bugün

entry'ler (5)

aykut kocaman devam ediyor

'istifa etmek' nedir birinin aykut hocaya anlatması lazım. bırakıp bırakıp dönülmez ki böyle, oyuncak mı? istifa etmenin de bir onuru var, ediyosan et, etmeyeceksen de kamuoyunu meşgul etme avel!

2000 madencinin kendini madene kilitlemesi

sendika başkanının acele yaptığı açıklama da ülkenin özeti gibi.

'valla biz yapmadık sayın cbaşkanım, bizim alnımız secdede, kendileri örgütlenmiş'

zulüm 1938 de sona erdi

bunu diyen deli raporu olan fesli değil miydi?

arsızsınız, hainsiniz ve cezalandırılacaksınız!

ders çalışmak için gerekli olan motivasyon

bildiğin para. geçen öğrencilerimle iddiaya girdim, denemede biri bile beni geçerse tüm sınıfa yemek ısmarlayacağım (eski lys tadında denemeler, bütün alanlar var). kimse geçemezse bana bişey almalılar.

o günden beri hayvan gibi ders çalışıyorum, ben ki üniversitede hep C'ye tav olan, derslere uğramayan, kitap açmayan öğrenci.

toefl ibt

geçen girip 99 aldığım test. bölümün ingilizce olmasının faydasını gördük, çalışmadan girdim desem yeridir.

reading, listening ve writing çalışılarak yapılabilecek şeyler. sadece writing biraz farklı, ezber işe yaramaz sanki. speaking'e gelince bu üçünü hallettikten sonra bol pratik yapmak lazım. bildiğiniz sürekli konuşmalısınız, annenizle, arkadaşanızla, kimi kıstırırsanız. internette örnek sorular bolca var. yoksa 20 almak bile zor burdan.

son olarak, ekstra sonuç belgesi almak isterseniz 20 dolar saplıyorlar. her şey endüstrileşmiş, her köşe kapılmış lanet olsun.