bugün

entry'ler (20)

yazarların emekli olunca oyalanacakları işler

kahyalık. keyf kahyalığı.

babaları sayesinde ünlü olan kişiler

ali sunal ne ara "hocam" oldu onu da hiç bilemedim.

kişinin 90 yaşındaki haline soracağı soru

hatırladın mı la beni g.t? iyi sıçmışım di mi ağzına ?

şanzelize 5 clup rezaleti

(bkz: gaziosmanpaşa şanzelize cafe) eskimiş muhabbettir kendisi.

18 mayıs ankara zallanıyor zirvesi

son anda çıkan işler güçlerden dolayı kaçırdığım zirvedir. başlığı açarken dedim ulan "mekana sığmadık garson hödüktü bi muhabbet iyiydi o da mekandan carttan curttan dolayı o da çok süremedi malesef, bi dahakine daha iyi olur umarım vs. vs." yazılmış olsun, n'olur. ama vay arkadaş ya neler neler kaçırmışız. hani zaten benimki boşuna bi beklentiydi doğal olarak iyi geçmişti de işte insan kendini avutacak bi' şeyler arıyor tabi. sağlık olsun sonraki zirve arayı çok da açmadan yapılsın istediğimdir.

18 mayıs ankara zallanıyor zirvesi

uzun zaman sonra döndüğüm sözlükte gelir gelmez zirve görür de gitmez miyim diyerek koşarak katılacağım zirve.

atatürk ü samsun a devlet gönderdi

o kadar boş beleş ve bilgisizce söylenmiş sözler ki bunlar bi garip. ya bi kere o zamanalr atatürk diye bir şey yok. 1934te soyadı kanunu çıkana kadar yok öyle bir terim. azıcık tarih bilgisi ve dikkat olaydı bu detay dikkatten kaçmazdı.

atatürk ü samsun a devlet gönderdi

murat bardakçı yine ortalığı karıştırıp prim yapmak derdindedir. efendim bi kere mustafa kemal'in resmi bir görevle samsuna gönderildiği doğrudur. ancak iddianın bir çok elde kalan tarafı var. o zamanlar bir osmanlı paşası olan Mustafa Kemal anadoluya elinde yetkilerle geçmek için zaten fırsat kollamaktadır. her ne kadar oraya isyanları basmak göreviyle gönderilse de amacı bu değildir. padişahla görüşmesi sırdan protokol uygulamasıdır zaten bunda abartılacak bir şey yok. padişahın sana güveniyorum falan demesi de tamamen yanlı yazılmış asparagas bir olaydır, yok öyle bir şey. ayrıca m. kemal beraberinde gidecek 18 kişiyi kendisi seçmiştir. bu 18 kişiin 16sı ileleyen yıllarda milli mücadelede ve cumhuriyetin ilk yıllarında önemli mevkilere gelmişlerdir. halkına koyun diyen, ben de bu sürünün çobanıyım diyip sadece kendi çıkarlarını düşünen yönetim, halkı örgütlesin diye gönderir mi yahu paşasını.. buna nasıl inanılır anlamadım gitti.

nükleer savaşta hayatta kalma yolları

bi' aralar insanlar " nükleer saldırıda yere yatın, korunursunuz" diye kandırımış olsa da bence hiç kasmamak gerekir. bu iş için yapılmış özel ekipmanınız, kıyafetiniz vesaire yoksa en iyisi durumu kabullenip ölümü beklemektir, gelmesi de çok uzun sürmez zaten.

radyasyondan korunmak için yapılması gerekenler

bu aralar imkansızı denemektir. zira kullandığımız her türlü elektronik aletten az çok ardyasyon yayılır etrafa. sonra bi' de şu kaktüs mevzusu var ki bunlara inanmamak gerekir. olay amerikadaki -adı neyse artık- nükleer tesisin fotoğraflarında kaktüsün görülmesi üzerine abartılmış, uydurulmuş bir haberden ibarettir. bu saçma sapan haberlerden sonra kaktüs fiyatlarının artması da cabası.

tatlı kaşığı

öğrenci evinde özel muamameleye tabi tutulmayacak kaşıktır. insancıl evlerde candır o ayrı. ama öğrenci evinde artık çorbayı da aslında tatlı kaşığı denen ( ki o da varsa tabi) ufacık kaşıklarla yemeye başlamak. " lan biri yıkasın artık şu bulaşıkları" demektir.

