bugün

entry'ler (32)

ege üniversitesi yüzme havuzu

Bone, slip mayo(özellikle g.te yapışandan istiyorlar. öyle mayo şort falan sökmüyor), ayakta mantar olmadığına dair doktor rapor olmadan girmek yassahdır.

ege universitesi bilgisayar muhendisligi

Nesneye dayalı programlama bölümüdür. işi gücü budur. Sevmiyorsanız gelmeyin. Buradaki birçok öğrenci nesneye dayalı programlamaya hayati önem vermektedir. "Şu sınıfın ismi A mı olsun B mi olsun?", "A mı B den türesin B mi Adan?" diye 2 hafta ilişki ve kalıtım tasarlar, 3 günde sınıfların içini doldurur birçok öğrenci. Tabi sonuç olarak harika nesneye dayalı tasarım desenleri uygulanmış, mükemmel ilişkilendirilmiş bir sürü class çıkar. Fakat sorun o ki classların içi boştur. Üretilen program gereksinimlerin hepsini ne yazık ki karşılayamaz.*
Tavsiyem projelerde s.ktir edin kalıtımı ilişkiyi falan. Hızlıca ilişkileri, kalıtımları 1 günde belirleyin. Çalışan koda odaklanın ki proje elinizde patlamasın. Projeniz çalır hale gelince bu işlerden iyi anlayan bir arkadaşınızın koduna şöyle bir dikiz edin. Şimdi onun fikirleriyle kendi fikirlerinizi birleştirerek düzgün bir nesneye dayalı, böyle desenli dantelli boş sınıflarınızı oluşturun, daha sonra önceki çalışan kodun metotlarını uygun olan boş sınıflara copy paste edin. Birkaç new() eklemeniz ve birkaç ufak değişiklik yapmanız gerekebilir. Proje büyük olmadığı için yaparsınız bunları. O hocaların anlattığı "aman baştan nesneye dayamazsanız şöyle olur aman baştan nesneye dayamazsanız böyle olur" dediği büyük projeler için. Sizn 2 haftalık projeniz için değil. iteratif süreç de benim dediğimi diyor zaten inanmazsanız açın (bkz: Evolutionary development) (bkz: Extreme Programming) (bkz: Spiral Model)

ege universitesi ogrenci koyu

2008 itibarıyla yurdun etrafına daire şeklinde hendek büyük bir hendek açılmıştır. Daha sonra bu hendeğin aslında Koşu yolu (yürüyüş yolu da olabilir tam bilmiyorum) anlaşılmıştır. Tabi bu hendek kazma çalışmalarının maliyeti o sene yurtta kalan zavallı öğrencilerin kirasına doğrudan yansıtılmıştır. Eğer benim gibi son sınıftaysanız asla bittiğini göremeyeceğiniz bir yola, asla top oynayamayacağınızı bildiğiniz bir futbol sahasına para verirsiniz. Öğrencileri avutmak için kafeteryasına bedava oynanabilen bir bilardo masası ve 2 langırt masası konulmuştur. Şimdi ben verdiğim ekstra 40 lirayı çıkarmak için 3 güne bir acımasızca langırt bilardo oynar oldum (gerçi bilardo genelde dolu oluyor). Ama yavaş yavaş sıkılıyorum. Ha bu arada eskiden çamaşırhanesinde deterjan bulunurdu şimdi herkes kendi deterjanını kendisi götürüyor. Devlet yurtlarının aksine idarecileri iyidir. insan dili konuşur ve anlarlar. Kipanın yakın olması iyi bir şeydir. isterseniz part time işler bulabilirsiniz. Odalar 2 veya tek kişiliktir. Buzdolabı 2 kişilik odalarda biraz küçük gelebilir. Zaten kanımca o buzdolabından anca mini bar olur. Odalar haftada 1 temizlenir. Temizlenme gününüz bayram tatiline denk gelirse 2 hafta pisliğinizle yaşarsınız ona göre takvime göre ayarlayın ne kadar kirleteceğinizi. Odadaki sabit telefona 2 kalem pil takarsanız arayanı gösterebilir. Gösterebilir diyorum çünkü bizimki kafasına göre bazen gösteriyor bazen göstermiyor sebebini henüz çözemedim. 4 katlı bloklarda en üst mutfak, bir altı TV, bir altı etüt odasıdır.

