bugün

entry'ler (75)

james alan hetfield

Üst level.

ekrem imamoğlu

Çok şey vaad ediyor. Bir de sayın imamoğlu denesin bakalım. Belki daha iyi olur.

gecenin şiiri

Cansever'den bütün şiirler.

her şey güzel olacak

iptal edilen istanbul B.B seçimlerinden sonra yinelediğimiz cümle. Her şey güzel olacak ve istanbul laik bir partiyle yönetilecek.

babil com

Siparişi bekleten, geç kargolayan site.

alt yazı dergisi

Yayın hayatına son veren dergi okuyucularıyla tekrar buluşma müjdesi verdi. Son sayısıyla birlikte bizlerle tekrar buluşamayacağını belirtmiş, bizleri üzmüştü. Yakında buluşacak olmamız sevindirici. Abonesi olduğum dört dergiden biri olmaya devam edecek.

varlık son sayısı

Kadrolu yazarlar geleneğini aşmış görünüyor Varlık Dergisi. Yeni isimlere de yer veriyor artık.Hazırlanan dosyalar güzel, şiirler ve öyküler kötü görünüyor son sayıda. Öykücülüğümüzün geldiği durum içler acısı. Yayınlanan kitap değerlendirme yazılarını ise bu sayı için beğendim.

ekrem imamoğlu

Gözümüz gönlümüz güzen konuşan, giyinen insanlara hasret kalmıştı.Mustafa Kemal'in yolunda, eğitimli, çağdaş, yetkin bir başkan. Daha ne olsun?

yere düşen dualar

Bugün bitirdiğim kitap. Sema Kaygusuz'un eserlerini beğeniyorum. Bu kitabında bölümlerin fazlalığı akışı bozsa da konusunun iyi işlendiğini düşünüyorum. Kaygusuz'un sonraki romanları daha iyi. Gittikçe geliştiriyor kendini. Metis son kitabını da yayınlamış fakat okumadım henüz.

abdullah aren çelik

istanbul'daki söyleşisine katıldım. Romanını okumadan onu dinlemenin faydalı olacağını düşündüm. Söyleşi sonrası eve vardığımda kitabına başladım ve üç günde bitirebildim. Gerilimi tarihle bütünleştiren bir roman yazmış. Birikim'i okuduğum zamanlarda incelemelerini de okumuştum Çelik'in. Romanı da incelemeleri gibi başarılı.

notos dergisi

Son sayısını kapının önüne bırakmış kargo görevlisi. Köpeğim bahçeye saklamış. Neyse ki akşam olmadan bir saksının dibinde buldum. Semih Gümüş'ün "düşüş" yazısı başta olmak üzere Notos yine iyi iş çıkarmış.

jale parlak

Metinleri başarılı. Son söyleşisini de beğenerek okudum.

arapsevici yallah arabistana

Hoş bir başlık değil. Aslen Lübnanlıyım. Akademide çalışıyorum. ihraç edilsem de bir sanat merkezim var. Okumalarımıza oradan devam ediyoruz. Üniversitedeki çalışma arkadaşlarımın çoğu Arap. Çok sevdiğim yakın dostlarım şair Faris Kuseyri ile birlikte bir projede yer aldığımız çevirmen/okutman M. Hakkı Suçin de Arap. Bu isimler Türkiye kültür dünyası için önemli isimler. Şimdi şunu sormamız gerekiyor; neden Arabistana gidelim?

ahlat ağacı

ilk izlediğimde salonda izdiham vardı. Geçişleri kaçırmamak adına ikinci defa gittiğimde güzel bir çalışmayla karşı karşıya kaldığımı farkettim. Trafiğe boşuna katlanmadığını bilmek ferahlatıcı. Filmdeki göndermeleri etkilenme olarak yorumlamadım ben. Göndermelerin amacı zaten bu, tarihselliğe atıf.

heidegger

Almanya'nın kabul edemediği ama dışlayamadığı filozof.

atatürkün boyu 1 61 erdoğanın 1 85 olması

önemli olan boyu değil işlevi.

yaş artıkça azalan şeyler

hayatı alaya almak.

latin alfabesi kullanıp x q ve w ya ayıp etmek

bir çol dilde var. Ses bakımından Türkçe'deki h, v , ğ sesleri de yakın o harflere. Bilinçlice Türkçe'ye kabul edilmediğini söylüyor dil bilimciler. Bir çok avrupa dili kullanıyor.

terlik yemek

37 yaşındayım hâlâ terlik yediğim olmuştur. iyi ki annelerimiz var.

disko topu

iyi kitap.