bugün

entry'ler (53)

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

açtığı konulardan dolayı recep tayyip erdoğanla bir akrabalığı olduğunu düşündüğüm zat.

akp nin başarılarına rağmen oy vermeyen tip

bu (#6729347) (#6695121) 2 entry de açıkladığım gibi burdada açıklama gereğinde buludundum. akepe ye oy vermiyen adam enayi değil, namussuzdur. niye peki ? halkımız %45 ile onu iktidara getirmedimi, getirdi demekki bir bildiği varmış 1 kez de değil 2 kez iktidara getirdi, sen halktan daha iyi mi bileceksin namussuz, peki anayasa mahkemesi nededi akepe laiklik karşıtı eylemlerin odağıdır dedi mi demedimi, dedi peki hala nasıl siyaset yapıyorlar, demekki yalanmış o başsavcı bunamış kıcından iddianame oluşturmuş ve hala bu akepe'ye oy vermeyen varsa enayi değil, namussuzdur.

ulu önder sayın başbakan recep tayyip erdoğan

neden olmasın efendim daha öncede açıklamıştım (#6695121) bu halk onu bu noktaya getirdiyse neden daha ileride götürmesin, afedersiniz ama siz benim halkıma ne demek istiyorsunuz acıkca söyleyin, başkanımız kimin hakkını yemiş, halkın parasıyla ogluna damadına birşey mi almış, ögrencilerin hakkını savunmuyormu her yerde, emeklilere %1 zam yapmadımı, tarımı desteklemiyormu, ülkemizde petrol fiyatları suudi arabistandan daha ucuz değil mi, biz bunların hepsini başbakanımıza borçluyuz, adamı sınır etmeyin edebinizle oturun.

ateist olmanın dayanılmaz hafifliği

aslına bakarsan göreceli bir konudur, çünkü içten inanan bir teistte aynı şeyi söyleyebilir. tanrı kavramı insanı butun yüklerden kurtarır düşünmesini gerektiren hiçbirşey yoktur çünkü herşey açıktır, herşey tanrıdan gelir, herşey tanrıya döner.

yeni başlayanlar için chp yandaşlığı

içerikle başlık uyumsuzluğu (bkz: yeni başlıyanlar için Deniz Baykal yandaşlığı) olması gerekir. Nedeni basittir chp de çalışan isan çoktur ama bunlara mani olan genel başkandır, hem söylemleriyle hem hareketleriyle.

bir bilim kitabı olarak kuran

Evrim tartışmalarında sıkca adından söz ettiren kitap, son update tarihi üzerinden epeyce yıl* geçmesine rağmen hala, hergün updatelenen bilim karşısına çıkarılabilen kitap.

kimin artı kimin eksi oy verdiğini tahmin etmek

açılan başlığa karşıt şeyler yazmak, başlığı kötülemek, doğruları yazsan bile ne yazdığının önemli değil başlığı açan yazar için. Bu nedenle neden eksi aldığını tahmin edebilirsin.

atatürkçülük robot insan üretimini hızlandırıyor

Bu söylemi her ideolojide görebiliriz,Doğruyu yanlışı kendi fikirleri arasında değilde inandığı ideolojide arayan insanlardır. insan her davranışını her düşüncesini sadece inandığı ideoloji üstüne kurarsa tek tip insanlar çıkar. Çünkü doğruları, yanlışları, hareketleri, düşünceleri tek bir kaynaktan çıkar.

dogru bir önerme ama bunu sadece atatürkçülük diye sınıflandırmak yanlıştır.

üniversiteyi bakir bitiren erkek

kendisini karısına saklıyan erkek.

sosyalizm nedir

Adil olmayan dünyada eşitlik diye bağıran düşüncedir.

yakışıklı ve zengin erkeklerin korkusu

ufaklığa birşey olmasından korkarlar (bkz: iktidarsızlık)

olumsuzlestirmek

Bu aralar çok moda, vampir tarafından ısırılmak veya vampir kanı içmek.

kız olsaydım ev hanımı olurdum diyen erkek

yalan söyliyen erkektir. bütün erkekler söyle düşünür, kız olsaydım orospu olurdum nedeni de paradır,

- ulan günde 2 kişiye versem 5 sene sonra paraya para demem gibi

istanbul üniversitesi yemekhanesi

(bkz: Aş evi)

misafir olarak birkaç kez yedim ve hayretler içerisinde kaldım, çoğu uni. 2tl den başlıyan fiyatlar burda 50kuruş (bkz: beleş)

senden hoşlanıyorum ama seni sevmiyorum

bir ilişki başlangıcı veya sonunda karşı tarafı kırmamak veya kaybetmemek için söylenen cümle.* Meali arkadaş kalalım.

twilight ın yazarının evinde ölü bulunması

(bkz: fake ulan bu)

kadının dayak yedikçe erkeğe daha çok bağlanması

Bir nevi doğrudur çünkü temelinde korku vardır. bunu dinlerdede görebiliriz dinin temelide korkudur, bunu yaparsan, içersen, bakarsan, söylenirsen cehenneme gidersin gibi. kimse bunu yalanlamasın inanan herkes allahtan korkar. Uzaklaşamaz baglanırsın. Aklı hür ve cesur biri buna karşı durabilir ve dayağa tahammul edemez. ülkemizde kadınların cogu dayak yerler ama hiçbişey yapamazlar bunun nedenl korkudur, cesaret edemezler. istisnalar vardır elbet...

cumhuriyet i atatürk kurdu iddiası

bu iddia değil hakikattir.Bir insana boşa önder denmez, aklında kurduğu butun şeyleri bir merdiven çıkar gibi tek tek uygulamaya çalışmıştır atatürk bundada çok başarılı olmuştur. atatürk halka bir yön bir hedef göstermiştir halk ta onu takip etmiştir ve bir ülke böyle kurulmuştur, ilk olarak kurtuluş savaşı, daha sonra meclis burda demokrasiyi getirdi daha sonra da cumhuriyet hepsi önceden tayin edilmiş şeylerdir. daha sonrada inkılaplar....

devlet ipotekli

akepe hükümetinin bir şekilde düşüp * yerine yeni bir hükümettin gelmesiyle ayyuka cıkacak durum. akabinde Dünya bankası başkanının * * eski başbakanın imzasını gösterip bu ülke artık benim diyip ülkede monarşi kurması. *

muhabbet kralı

okan bayülgeni sadece sovmen sayanlara, bir nevi cevap niteliğindeki program.