bugün

entry'ler (11)

lana del rey

dark paradise şarkısını bir acista %20 şarj harcayana kadar defalarca dinlediğim şarkıcı.

not: iphone kullanmıyorum.

quaresmanın büyük takımlarda oynayamaması

bence en az ronaldo kadar teknik bir futbolcuydu. futbolcuydu diyorum çünkü türkiye'de ona tapan taraftarın kıymetini bilemedi o da istanbula kaptırdı kendini belki beşiktaş değil başka bir takıma gelse onun nazını çekerlerdi ama onu da yapamadılar. ne quaresma beşiktaşa katlandı ne beşiktaş q7'ye.

not : beşiktaşlı değilim ama quaresma için yaklaşık 20 maçına gitmişimdir.

taksiciye ben buranın yabancısıyım demek

genelde kısa mesafede yolculuk edilecek ise kullanılır. ya buralarda bim varmış orda incem yabancıyım buralara denilir, taksimetre 4.69tl.

tombala

sanırım sözlükte herkesin masum bir yılbaşı eğlencesi sandığı oyun. sabahları normal kıraathane iken akşam 9'da oyunlar başlar bulunan kart 135 satılan kart 135 1'e 60tl 2'ye 120tl tombalaya 240tl diye anons çekilir. direk 1,2 ve tombala yapan kişiye tulum yaptı denilir 2500 lira ödülü vardır. her çinkoda ödülü almak için el kaldırılır ve gel diye seslenilir.

(not: belirtilen para ödülleri yerine göre değişiklik gösterebilir)

candy crush saga

otobüslerin içine ürün yerleştirme reklamı yaptığını düşündüğüm ucu bucağı olmayan oyun. herkes oynuyor

sözlük yazarlarının itirafları

otobüs durağa yaklaşırken en arkadadaysam orta kapıya yürüyorum inince yuruyecegim yolun zamanından 5 adım tasarruf ediyorum.

not: 5 adım lafın gelişi 37,5 numara ayakkabı gitmiyorum

football manager 2015

fenerbahçe ile ilk sezonumda açık ara şampiyon olduğum fakat avrupaya gidemediğim oyun. oynayan diğer arkadaşım ilk sezonunda fenerbahçe ile lig 2.si olup avrupaya gitti.

Hırs yaptım şu an 2019'dayım avrupaya gitmiyorum avrupa bana geliyor.

lana del rey

dark paradise şarkısını bir açışta %20 şarj harcayana kadar defalarca dinlediğim şarkıcı.

not: Iphone kullanmıyorum.

captain phillips

tom hanks cidden kaptan olmuştur bu filmde. o somalili korsanları nerden topladılar bilmiyorum ama eminönündeki saatçilerin idoyu ele geçirmesinden korkuyorum şu an.

htc one

hoparlör ve mikrofon deliğinin sürekli tıkandığı ve sesinden tam olarak faydalanamadığım eski telefonumdu. çözüm olarak diş fırçasını hoparlör deliklerine sürttüğümde çıkan kirlerle orjinal ses kalitesini yakalamıştım.

fifa 15

oyunda gerçek anlamda farklılıklar var. eskiden bilek hakimiyeti yüksek oyuncular ayrıcalıklı iken şimdi süratli oyuncularla teke tek mücadele etmek imkansız gibi bir şey. çalım çok ama çok kolay olmuş. santradan alıp walcott ile hat-trick yaptım. oyunda bir şey eksik ama ne?

not: tespitler playstation 4 üzerinden oynanılarak yapılmıştır