bugün

entry'ler (16)

başlıkları alt alta okumak

bazen ihtiyacın olan tek şey
şişman ama çekici kızlar

sezaryen ve kürtaj mevzusu

başbakanımızın aydınlatan konuşmalarından sadece biri. kürtaj yasaklanacak hedef 3 çocuk. sezaryenle en fazla 2 çocuk olabiliyormuş o yüzden sezaryen de yasaklanmalı. maksat türkiyenin genç nesli tükenmesin. kadın olduğum için kendi kararlarımı alabilecek bilinçte bir kişi olmadığımdan yanlış anlıyor olabilirim ama anladığım kadarıyla bizim ülkemiz bayağı zengin ve iş potansiyelimiz oldukça yüksek. doğacak çocuklara bakmak neden sorun olsun ki o zaman? üremek bir problem değil çünkü o çocuklara harika bakabileceğimiz bir ülkede yaşıyoruz. ayrıca o kadar modern bir ülkeyiz ki ülkece konumuz üreme ve üreme organlarımız!

behzat ç seni kalbime gömdüm

son hafriyat kitabını okuyup filme giden insanların olayların derinliğine inme konusunda umduklarını bulamayacağı bir film olmuştur; fakat sansürsüz bir behzat ç. izlemek çok ayrı bir keyifti.
ayrıca sevgili cansu dere senin bu kadroya girişini hiç kabullenemememde bana karşı çıkanlar olmuştu; ama bugün onların yüzünü sayende kızarttım, seni öper ve amirimin yanına yaklaşmadığın filmlerde görmeyi umut ederim.

23 ekim 2011 van depremi

insanlarımızın ne kadar vicdansızlaştığını anlamamı sağlayan depremdir. yaşanan bu depreme ''oh olsun allahın sopası yok'' diyen zihniyet depremin olduğu gün kızılay meydanında şehitler için yapılan eylemde ''ırkçıyız'' diye bağırmışlardır.

aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem

''aya benzer yüreğim e doğal olarak takipteyim'' sözleri kadar anlamlı olan bir şarkı sözü.

sıhhıye köprüsü

sabah saatlerinde bu köprünün altından geçiyorsanız kafanıza damlayan şıp şıp sularla birlikte sizi kahve masrafına sokmadan ayıltabilen bir yerdir.

olabeybi

yazar olduğundan çok uzun bir süre haberi olmayan yazardır.

hak ettiği değeri görememiş diziler

(bkz: benden baba olmaz)

aşkım seni adriana lima ya değişmem diyen erkek

yalanci erkektir.
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)

dtcf

duygusal bir bag ile baglandigim fakultem. kahvesini bile ayri severim. ortabahceyi, ilkbahar ve sonbaharda o kucucuk yerdeki kalabaligi, herkesin bi anda muhabbete katilabilmesini, kisin oturcak sicak yer bulamamayi, donmayi, kahve kanyak olayina giren abilere ablalara istesek mi laynnnn seklinde bakmayi ama bunu hayata gecirmeye utanmayi ve bir isinma araci olarak cay bardagini elde tutmaya devam edip okula lanetler yagdirmayi ve ilk baharda kisin olan butun olumsuzluklari unutup seviyorum lan burayi demeyi... seviyorum be.

yılmaz odabaşı

Hasretin kançanağı gözlerinde oturuyorsun;
seni soruyorum
hiçbir şey bilmiyorsun...

Hep bir çağlayan gibi senin sevdana aktım;
sen ise sularını kaçıran bir nehir gibi uzaktın...

Tükenişi bir aşkın,
bir nehrin tükenişine benzer.
Ne deniz olabildin,
ne nehir kalabildin...

Kendin ol, kendin ol...
Sen buysan başkası ol!

Buysan kederden öleceğim,
başkası olursan da kimi seveceğim?

bi siktir git dedirten eski sevgili mesajları

yanlislikla attigini iddia ettigi mesajlar butunudur.
(bkz: bi siktir git)

insanın içini bir anda acıtan sözler

-this is a gift from mathilda.
(bkz: leon)

ssg

sozluk fikrinin efendisi.the creator.saygi duyulasi kisilik.

latin dili ve edebiyatı

(eski)yunan dili ve edebiyati'nin tum derslerinden sorumlu tutuldugunuz bolumdur. klasik filoloji olarakta isimlendirilir.

kendini bir bok sanmak

bazen civik oldugunu kabul etmektir, acidir.