bugün

senden hoşlanıyorum ama seni sevmiyorum demektir. bunu demek aslında "bir sevişip gideceğim, sevgili olmaya gelmedim" demektir.
bir nevi arkadaş kalmak istiyorum dur.
(bkz: istemem yan cebime koy).
+ seni seviyorum banqugül.
-teşekkür ederim.
+harbimi... eyvalla ya. çok sıcak karşıladın harbi sağol..
- ya bak bilmelisin ki ben senden hoşlanıyorum ama seni sevmiyorum tanqut!!
+ evet şu an yıkılmış durumdayım... o zaman daha fazla uzatmayalım.
- bencede uzatmayalım e hadi soyun o zaman.
+tamam.
*
canım istediğinde gelirsin yoksa banane senden demektir.

tek geceliksin yarından sonrası olmazdır.

şimdilik gezelim, görelim, sevişelim ama asla evlenmeyelimdir.
para yeriz ama sonunda verirsen'in öz türkçesi.
(bkz: sevgiliye inanmıyorum ama bir cinsellik var)
sevgiye gerçekten saygısı olan ve sevginin ne olduğunu bilen kişinin kuracağı cümledir. bunu söylemek ne kadar etik, söyleyen kişi dürüstlük abidesi midir yoksa şirretin teki mi, orası muamma.
bir benzeri de 'seni seviyorum ama sana aşık değilim'dir.
"evliliği sakın aklından geçirme" nin yorum ' lu halidir...
"ben de sana bayılıyodum zaten, s.ktir git" şeklinde cevap alması kuvvetle muhtemel cümledir.
garipsenmemesi gereken cümledir. bir kızdan hoşlanmak, ona değer vermek illa aşık olmayı gerektirmez ki aşk büyük bir olaydır ve insanlar kolay kolay aşık olmaz.

sonradan akla gelen : senden hoşlanıyrum ama seni sevmiyorum demek illa "senin g.tünü başını dağıtıcam. hele o memelerin ah o memelerin." anlamına gelmemektedir.
dengesiz kişiliklerin kurduğu cümledir. şöyle ki bu tipler karşısındakilerde nasıl bir intiba bırakcağını asla düşünmezler. " kalplerini mi kırıyorum canlarını mı acıtıyorum bana ne " gibi düşüncelere sahiptirler ziyadesiyle. evet bugün bu cümleyi duydum. direk ağzından duymadım çok şükür. mesaj atmış ortak arkadaşımıza. "ondan hoşlanıyorum ama bu aşk değil, sevmiyorum galiba." demiş hanımefendi. yoluna ömrümü adadığım. bilmez misin ki ben bu dediklerini er ya da geç duyacağım ? duydum da. ağzımda tat, canımda huzur bırakmadın.

senin söylediğin cümleye çok benzer bir cümle söyleyeceğim dinle beni ;

seni sevmiyorum ama bunun adı da nefret değil...

Nasıl bir duyguymuş şimdi anlıyor musun neler hissettiğimi ?
'gösteririm ama elletmem, elletirim ama vermem, veririm ama bi şartla' şeklinde devam etmesi muhtemel olan ilişki türünün baş safhaları.
beni pohpohloman hoşuma gidiyor demenin kibarcası.
(bkz: YANLIS ANLAMA SENI SEVMIYORUM)
ısrarla "aşk" kelimesini söylemek için ısrar eden arkadaşa kalbi kırılmaması için söylenen absürt cümle.
"seninle anca sevişilir, uzun soluklu bir şeyler bekleme" demenin eş anlamlısı.
çoğu kişiden, farklı nedenlerden dolayı hoşlanılabilinir fakat bir kişi -duygusal olarak- sevilir...
hoşlanmak, -duygusal olarak- sevmek demek değildir. sevgi, hoşlanmayı kapsar ama hoşlanmak, sevgiyi kapsayamaz. kısacası mantıksız bir yanı yoktur.
(bkz: yok öyle birşey)
BUNU SÖYLEYEN ERKEK KiŞiSi iSE. AÇILIMI DA:
-SANA G.TÜ KAPTIRMAKTAN ÖDÜM PATLIYOR.
-BEN KORKAK TAVŞANIN TEKiYiM DEMEK OLUYOR.
+HiÇ VAKiT KAYBETMEDEN KOVALANMASI GEREKiR.
+GiTSiN ETRAFINI KUŞATMIŞ OLAN KITiPiOZLARDAN HOŞLANSIN.
+SiZDEN MÜMKÜN iSE OLDUKÇA UZAK DURSUN.
+HATTA BUNDAN SONRA HiÇ MUHATAP BiLE OLMAYIN...
mantıkla uzaktan yakından alakası olmayan duygusal bir ilişki öncesinde taraflardan birini en ağır şekilde yaralayacak cümledir.
muhtemelen çiftlerden birisi karşı tarafa seni seviyorum dedikten sonra bu cümleciği işitmiştir.
olay kız veya erkek tarafının tamamen kendine gösterilen ilgiden hoşnut olması ile alakalıdır.
kim seveni olmasın ister?
aksi takdirde aradan geçen belli bir süreden sonra bu cümleyi sarfeden kişiden evet ben senden hoşlanıyordum ama şu anda seni seviyorum demesini beklemek pele'nin tekrar yeşil sahalara dönmesi ihtimali ile eşittir.
muhtemelen hikaye şu şekilde online bitecektir.

- nasıl diyeceğimi bilemiyorum ama hayatımda başka birisi var...
- seni kırmak gerçekten istemezdim ama denedik olmuyor...
- arkadaş kalmak ikimiz açısından da daha doğru olur...
- seni sevemiyorum...

bitirmeden bir de mantıklısı nasıl olurmuş onu göstereyim bari

a- ben seni seviyorum
b- doğrusunu söylemek gerekirse ikimizinde duyguları şu anda o kadar güçlü değil
ancak seni kaybetmek istemem, ilişki içerisinde duygularımızın olgulaşacağına inanıyorum

veya

a- seni seviyorum
b- öncelikle teşekkür ederim ama bir insanı sevip sevemeyeceğimi kısa bir sürede anlarım
seni incitmek veya zamanını çalmak istediğim en son şey bu nedenden dolayı sana yanlış
umut vermek istemem

mantıklı olanını yazabilecekler bir adım öne çıksın

iyi geceler sözlük
bir ilişki başlangıcı veya sonunda karşı tarafı kırmamak veya kaybetmemek için söylenen cümle.* Meali arkadaş kalalım.
hem umutlanma , hem elimin altında ol demektir.
'yakışıklı değilsin ama sempatiksin.' cümlesini andırır.
(bkz: bull shit)