den başlayıp dünyanın anasını sikecek gibi duruyor.

erkek doktorların top gibi konuşma nedeni

Onların amına koyalım sana bişey olmasın.

baba öz kızına şehvet duyabilir

Lan bu 2 yıl öncesinin haberi.

kürdüm diye otobüsten indirdiler

Bağıra çağıra konuşunca indirmişlerdir. Yoksa her kürtçe konuşanı indirmiyorlar.

cay icerken serce parmagini kaldirmak

Bunu yapan kişi net orospu çocuğudur, yavşaktır.

dhl express

Allah'ın cezası üçkağıtçı firma ...

öncelikle şunu söylemeliyim eğer bu yazıyı okuyorsan büyük ihtimalle almış olduğun ürün gümrüğe takıldı ve gümrük işlemleri yapman için telefon yada mail yoluyla arandın. geçmiş olsun dileklerimi lütfen kabul et. Çünkü gümrük işleri bilmediğimiz bir konu , ticari mal olup olmadığı ise bir kişinin dudaklarının ucunda.

alibaba internet sitesinden almış olduğum ürünler dhl express ile geldi. Anladığım dhl kargo ne gelirse gelsin para kazanmak için tüm ürünleri gümrüğe sokuyor. bundan da ciddi kar elde ediyor. ürünleri alınan süreye kadar bir tarife çıkarmış. kargona ben baktım o yüzden bana şu kadar ekstradan para vereceksin diyor. resmen soyguncu mantığı. e zaten kargo parasını ödemişim türkiye dhl’ye niye haraç vereyim demeniz önemli değil onlar için. resmen mafya mantığı ile çalışıyor. kesinlikle uzak durulması gereken bir firma. Ptt kargo ile çalışan firmalar varken bunların çakallığı insanın zoruna gidiyor.
dhl express'i aradım ve gerekli işlemler için konuştum. telefondaki şahıs istemiş olduğum ürünlerin gümrükten çıkarmanın zor olduğunu , adet olarak fazla olduğu ( 13 adet) ve tıbbi malzemeler olduğundan dolayı problem çıkacağını söyledi. Ardından ısrarlarıma dayanamadı amirine sordu yine olmaz dedi. hastane malzemesi olduğundan dolayı gümrükten çıkarmanın zor olacağı söylendi. şimdi anlamadığım asıl önemli olan ticari olup olmaması ve yasaklı ürünler arasında olup olmadığı değil mi? benim istediklerim ne ticari , ( herhangi bir özel kutusu yok) nede yasaklı ürünler listesinde. ardından lanet olsun geri gönderin o zaman dedim. pazartesi mail kutuma dhl expressten bir mail geldi . bu sefer başka bir kişi tarafından. kargonuz gümrüğe takıldı gerekli evrakları gönderin çekelim denildi. cuma günü olmaz çekilmez denilen kargo pazartesi bir anda kategori 3 olarak çekelim hadi moduna gelindi.
kendim gideyim kendim alayım düşüncesiyle çok sıkıntılı bir süreç başlamış oldu. Lanet olsun dedirtecek türden. Hiç değilse sistemi öğreniriz mantığıyla Dhl expressten konşimento numarasını söyleyerek sizin alabileceğinize dair bir belge veriliyor ve ücretsiz. eskiden sanırım sırf bunun için 150 tl alıyorlarmış. Ardından buradan çıkıp tekrar Atatürk havalimanı kargo bölümüne gitmeniz gerekmekte . Arabayla giderseniz otopark için fiş alacaksın. Kargo terminaline girdiğinizde gümrük müdürlüğü diye 7-8 katlı sarı bir bina girişte sağda gözükmekte. Cuma günü dikkatli olun öğle saatlerinde cuma namazı vakti nedeniyle mesai 2’ye doğru başlıyor. gümrük binasına girmeden hemen solda bir şahin büfeydi tam hatırlamıyorum içine girin solda fotokopici var. ordan 1 tl karşılığında 2 sayfalık dilekçe alın doldurun. önemli olan kargonun hangi grupta olacağını bilmek. Beni dhl korkuttuğundan ne yazacağımı bilemiyordum . Allah ne verdiyse dedim yazdım .imzalayıp gümrük binası 2. kata çıkın. Asansörün hemen yanında bir oda var. Oraya gidip evraklarınızı gösterin. Size kargoda ne olduğunu soracaklar , sizde ne olduğunu söylersiniz onlarda kategorisini belirleyip imzalıyorlar ve size hangi gümrük muayene memurunun bakacağını dilekçenin üzerine yazıp kaşeliyorlar. Arkadaşlar işte bu kısım çok önemli çünkü yazdığı kişi çok önemli . eğer sabah eşiyle kavga ettiyse kabak bize patlıyor. artık şansınız iyiyse halden anlayan birisine düşersiniz. Ardından güneşlide bulunan dhl express binasına gitmeniz lazım.

Sihirli 2 kelime var . Zati eşya. Zati eşya denilince herşeyde önceliğiniz var. hiç sıra beklemeden işlerinizi halledebiliyorsunuz. 2.kata çıktık gümrük memuruna evraklarımızı verdik ne için kullanacağımı sordu kaç parça falan. Yalan söylemedim ticari olmadığını eğitim amaçlı aldığıımı söyledim . beraber inip aşağıda çantaların bırakıldığı bir yere gittik. birlikte paketi açtık bir kaç soru sordu bende cevapladım . Ne iş yaptığımı nerede çalıştığımı aletleri nerede nasıl kullanacağımı anlattım. ardından kağıda olur dedi ve kargo dahil fiyatıyla gümrükleneceğini söyledi.

