bugün

entry'ler (6)

dota 2 deki ruslar

ruslardan nefret etmemin yegane sebebi. dota oynayan az gelişmiş rus gençleridir.

çorbaya ekmek katanların eşcinsel olması

bandıran da olur mu ki dedirten tespit..

sözlük yazarlarını delirten şeyler

yemek yerken ağzını kapatmayan insanlar.

kimya mühendisliği

Tercih edilir mi? evet edilir. Ama dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.
1-Kimyayı çok seviyorum hadi kimya mühendisi olayım ben derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. bu bölüm size asla pure kimya öğretmez. işler kimya üzerinden yürür. çok iyi kimya bilmenize gerek yok ama kimyada ne kadar çok gelişim gösterirseniz sizin için o kadar faydası olur.
2-Yatarak okumak istiyorsanız kimya mühendisliğini de ve diğer mühendislik bölümlerini de kafanızdan çıkarın.
3-Bölüm zor mu? evet zor. zor lakin normal bir düzeyde çalışarak ortalama bir öğrenci olabilirsiniz.
4-iş imkanı nasıl? iş imkanı var. kimya mühendisinin çalışma yelpazesi gayet geniş fakat ülkemiz şartlarında biraz daralıyor bu.
eğer kendinizi mezun olana kadar iyi bir şekilde geliştirirseniz iş bulursunuz merak etmeyin.
5-öğrenci oranlarına bakıldığında bayanların büyük bir üstünlüğü var bölümde. sanırım diğer mühendisliklere göre bayanlara daha uygun gözüyle bakılıyor ama üzülerek söylüyorum ki bu yanlış bir bakış açısı. çalışma koşulları ortama bağlı olmakla değişse de genel olarak ağır.
6-mühendis olmak isteyip matematikle aranız yoksa bana kalırsa seçmeyin çünkü mühendislik çoğunlukla matematik demektir.

kimya mühendisliği ölmüştür

Keşke doğmuş olsaydı belki o zaman ölümünü düşünürdük.

kimya mühendisine kimyacı deme hastalığı

insanın canını sıkan bir olay. Bazen bağıra bağıra ''Ben kimyacı değilim!!'' demek istersin bazen de bunu anlatmakla harcayacağın zamana acıyıp boş verirsin.