bugün

entry'ler (9)

otobüste öpüşmek özgürlükse taciz de özgürlüktür

şu sözlükteki insanların daha da iğrençleşme potansiyelleri beni korkutuyor artık. burada bunu yazan insan belki bizim çevremizden biri, bilmiyorsun ama bu iğrençliklerini. çok garip ya bir insanın böyle bir sonuca varması. sadece düşündüğünüz tüm bu şeylerin başınıza geldiğini hayal edin. gerçi o kadar aşmışsınız ki siz o sınırı, hayalinden bile zevk alırsınız. siz düşünmeyin ya, gidin bir adada kendi kendinize takılıp soyunuzu tüketin.
t: bazı insanların nasıl iğrençleştiğinin, insanlığın sonunun yine insanların getireceğinin bir örneği.

sevilmeyen hitap şekilleri

(bkz: canısı)

morellerin sıfır olması

aman moraller sıfır olmasın diye tepki verilebilecek bir durum.

kırgın çiceklerin final yapması

uğruna şükürler edilmesi gerek durum. böyle saçma sapan diziler devam ediyor ve bazı insanlar tarafından izleniyor ya, çok şaşırıyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

sabah erken kalkacak olmama rağmen, hatta uykumun gelmesine rağmen kesinlikle uyuyamıyorum. uykumun olmadığından da değil bu, çok fena uykum var ama uyumak istemiyorum. son zamanlarda çok sık yaşadığım bir şey bu. ya sızmam gerek ya da kendimi zorlamam. genelde bu durumu yaşadığım zamanlarda da acayip sinirli hissediyorum. normalde küfür etmeyen ben, en ufak şeye küfür edip atar yapıyorum. yavaştan kafayı kırmaya başladım herhalde.

sözlük yazarlarının takıntıları

sarkastik insanlara ters cevaplar vermek.

1881 de doğmuş birine türklerin atası demek

kesinlikle sığ insanların— hangi zekayla bilemiyorum ama—tespitidir. bazı şeyleri algılayamıyorsanız, fazla kasmayın.

sözlüğün yarısından fazlasının cahil olması

sözlüğe gelir gelmez anında 100 kişiyi donuzlamamın nedenidir. cahil demek bile iyi niyetle yapılan bir eylem.

hiçbir şeyin umrunda olmaması

hissizliğe yol açan bir durum. arkadaşlar, hisleriniz de var olmayacaksa nasıl yaşayacaksınız?