bugün

entry'ler (119)

iki kızı idare etmek

eğer ki bugüne kadar yakalanmamışsa kendince başarılı sayılan ama aslında komplekslerini yenmeye çalışan ezik bir erkektir. bunların bir de hemen yakalananları vardır ki, onlar için durum daha vahimdir. adam bir işi beceremediğine mi yansın, iki kızı da kaybettiğine mi yansın yoksa yediği küfürlere mi.

bir insan atatürk ü neden sevmez

atatürk'ü sevmeyen kendisini de sevemez zaten. eğer bugün yaşamını sürdürüyorsa normal bir şekilde ve "babası" da belliyse bunların hepsi o yüce insan sayesindedir.

uludağ sözlük ü şahlandıracak yedinci nesillerdir

bir 7. nesil olarak "hadi len ordan" diyecekken, birden "eziğin birinin" profilimden(öyle mi denir ona?!) girdiğim entrylere bakıp; "eh işte" basmasını hatırlayınca, "acaba doğru mu bu vatandaşın dediği? acaba kıskançlık mı söz konusu?!" diye düşündüğüm önerme. *
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)

otobüste yaşanan dumur olaylar

obsesifpolyanna- postanenin orda durur musunuz!
şöför- orda durak mı var?
obsesifpolyanna- bilmem, yok mu?

(lan madem yok son 1 yıldır neden orda duruyosun?!)*

okullara erdoğan büstü koyulması gerekliliği

eğer tasarımlarını penguen dergisi yapacaksa, okullarımıza renk getirecek olan uygulamadır.

edit:anlam kayması, imla vs. vs. vs...! * * *

eksi atarak kürdistan ı kuracağını sananlar

(bkz: kürdistanı kuracağını sananlar)
(bkz: ha şunu bileydin)

1 dakikada okunacak entry yi 10 saniyede eksilemek

son zamanlarda girdiğim entryler nedeniyle benim de yüksek ihtimalle karşılaşmak üzere olduğum durum.
(bkz: ben sana eksi basamazsın demedim)

uyeolmadanlinkigoremeyenadam

#6666441 entrysiyle beni pc başında gülme krizine sokmuş olan yazardır.

türkiye de haddinden fazla okulun olması

ilkokullarda sıralarda 4-5 kişi oturan öğrenciler olduğuna ve üniversite sınavlarından sonra açıkta kalan 1 milyon küsür öğrenci olduğuna dikkat çekersek eğer:
(bkz: türkiyede haddinden fazla öğrenci olması)

atatürk büstlerinin okullardan fazla sayıda olması

ülkedeki cami sayısının okul sayısından fazla olmasının yanında, ATATüRK büstlerinin okul sayısından fazla olmasının daha mantıklı olduğu kesindir. en azından görüp görüp azıcık değer kıymet bilen insanlar, nankörlük yapmaktan vazgeçer toprağına milletine. * *

sevgilisi para harcamasın diye acıkmadım diyen kız

eğer sevgilisinin ekonomik durumu çok iyi değilse, bence bu eylemin yapılmasında hiçbir mahzur yoktur. ancak herkesin arada bir şımarmaya ihtiyacı vardır. suistimal damarları kabarık olan biri tarafından "ulan nasılsa hatun bi b.k yiyip içmiyo" diyip cimriliğe doğru emin adımlar atılabilir. *

ismi tersten okuyunca kabile ismi gibi olmasi

istenmeyen tüy * *
(bkz: cem yılmaz)

kahvaltıda mantı yiyen insan

(bkz: kahvaltıda mantı yiyemeyen insan) *
(bkz: gurbetteki öğrencilerin dramı)
(bkz: yalçın çakır prodakşın)

edit: gene imla! üstüne bir de gaf. *

rude boy

o güzelim hatunun saçlarını o gerzek modele sokmak kimin fikriydi anlamadım ama rihanna rihannadır. *

sözlük yazarlarının itirafları

bugün "timbaland & nelly furtado - morning after dark" şarkısında halay çektik, ve evet halaybaşının elinde çorap vardı, ve evet hepimiz 5 ay sonra mühendis olucaz. (bkz: gelin ata binmiş ya nasip demiş)

yaran diyaloglar

bu sabah oda arkadaşımın gördüğü rüyayı anlatmasıyla başlayan diyalog:
a- rüyasını anlatan arkadaş
b- diğer oda arkadaşı ve obsesifpolyanna olaraktan ben.

a- cok garip bi rüya gördüm.
biz- hayırdır? (herkes yeni uyanmıştır ama daha yataklardan kalkılmamıştır)
a- abi gemiye biniyoduk böyle izmirden...
b- ee?
a- ama atların üstünde yolculuk yapcakmışız yoksa almıyolardı gemiye.
obsesifpolyanna- o nası lan?
a- valla diyorum bütün yolculuk at üstünde, zaten gemi de ilk defa yolculuğa çıkcakmış öyle bişey denemişler işte.
b- puahahaha, ee?
a- abi ondan sonra gidiyoruz gidiyoruz işte, heryer kapkaranlık, deniz durgun azcık ürpertici bi hava var. ben tırsıyorum baya bi...
b- eee?
a- sağ tarafa bi dönüyorum üzerimize doğru minibüs geliyo...
biz- haa?! hasta mısın lan? ne minibüsü?
a- valla bildiğin minibüs, ama suda yüzenlerden işte. şöförü gördüm bize çarpmamak için direksiyon kırıyodu.
obsesifpolyanna- allahaskina bsg!!!
(gerisini gülmekten dinleyemedik ama en son hatırladığım onun bindiği atın çıldırıp onu ısırmaya çalışmasıydı) *

sigara içen liseli kız

(bkz: allah cezanı verecek)

fırlak zeka

söylerken hatunun kafası iyiydi herhalde, zaten bir hapşurdu ben burda suratımda hissettim o derece. *

tikky öldürme teknikleri

kış günü taktıkları hayvanımsı boyutlardaki güneş gözlüğünü alıp kaçacaksın, artık eriyo mu napıyo orasını çözemedim ama taktığına göre o gözlüğü, vardır bi hassasiyeti.

aby

#214065 entrysiyle beni benden almış, gülmekten yerlerde süründürmüş yazardır.