bugün

entry'ler (11)

bizzat kendim

şarkının beat'i eminem'in "no apologies" parçasına aittir.

sahtiyan

enfes sözlerinin tadı damağımda kalan mükemmel altyapılara sahip artık kendi ayaklarının üzerinde durabildiği için ceza'nın backlerini yapmayan,yazdığı sözlerden muhteşem bir genel kültüre sahip olduğu anlaşılan, istanbul üniversitesinde halen okumakta olan türkçe rapin 2 numarası.

sahte marka isimleri

bir de bunların iki marka karışmış şekli vardır ki kadıköy de bizzat görmüş ve küçük dilimi yutmuşumdur.
"adinikedas" ayrıca bu ayakkabının arka kısmında nike yan yüzlerinde ise adidas simgeleri mevcuttu."adidas ve nike ortak üretiyor abi"diye sattıklarını düşünüyorum.

canlı bomba

ultraseksi bir görünüme sahip hanımefendiye çılgın bir abaza tarafından verilebilecek isim.

ayben

"rap benim hayat felsefem,rap benim için doğrular ve ufkumu aydınlatan parıltı,ben onu ustasından öğrendim." sözlerinden de anlaşıldığı gibi abisinin yardımları sayesinde bu noktaya gelen, işini süper yapan,yakında ilk solo albümü çıkacak olan en iyi kız mc.

rapper

güzel rap sözleri yazabilen,kendi müziğini yapabilen iyi kötü bir kaç demosu olan rap müzik dinleyicilerinin aldıkları sıfattır.bu kriterlere sahip olmayıp da dışarıda bol pantolon ve t-shirtle gezenler özenti damgasını yemekten kurtulamazlar.
sonuç olarak her rapper ilk başta özentidir daha sonra rapper olur.

freestyle

rap müzikte doğaçlama olarak müzik eşliğinde ya da acapella olarak atışma anlamına gelir.özellikle amerika da şiddet kullanmadan karşıdakine üstünlüğünü kabul ettirmek için kullanılır.türkiye de ise daha çok zevk için hobi amaçlı yapılır.

ceza

türkçe rapi bileğinin hakkıyla yaptığını son albümü yerli plakayla herkese gösteren, özellikle albümdeki önce kendine bak isimli şarkısı at gözlüklüler tarafından mutlaka dinlenmesi gereken, alanının uzak ara bir numarası,sıcak insan,rap rehberi.

sagopa kajmer

muhteşem sözler yazan aynı zamanda dj lik yapan fakat yakın zamandaki bir ropörtajında türkçe rap dinleyen herkes özentidir deyip kendi dinleyenleri de dahil tüm rapçileri aşağılayan bunu neden söylediğine bir türlü anlam veremediğim ve kendisinden beni tiksindiren tuhaf şahsiyet.

yurt

eğer kalınan yurt; erkek yurduysa,kız yurduna 5 km uzaklıktaysa,kent merkezine uzaksa fevkalade sıkılabileceğiniz bunun sonucunda, poşetten suni vagina,brezilya otuzbiri gibi kişisel tatmin yöntemlerini kullanmak zorunda bırakan,bu yöntemleri diğer arkadaşlarınıza parayla öğretip pazarlama kabiliyetinizi harikulade geliştirebileceğiniz ihtişamlı ortam.

susi

"su şişesindeki suşi sesini çok seviyor az pişmiş su sesli pişmemiş suşisi"şeklinde bir tekerleme oluşturabilecek muhteşem bir fonetiği olan sözcük.ayrıca çok etkili bir sevgiliye hitap şekli.
(bkz: ben bunu bilir bunu söylerim)