gorucu usulu ile evlenilen kizin liv tyler cikmasi

zengin baba kıyağı.

save image as

"Farklı kaydettim değişen ne?" diye düşündüren sağ tuş menüsü butonu. Bence doğrusu "resmi farklı konuma kaydet" veya "şuraya kaydet" olmalı fakat böyle gelmiş böyle gidiyor*

songsmith

Microsoftun çıkardığı bir müzik yapma yazılımı. Şarkı için bir tarz seçiyorsunuz sonra şu kadar "happy" şu kadar "caz" kat içine diyorsunuz. Davul eşliğinde şarkınızı söylüyorunuz, işiniz bittikten sonra bu yazılım şarkıya org akorları ve sanırım bir iki enstrüman daha ekliyor (söylediğiniz melodiye göre). Amerikalıların ota boka uyduruk şarkılar, jinglelar yapma ihtiyacına cevap vermek için üretilmiş yazılım. Hala geliştirilmesi sürüyor fakat deneme versiyonu indirilip yüklenebilir.

her şey para demek değildir

fakir avuntusu.

hayat boyu sevgili icin harcanan kontor miktari

+Hayatım ben de istiyorum daha uzun konuşalım ama inan ki hiç kontörüm kalmadı.
-Bende fazladan 50 kontör var yollayım istersen.
+Ay bilmem ki 12 seferdir senden borç istiyorum ama...
-Ne demek hayatım lafı mı olur? Al (send)
+Aşkım benim (muck)
-Ehe ehö

wundebah digi

Digiturk'un erotik kusaklari icin kullanacagi slogan.

tom ve jerry de tom u desteklemek

Tomu her zaman daha sempatik bulmus ve sevmisimdir. Cunku hayvan kendini gorevine adamis ve yapmasi gereken ise bas koymustur. Jerry serefsizini yakalamak icin M.I.T. Prof.larinin bile aklina gelmeyecek yontemler gelistirse de. Hiper zeki ve hiper serefsiz Jerry tarafindan butun cabalari bosa cikarilmaktadir. Senaristler bu gorev adamini yerden yere vurmaktan ne zevk alir anlayamamaktayimdir. Onlarin bu davranisi cocuklari gorevlerini yapmaktan sogutmakta ve: "Yaw s.ktr et Tom o kadar cabaliyo da noluyo? 433 bolumdur yakalayamadi iste" diye dusunmelerine sebep olmaktadir.

ota boka tesadüf diyen insan

Ah ne ilginc! Sizin de agzinizin ustunde burnunuz var! Tanisalim mi? Ben Rezzak.

ayrilmak icin 13 subati secmek

Mukemmel zamanlama diye buna derim!

siktir

Lost izleyenlerin ekran başında sık sık tekrarladığı kelime.

flash disk

Virüslerin ve tojanların kuluçka dönemini geçirdiği ortam.

java

Javayla programlama öğrenenler genelde C# diline b.k atarlar. Halbuki ikisi de aynı şeydir. Java için yazılmış birçok kütüphane mevcuttur fakat C# dil olarak java'ya birçok şey eklemiştir. (Namespace, get set blokları, class ile aynı isme sahip dosya oluşturma zorunluluğunun ortadan kalkması gibi). Bana göre ikisi de aynı şeydir. işinize yarayacak kütüphaneler hangisindeyse onu kullanın.

dusa her girildiginde masturbasyon yapmak

Üniversite devlet yurdunda haftada en az 1 kere tekrarlanan rutin işlem.

reason

Propellerhead firmasının çıkardığı mükemmel bir müzik üretim (music production) yazılımı. Çok güzel hazırlanmış dokumantasyona sahip. Şirketin web sitesi:

http://www.propellerheads.se

sınav öncesi haller

Yaşamak ve yaşamamak arasında geçişlerin yaşandığı zamanlarda öğrencilerin düştüğü haller.

ogrencilik hali

Hayatı uyumak ve ders çalışmaktan ibaret olan öğrencilerin hali. (Yemek içmek s.çmak gibi temel ihtiyaçlarını da gideriyolar tabi) (bkz: sınav öncesi haller)

bi siktir git dedirten laflar

-Abi tatile çıkarken şampuanımı da yanıma alayım mı?