şu başlığa bi el atın kanka

açtığı başlık tutmamış eziğin inlemesidir olsa olsa. hem niye popüler olmak için bu kadar kasar insanlar hiç anlamam. sen yaz git. tutarsa tutar tumazsa da salla gitsin. çok da tutmak istiyorsanız şöyle sağlam ayar yiyecek bi başlık açın mesela, ya d a gidin trollük yapın arkadaş yavv.

sevgiliye kızınca dinlenebilecek şarkılar

şüphesiz ki alice in chains den love hate love dır.

buyrun burdan ; http://www.youtube.com/watch?v=CQACFQfKfO0

will smith in gazateciye tokat atması

Ünlü Hollywood yıldızı Will Smith, Rusya'da kendisini öpmek isteyen Ukraynalı Vitaliy Sedyuk adlı gazeteciyi tokatladı.

Skandal olay Moskova’nın merkezindeki Yeni Arbat caddesi üzerinde yer alan Oktyabır sineması önünde filmin galası için serilen halı üzerinde meydana geldi.

Bugüne kadar hiçbir gazeteci ile sorun yaşamayan ve mümkün mertebe her gazetecinin sorusuna cevap veren Smith, Ukrayna televizyon kanalı 1+1’in muhabirinin kendisini öpmeye çalışmasına sinirlenerek bir anda muhabire tokat attı.

Olay ani bir şekilde gelişip ne olduğu tam anlaşılmazken, skandalın tartışmaya dönüşmemesi için Will Smith hızlı bir şekilde filmin galasının yapılacağı sinema salonuna geçti.

Smith bu arada diğer basın mensuplarına dönerek gazetecinin kendisini dudaktan öpmeye çalıştığını söyledi.

Hayranı olduğu aktörden yediği tokadın şaşkınlığını yaşayan Ukraynalı gazeteci ise bundan sonra Simith, hayranlığının kendisi için bittiğini söyledi.

not : alıntıdır ~kaynak :http://www.dipnot.tv/3053...azini-bunu-konusuyor.aspx~
c'mon man what the hell is your problem derken pek de bi şaşırmış görünüyor.

sözlük yazarlarının memelerinin fotoğrafları

sazan. avi
bu nedir nasıl bi fantazi dünyasıdır yahu.

ayrıca nasıl derler bilirsin açtığın başlığı .ikeyim

özgürlük

insanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir.

jean paul sartre. * *

sabah kalkar kalkmaz kitap okumak

zor olandır. daha afyon patlamadan kitabı anlamak pek de mümkün değildir. hem o ara kitap okuduğunu sanıp sayfaları geçip sonra o arayı unutmak da ayrı derttir. en iyisi kahveni sigaranı içip ondan sonra kitabını eline almaktır.

yurttan sesler

sözlükteki ilk anlarımda yayın yapan programdır. ellerine emeklerine sağlık, güzel program olmakta. felling goodu nina simone dan değil de muse dan çalsalar tatından yenmezdi.
kaç yıl oldu muhabbetleri de yarmıştır. *
başarılar.

kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim

yeni yeni tanıştığınız biriyle muhabbet ederken sorulan ki çok da gereksiz olan sırf boşluğu doldurmak için sorulan ne tarz müzik dinlersin sorusuna verilebilecek en saçma sapan cevaptır. tabi kulağına hoş geleni dinliyceksin, ya ne dinleyecektin ki. kim kulağına ho gelmeyeni dinliyor ki?. tabi ki de kulağına hoş geleni dinliycen. ha bi de yok diyorsan ki ben popüler olsun "millet" kulağa hoş geliyor desin hepsini dinlerim. o da ayrı dert zaten. alakasız şarkıları alt alat dizip playlist yaptım sanan garip bi mahluksundur ki yazık sana.

sırtta çıkan sivilce

hiç eksilmiyorsa bu sivilceler, zona olmuş olabilirsiniz. en iyisi bir doktora gidip iki kremle olayı halletmektir.