entry'ler (58)

1999 sonrası doğanlarda kişilik bozukluğu

Yıllar sonra sözlüğü göresim geldi.

ikea da bir adet yaprak sarmasının 10 lira olması

Analarımızın yaptığı sarmanın kıymetini bilmek dileğiyle.

ünlü olmamanın rahatlığı

Herkeste bir ünlü olma hevesi var. Ancak tam tersi ünlüler, ünsüz olsaydı. Her gün önünden geçtiğiniz bir dükkanın sahibi bugünün legend aktörlerinden diyelim. Senin merhabanı bile hak etmeyecek birine dönüşüyor değil mi? Evet. Ünlü olmamak. bundan daha rahat, daha güzel, daha serbest, daha özgür bir hayat olabilir mi? Sokağa çık, her yer senin. Sahilleri dolaş, seni kimsenin iplediği yok. Gez, toz, eğlen herşey para değil ya. Hayatta çoğu şey bedava. Yaşasın ünsüzler.

titanik filmindeki geminin kaptanı

Başlığı olmadan önce kimsenin aklına gelmeyen herif.

isa çarmıha gerilirken müslüman napıyordu

islamiyetin tarihini, en basit yoldan incelemesi gereken yazarın açtığı gereksiz başlıktır.

yalancı yarim

Bugün itibariyle bitirip, 49 bölümü bir kişi için izleyip pişman olmadığım dizi. özledik seni barış akarsu. çok özledik.

kimdir o

Ortalıkta bu kadar kendine sanatçı diyen boş insan varken, ilk albümünde bu şarkıyı seslendiren barış akarsu'nun muazzam şarkısı. Burada olsaydı da isterse yeni şarkı yapmasaydı.

garavel

Son olarak Arif v 216 filminde yeniden canlandırılmıştır.

yeha noha

Sözlerinde Kızılderili kelimeleri taşıyor olsa da bıkmadan 2 aydır açıyorum arada. Sacret Spirit'ten Dinlendirici güzel parça.

unutulmayan film replikleri

Ben her zaman doğruyu söylerim, yalan söylerken bile.

-scarface

üstteki yazarın mesleğini tahmin etme

kostana brat: gemi kaptanı

sözlük kızlarına bir görsel bırak

görsel

atatürk ün çok da iyi bir asker olmadığı gerçeği

Kurucu önderine bu kadar hakaret edilen başka ülke var mı acaba? Bunlara cevap bile vermemek lazım aslında. Ortalığı bulandırıp insanları birbirine kırdırmayı marifet sanıyorlar.

mustafa musa hikayesi

hort. (bkz: kaybedenler kulübü)

tayyip erdoğan ın tarih bilmemesi

Hatta italya 2.Dünya savaşını kaybedince adaları yunanistana devretmiştir. Çoğumuz adaları yunanistana Türkiye verdi diye biliriz. işin aslı öyle değil. Kuranın ilk ayetinde oku yazar. Okumak iyidir.

mustafa kemal atatürk

Mareşal rütbesini, madalyalarını, ünvanı ve soyadını, savaş meydanlarında çarpışarak kazanmış gerçek bir lider.

osmanlı benim geçmişim değil

Türkiye Cumhuhuriyeti, Osmanlı'nın devamı. Bu nedenle Osmanlı'yı benimsemeyen, Türkiyeyi benimsemiş sayılmaz. Türklüğünüde inkar etmiş olur.

istediğin kadar eksile. Gerçek olan bu.

bisküviyi çaya batırınca bir kısmının gitmesi

Zamanla insanın eli alışınca bir yetisi olur bu durum. Çay çok sıcaksa batırıp çeker. Bisküvinin ne zaman parçalanacağını bilir.

nickinizin bir üst versiyonunu yazın

(bkz: oculus reparo)

aşk acısı nasıl geçer

Denedim. Geçmez, unutur gibi olursun, ama bir gün en mutlu anında ortaya çıkar. Neye uğradığını şaşırır insan.