bugün

28 ekimde vizyona girecek olan behzat ç. sinema filmi . merakla bekliyoruz efendim.

görsel
gidilmesi farz olan film.
edit : afiş 10 nümero.
şüphesiz türk sinema tarihine altın harflerle yazılacak filmin adıdır.
filmin ismi biraz nahoş olmuş. ama; afiş güzel.
son hafriyat diye beklenen isminin seni kalbime gömdüm olmasıdır. demek ki daha çok duygusal sahneler ağırlıkta. olsun la biz amirimin duygusal duygusal mala bağlamasınıda sevdik.
izlemekten keyf aldığım dizinin sinema versiyonu olacak herhalde? gideceğim kaçırmayacağım filim lan bu. kim ne derse desin, behzat ç izleyen adamın iq sünü sorgulasın ben seviyorum la... *
--spoiler--
28 ekim' i bekleyin lan ! *
--spoiler--
çok iyi film olacaktır ama isim olmamış gibi.
mükemmel olması muhtemel film.
sakal ve bıyıkların toprakla uyumu mükemmele yakın.kamuflaj gibi olmuş.*
özene bezene hazırlanmış bir diziyi rtük hattı numarasıyla ihbar etmek için fırsat kollayan ahlak dedektiflerinin gölge etmemesi gereken filmdir. adamlar senaryodan uyarlama yapmış, renkli karakterlerle zenginleştirmiş, yıllar sonra ilk kez düzgün bir türk polisiyesi ortaya çıkarmışlardır. çabalarına saygı gösterip, destek verilmelidir. iyi polisiye için adım atan bu insanların, aynı toprağın insanları olduğu unutulmamalıdır.

(bkz: inadına behzat ç)
film son hafriyat kitabından uyarlanmış. bu arada afiş mükemmel , şöyle bir araştırınca mükemmel olması ispatlanıyor zaten. mehmet turgut imzalıymış .
Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm; yazar Emrah Serbes'in Bir Ankara Polisiyesi;Son Hafriyat'tan uyarlandı. Senaryoda yine Emrah Serbes imzası var. Filminin yönetmeni Serdar Akar..Filmin afiş fotoğrafları Mehmet Turgut tarafından çekildi...Afiş tasarımını Arda Aktaş yapmış.
iyi güzelde "seni kalbime gömdüm" nedir la diye sormaktan alıkoyamıyor insan kendini. sonra düşünüyor.. emrah serbes'in kurduğu cümlelerle, yazdığı senaryoyla nasıl değişik nasıl güzel bi anlam kazanacak bu cümle kim bilir...merakla beklemekteyiz efendim.
büyük gün ekimin 28'idir efem.
(bkz: bir sike benzemeyen film isimleri)
sezon finalinden sonra filme yakışmıştır bu isim.
afişine bayıldığım ama ismine anlam veremediğim film.
sezon finalinin mezarlıkta son bulduğu düşünülürse bir miktar anlamlandırılabilir filmin adı.
merakla ve sabırsızlıkla beklediğim redkit karakterini tardu flordun'un oynayacağı söylentisi gezinen filmdir.

filmin ismine bakılırsa müziklerini müslüm gürses veya demet akalın'ın yapacağı filmdir.
(bkz: behzat ç tarafından sorguya alınası kişiler)
filmin adını sanki demet akalın koymuş gibi ama gerçekten çok şeyler beklediğim film. iple çekiyoruz efendim.
gidilecektir efendim. erdal beşikçioğlu ve inanç konukçu olsun da filmin adı ne olursa olsun.
afişini beğendiğim film. ayrıca bir behzat ç hastası olarak, filmin ismi biraz arabesk geldi.

28 ekim, gel ulan.
önyargının uzak tutulması gereken filmlerden olması muhtemeldir.
adı "behzat ç. dongi dongi" olsa bile 'vardır bir bildikleri hafız' diyerek propagandasını yaparım yeminle.
oyuncu seçimleri, behzat ç. izleyenler tarafından ilginç bulunan filmdir.

son hafriyat kitabını okuyanlar oyuncuları kitaptaki karakterlerle uyumlu bulamamışlar.

söz gelimi tardu flordun benim gözümde evdeki yabancıdır. son hafriyattaki red kit ise bambaşka bir adam. tabii oyunculuk mesleği böyledir. kendisi belki de rolün hakkını vermiştir bilemeyiz ama izleyenlerin bilmediği oyuncular seçilseydi daha iyi olurdu diye tahmin ediyorum.

cansu dere ise zaten çokca tepki aldı. o konuya girmiyorum hiç. *
güncel Önemli Başlıklar