Bundan sonra ki kısım ise evrakları alıp tekrar havalimanına kargo terminaline gümrük müdürlüğüne gitmeniz gereken kısım. yaklaşık 5 km. git gel yapa yapa sinir harbi yaşamanız muhtemel. küfrede küfrede nerden düştüm lan buraya diyebilirsiniz. 50 defa tövbe edeceksiniz bir daha lanet olsun istemem böyle sistemin aq diyeceksiniz. Artık ürün sizin ama vergiler ve dhl’ye ödemeniz gereken haraç var. Benim 470 dolar olduğu için 320 tl’lik bir vergi çıktı. 2.kata çıkın kapıyı geçin sağa dönün soldaki 2. camekanlı yer yolcu bölümünden beyanname çıkartmanız lazım. Orada oturan herşeyi ben bilirim diyen 2 kişi var. yaklaşık 10 dakikalık bir işlem yapıyorlar sanki ülkeye 10 trilyonluk mal sokmuşuz gibi bıdı bıdı ediyorlar. siktir edin. ardından tekrar asansörün yanındaki odaya gidip imzalatın. zemin kata inip hemen girişte sağda evrak kayıt var. evrağınızın ve kimliğinizi tarıyorlar . ardından 1. kattaki vezneye. Veznede vergiyi hesaplayıp tahsil ediyorlar. ardından tekrar zemin kata sarı bölüm’e geçin. veznede kağıdınızın üzerine bir sayı numarası yazıyor. o sayıya göre sarı alandaki bankoya gideceksiniz. 5 dakikalık bir işlem var . artık gümrük müdürlüğünde işiniz bitiyor . Tekrar güneşli dhl binasına. Dhl içinde araç yeri var zati eşya diyince sizi içeri alıyorlar yoksa karşıdaki ücretsiz otoparka girin. Binanın girişinde solda fotokopiye evraklarınızı verin. ne yapacağını biliyor zaten . Size geri veriyor.2 kat yukarı çıkın. sıra beklemeyin. Zati eşya denilince herkes yol açıyor. kayıt yapılıp tekrar zemin kata. Şimdi dhl’ye ödemeniz gereken haraç var. Sanki 2 kg’lık paketi 5 yıldızlı otelde konaklamış muamelesi yapıyorlar. 430 tl’lik otel parasını (zaten aq firmasının yapması gerektiği işi) ödedim. kapıdan çıkıp hemen aynalı küçük bir prefabrik yer var. Sıra varsa zati eşya diyin en öne geçin. orada elinizde bulunan evrakların bir kısımını alıyorlar. ürün teslimi ile ilgili bir belge veriyorlar.

11:45 ‘te başlayan işler saat tam 16’da bitti. öğle arası- cuma namazını çıkarırsak yaklaşık 2.5 saat sürdü. Bir daha da dhl ile kargo almam diye yemin ettim. Haraçsız türkiyeye hiçbir şey sokmazlar. çinden getirecekleriniz için EMS' yi tercih edin bu ibnelere para yedirmeyin.

erdoğan ın artık bahçeli ye ihtiyaç duymaması

Biraz sıkar, zira mhp ile birleşip %51 Evet çıkması iyiye işaret değil. Bunun 2019'u var. Ayrıca mühürsüz oy skandalı var. Mhp bu referandum şaibeli derse işler karışır.

dünyadaki nükleer patlama haritası

link eklendi.

dünyadaki nükleer patlama haritası

1945-1998 yılları arasında dünyada yapılan nükleer test ve saldırı amaçlı patlamaları harita üzerinde kayda almışlar. 15 dakikalık video resmen hipnotize etti beni. Gözümü alamadım . Dünyanın mına koymuşlar kısaca. Yaklaşık 2000 küsür test yapılmış.

https://youtu.be/LLCF7vPanrY

iphone 7

Onu bunu bilmem telefon da çakmak olacak aga. Sigara yakabileceğim mangal daki kömürü alevlendirebilecek bir çakmak. Tükenmez kalemi olacak ki kağıda yazıcan. Hava üflicek. Sıcakta soğuk duş etkisi yaratacak. Yazıcı olacak,fotoğraf basacak. Dışarıda hanımefendi ,mutfakta aşçı,yatakta fahişe ,otelde şişme bebek olacak.gerisi yalan agalar...

ekşi sözlük

Aktroll ekibinin çöktüğü site. Eski tadı yok. Seviye giderek düşüyor. Sanki eski ekşiciler uludağ sözlüğe gelmeye başladı mı ne??

anın görüntüsü

görsel
Transporting

yazarların darbenin tiyatro olduğunu anladğı anlar

Darbeyse çok komik, değilse daha da komik...

allah türk yönetimini akılsızlıkla cezalandırdı

Yahudileri de akıllılıkla ödüllendirdi.

metamfetamin

123 . Sırada olan yazdıklarım ve fikirlerim değişmiştir. Beni bağlamaz.

özgecan boş dolmuşa niye bindi

Dolmuş bu biner iner. O tamam da Defne joy foster niye o evdeydi hala anlamış değilim.

bizim sorunumuz hükümetle türklerle değil

Onu bunu bilmem , gaz-uçak felan hiç sikimde değil...
Rus kızlarına am-bargo koyarsa işte o zaman türklerle sorunu olur.

sözlük yazarlarının oy vereceği partiler

Halkların demokratik partisi , hdp

chp nin projeleri

cem uzandan bir şeyler öğrenmeleri lazım. akp bile cem uzanın bir çok fikrini çaldı, seçim sonrası yapacaklarına koydu.