bugün

entry'ler (41)

en sevilen padişah

Yapılan anketlere göre Sultan Fatih açık ara önde. Son 3-5 yıldır 2. Abdülhamid yükseldi. Dizi de son dönemde buna çokça etki etti. Benim en sevdiğim ise Süleyman Han.

üniversitede ayda kaç lira harcanır

istanbul'da okuyorum. Devlet üniversitesinde en pahalı yemek 3-4 TL arkadaşlar. Barınmayı hariç tutarsak 600 TL gerçekten yetiyor. Sigara içiyorsanız durum değişir tabii ki.

ece ajandası

Sade ve kaliteli.

otobüs yolculuğundan nefret ettiren sebepler

Otobüs yolculuğundaki her şey.

ateistlerin ortak özellikleri

"biz sorguluorz bi kre.s"

kedi alacak yazarlara tavsiyeler

Kendinizi ısırtarak oyun oynamayın. Fena alışıyorlar. Sabahları eliniz ayağınız kemirilerek uyandırılmak hoşuna gidiyorsa ayrı tabii.

eski tadını vermeyen şeyler

kesinlikle sigara.

sihirli annem dudu

Çocukluğumun efsane dizisinin en nefret uyandıran karakteri. Dizi genel olarak çocukların ruhsal yapısına uygun değildi. Maruz kaldık efendim.

kahvehane

Yıllar evvel 3 arkadaş kütüphanede saatlerce ders çalışmıştık. Ben kimya çalışıyordum. Çalışmamız bitti ama kendimi kimya profesörü gibi hissediyorum. Konuyu yalayıp yutmuştum keyfim yerinde tabii. Kütüphane çıkışı kahvehaneye gidip oyun oynamıştık. 10 dakika içerisinde bu kadar sert geçişli ortam değişikliğinden sonra toparlanamadım.

berbatov un west ham maçında yaptığı asist

Tek kelimeyle harika. Galatasaray 3. Terim döneminin 2. Sezonu üstadı almak istedi. Berbatov'un teklifi kabul ettiği söylendi fakat Baros Elmander Necati Burak Yılmaz Umut Bulut ve Sercan Yıldırım gibi kalabalık bir forvet hattı olduğu için sıcak bakılmadı. Yabancı kontenjanı da etkiliydi tabii. Sezon öncesi kampının ardından Baros ve Necati ile yollar ayrılmıştı. Devre arası malum Drogba hamlesi... Galatasaray forması altında izlemek isterdim doğrusu.

ilk sevgililerin adı

ilk sevgilim 4. Sınıftayken olmuştu. Deniz.

ahmet batman

Edebiyatın katli.

istanbul üniversitesi vs marmara üniversitesi

Kazanamayanların yorumlarını paylaştığı başlıktır.

sigara içen ve küfür eden kız iticiliği

Sigaraya bir şey söyleyemem ama küfür hiç yakışmıyor. Bir de hanımefendilerin yanında küfürlü konuşan tiplere saygım yok.

nova prospekt

Yanılmıyorsam Türkiye'de bu işi ilk yapanlardan. Ondan sonra çok türedi böyle kanallar. Ne olursa olsun saygı duymak gerekir zira ben gecenin o saatinde mutfağa su içmeye gidemiyorum. Kurgu mu montaj mı tartışmalarına girmeyeceğim.

Kurgu olduğunu kabul etsek dahi ortada bir içerik var. Her sene ortalama bu konuda 2-3 tane film çıktığını düşünürsek yaptıkları iş önemli. En azından 7-10 yaş grubuna hitap eden videolarda özürlü taklidi yapan tiplerden değiller.

kemalist eğitim sistemi istemiyoruz

ideolojik müfredat istemiyoruz demek daha doğru olur sanırım.

islami değerlerle dalga geçen ateist

Beyne sahip olmayan kişidir.

arapları sevmek için bir sebep olmaması

Bir insanı sevmek için aranan nitelikler: insan olmasıdır.
Irkçılık dünya tarihinin en büyük zulmüdür.

ateizmin önlenemez yükselişi

Günümüz sosyal yapısında dinlerin yasaklarına uymanın zorlaşmasından kaynaklanan bir yükseliştir. Kısacası kaçıştır.

yazarların gitmek istediği 3 ülke

ingiltere, israil, Japonya