bugün

entry'ler (30)

en sevmediğiniz yazarlar

normalleştirilmiş, bu arkadaş sırf terapi niyetine kullanıyor buraları şeref yoksunudur kendisi.

sözlük yazarlarının itirafları

geçmişimde pişman olmadığım tek bir şey bile yok ve gayet ayık kafayla depresyona falan da girmeden intihar etmek için en son momentumu verecek işareti bekliyorum. öyle lanet olsun bu hayata falan filan değil, aksine oldukça neşeli bir insan olarak görür herkes beni. sadece uyuştuğumu düşünemiyorum dünyayla hepsi bu. belki de beni yerime başka birisi doğmalıydı diyorum.

uzun lafın kısası olur da sözlükte senelik normalleştirilmiş hortlamasını göremezseniz* pamuğu tıkamışlardır bana.

edit: imla

aşk yapmak vs sikişmek

sarhoş olup hoşlanılan kişiye "gamzeee ben seni çok seviyom gamzeee" demekle uygun bi vakit bulup "merhaba" demek arasındaki farktır.

jersey girl

tom waits amcamızın eşiyle evlendiği sene yayınladığı* (bkz: heartattack and vine) albümünün 5. şarkısıdır.

pek bileni yoktur fakat yaşlı tom'un bataktaki hayatını değiştiren sevgili karısı (bkz: kathleen brennan) new jerseylidir ve bu şarkıyı da her şeyini borçlu olduğu karısına yazmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=pZki9hVI6VE buradan bu şarkıyı yazdıran mükemmel aşka 1 dakika süre ile bakabilirsiniz.

artı oy vermenin yasak olduğu başlık

sözlüğe çekidüzen vereceğine inanmadığım olaydır.
boş beleş bi adamım.

crybabyyy vs ups boobss

yıl olmuş 2020 biz hala kim kimin dübürüne dayanmış onu izliyoruz.

yaşıyoruz ulan bu hayatı.

hazır kimse yokken allah ın dünyayı havalandırması

biliyodum (bkz: allahın sözlüğü okuması gerçeği)

kızların onu bulmasını bekleyen salak erkek

gayet de salak değildir.

murphy kanunlarına göre istediğimiz şey tam vazgeçecekken bizi bulur.

salak yerine (bkz: bilge) denmesi daha makul olan önerme.

tom waits

an itibariyle öncelikle (bkz: green grass) sonralıkla da (bkz: dead and lovely) şarkılarını dinlediğim usta müzisyendir. tam dinlediğim sırada sözlükte bu başlığın çıkmış olması ayrı bir doğaüstü an yaşatmıştır bana.

hayatı oldukça bohem geçmiş (bkz: charles bukowski) gibi yaşadığı yıllar olmuştur. sonunda yola mı geldi denir, yolu mu buldu denir, yoksa yol mu onu buldu bilinmez; eşiyle tanışmış ve bütün hayatı değişmiştir. eşinden bahsederken büyük bir tutkusundan bahsedermiş gibi gözlerinin parladığı söylenir *
oldukça karamsar sözleri olan şarkıları vardır. tutun ki nasıl biz müslüm babanın kederli sesinde hüznümüzü boğuyorsak tom waits de birilerinin blues'unu boğduğu akisli sestir arkadaşlar.

erkekler kadında neden ilk memeye bakar

bilimsel argüman: büyük memeli ve geniş kalçalı kadının doğurganlığı daha yüksektir genelde ve eril kişi tamamen evrimsel gelişimi dolayısıyla doğurgan kadını seçmeye programlanmıştır.

bayrampaşasal argüman: erkekler memeciler ve götçüler olarak ikiye ayrılır. *

tabancacıda tabancayı deneyip almak

ikinci adımı kondomcuda kondomu deneyerek almak olabilecek eylem.

erkekler ağızlarına sıçan kadınlardan hoşlanır

evrimsel açıdan düşünülecek olursa şaşırtıcı sonuçlara varılabilecek bir tez.

kadınların iyi sürücü olamamasının nedeni

kadınlarda panik bozukluklarının daha yaygın olarak görülmesi (yer yer daha ağır) (bkz: panik atak).
ilaveten araba kullanan kadınların genellikle gündelik hayatlarında kendilerine daha nazik davranılmasına alışkın olmalarından dolayı trafikte de böyle bilinçdışı bir beklentileri olabilir; lakin şunu da söylemeliyim ki (bkz: kaynak götüm).

türkiye nin süper güç olmasının önündeki engeller

reisin bugün (7.1.2018) Boğaziçi Üniversitesi'ne gelip Türkiye'nin en iyi devlet okullarından biri olan Boğaziçi'ne karalama kampanyası başlatması en somut ve güncel örneğidir. (bkz: eğitim sistemi)

hiç aşık olmamış birine aşkı anlat

gerekli dozda serotonin ve dopamin takviyesiyle yapılması mümkündür.

maddi durumunu tek bir cümle ile özetle

yurtta kalıyorum ve ekim ayı taksidini en son ne zaman ödeyebileceğimi araştırıyorum.

kızların evlenirim bununla dediği erkek modeli

(bkz: #38042535) numaralı entry demek istiyor ya bir peygamberle ya da tek başıma yapayalnız öleceğim.
edit: imla

türkiye de kitap okunmamasının sebepleri

1. kitaptan alınan vergiler dolayısıyla kitap fiyatlarının normal olmaması.
2. "klasikler" denen bir kitap topluluğunun herkes tarafından övülüp kimse tarafından okunmamış olması sorunsalı (Karamazov Kardeşler'i okuyan kişi kitap okumaktan nefret etse bile Dostoyevski'yi su gibi içmek ister, eminim)
3. teoriden ziyade aksiyonun ön planda tutulduğu deli gibi akan kan dolaşımı (tamamen biyolojiktir)
4. siyasilerden gerekli tüm bilgiyi alıyormuş gibi hissetmek
5. gündelik bilgiyle hayatı idame ettirme çabası (türkiye dediğimiz yer kuzey yarım kürenin survival bölgelerinden en karışığıdır)

kafaya dank eden edit: adına yazar dediğimiz, kendini cemal süreya zanneden 2000+ li kitlenin piyasada hatrı sayılır rolü olması. müteakiben saçma sapan kitapların piyasaya çıkması.

açık seçik aşk bandosu

absürt müziği türkiye'de yedirmeye çalışmışlardır, yememiştir. sevenleri çok sever, sevmeyenleri unutmuştur bile grubun adını. en absürt şarkılarının ardında bile kırık bir kalbi görebilen insan sayısı azdır.

para mutluluk getirir mi

basit mantık ilkeleri der ki mutluluk para getirmiyorsa para da mutluluk getirmez. oldum olası mantıksız bir insan oluşumu açıklar gibi.