bugün

entry'ler (148)

oy verme yaşı 21 olsun

Avrupa özentiliğinin bir sonucu olarak 1995 yılında oy kullanma yaşı 18 e indirilmişti, fakat ülkemizde eğitim seviyesi düşük olduğu için aklı çükünde olan genç arkadaşlarımızın sadece sınıf başkanlığı için oy vermesi gerekirken ülke yönetimine annesinden babasından ve çevresinden duyduklarıyla oy kullanarak neyin ne anlama geldiğini idrak edemeden şuhursuzca sosyal medyada ve gerçek hayatda yaptıkları yorumlar çokca canımı sıkıyor.

Not: biliyorum ki sözlük yaş ortalamasından dolayı gelecek bazı entryler bana hakaret niteliğinde olacaktır. yazarcık kardeş parmaklarını boşa yorma çünkü zaten kelime dağarcığınla ne yazabileceğini tahmin edebiliyorum.

sokaklar kirli diye isyan eden çöpçü abi

Yerlerde su şişeleri çoğunluklada izmarit olduğu için yapılan haklı bir isyandır. Yerler temiz olsa sana ne gerek var diye de düşünülebilir.

çanakkale depremi fetö işi dediler

Az evvel haberlerde gördüm küçük çaplı bi şok geçirdikten sonra melih gökçekin böyle söylediğini duyunca kendime gelebildim.

ponçik

görsel

islam yanlış tanıtılıyor

Bu islamı kim doğru biliyor ya lütfen söyleyinde onlardan öğrenelim islamı, ırak iran arabistan yemen pakistan suriye kim islamı doğru biliyor allah aşkına yıllardır aynı şey islam bu işte anlayın artık.

2 nisan 2017 referandum sonucu tahminleri

Hayır dersek yine bomba patlar mı ?
Yine insanlar bir hiç uğruna şehitsin diye kandırılarak öldürülür mü ?
Hayır dersek kadın cinayetleri, tecavüzler ve çocuk gelinler devem eder mi ?

Peki ya Evet dersek.

Her şey düzelecek hafta sonları avrupaya tatile mi gidebileceğiz, refah seviyesinde dünya liderimi olacağız. Bilimde ödüller alan insanlarımız olacak mı ?

Çaresizce Evet mi diyeceğiz, belki bir şeyler değişir diye,
Yoksa gözlerimizi kapatıp Hayır diyerek dik mi duracağız..

Korkacak mıyız yoksa Savaşacak mıyız !

islami reform hareketi

islam el değmemiş tek dindir.

(bkz: Diyenler her an çıkabilir)

kotalı interneti olup internetten film izlemek

360 pikselin 90 dakikada kaç gb - mb tüketeceğini öğrenmeden yapılmaması gereken eylemdir.

sözlük yazarlarının favori hayvanları

Patronum.

sözlük yazarlarının en son ağladığı şeyler

Dağ 2 yi izlerken ağlamıştım.

günün rap sözü

Mahallemde panzerler uçaklar ve tanklar,
babam elinde savaşa hayır yazan bir pankartla öldü
Bunu gözlerimle gördüm 3 nisandı gömdüm
Doğum günümse 4ü

türbanlı bir bayanın ayaklarını yalamak

kadınları türbanlı ve türbansız olarak ayıran bir başka başlık daha.

(bkz: bayan değil kadın)

20 ocak 2017 istanbul emniyetine roket atılması

Yok artık dedirten cinsten.

çocuk yapma ehliyeti

Sen X köyündeki Recep amcaya nasıl çocuk yapamazsın diceksin. Arkanı döndünmü bam bam bam.

en çok unutulan eşyalar

Şarj cihazı ve şemsiyedir.

capuccino

Espresso ile sütün krema olmuş halinin buluşması.

en sinir bozucu cümleler

Aynen aynen
Haklısın ok ok
Aynı kelimeyi 2 defa ardarda kullanmak.

kedilere mama verene çatan iki izmirli kadın

100 kilo çilek alayım, içinden hiç çürük çıkmasın. 4 milyon insan yaşasın içinde sadece izmirliler olsun.

alkol sigara kullanmayan çapkınlık yapmayan erkek

Alkol ve sigara kullanmam, kumarım yok 'baby face'olarak nitelendirilirim. Gayet işinde gücünde hatta fiziksel olarak da boylu poslu yeşil gözlü bir yapım vardır.

Duyurulur!

hkocaytu

Kafasında kocaman bir ur içindede küçücük beyin olan yazar, ortalama olarak 16 dakikada bir entry girebilen bir kişilik. Tam bir yobaz.