bugün

entry'ler (16)

önlisansı bırakıp lisans programına geçtim

kredi alıyordum 2 yıllığa imza attım. kaydımı sildirdim ve 4 yıllık üniversite kaydımı yaptırıcam kredim kesilir mi 3 yıl daha kredi alabilir miyim ne yapmam gerek bilen biri beni aydınlatın.

birazdan kudurur deniz

Santim santim çürüdük.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Ahmet Kaya- Şiire Gazele.

uzun süren ilişkiyi unutamamak

çok güzel günlerimiz geçti, unutamıyorum. kimle flört ettiysem aynı duyguları hissetmedim. üzerinden 6 ay geçti kafamdan bir saniye olsun çıkmıyor. galiba kimseyle birlikte olamayacağım. acayip dardayım. Yok mu unutmanın bir yolu

bir kız bir erkekten nasıl soğur

yaptığı her işe çamur at ya da git onun kız arkadaşlarıyla konuş böyle böyle anlat seni uzunca bir süre kötülesinler.

unutulmayan anlar

lise 4.sınıftayım. canımdan çok sevdiğim sevgilim tabi o zamanlar belki hala da öyle olabilir. beni peşinden üniversitelere sürükleyen kız. neyse çok hasta oldum okulun da son zamanları devamsızlık sebebiyle gitmek zorundayım. iki sırayı birleştirip yattım uyuyorum uyandığımda benim kafamı kucağına almış anne şefkati ile saçımı okşuyor. tabi benim bir kız için okuduğum üniversiteye bak diyerek tekrar üniversite sınavına hazırlanmamla birlikte başlayan ve devamında gelenler 2 yıllık ilişkimin son bulmasına sebebiyet verdi.

balkon

Çocuk düşerse ölür çünkü balkon
Ölümün cesur körfezidir evlerde
Yüzünde son gülümseme kaybolurken çocukların
Anneler anneler elleri balkonların demirinde

içimde ve evlerde balkon
Bir tabut kadar yer tutar
Çamaşırlarınızı asarsınız hazır kefen
Şezlongunuza uzanır ölü

Gelecek zamanlarda
Ölüleri balkonlara gömecekler
insan rahat etmeyecek
Öldükten sonra da

Bana sormayın böyle nereye
Koşa koşa gidiyorum 
Alnından öpmeye gidiyorum
Evleri balkonsuz yapan mimarların.

Sezai Karakoç

peş peşe sigara yakan insan

yetmiyor. sigara yetmiyor.

monna rosa

sezai karakoç'un 19 yaşında muazzez akkaya'ya yazdığı şiirdir. çok severim, çok beğenirim. 2 yıllık uzun soluklu bir ilişki sonrasında bugün üçüncü kez okudum. gidip hediye etmek istiyorum. hiç kimse senin gibi olmayacak demek istiyorum. ama ne gelir elden...

Not: Her satır başlarındaki harfleri birleştirirseniz. Muazzez Akkayam yazdığını da göreceksiniz.

ben bu yazıyı sana yazdım

Oysa imam hatip'in önünde, imam hatipler kapatılsın diye beraber bağırmıştık.

içinden geçeni yaz

Eski sevgilimi unutamadım, yenisini ziyan ediyorum.

uyuma konuşalım

aslında gecelerimi sana ayırıyorum demenin diğer yoludur.

eski sevgiliyle buluşmak

Yediremediği için bıçaklayıp kaçabilir hiç güvenmiyorum.

eski sevgiliye not

Senin için hayatının gidişatını değiştiren maddi ve manevi sana destek olan birini aynı zamanda 2 yıllık ilişkini o eskiden arkasından sövdüğün yeni cici arkadaşlarına tercih ettiğin için sana çok teşekkür ederim yoksa ben bu aşk sarhoşluğuyla senin için ölüme bile gidip gelirdim.

eski sevgilinin ölüm haberini almak

iyi kötü beraber yaşanmış bir geçmiş var. insan elbette üzülür. Ama Giden gider kalan sahalar bizimdir. diyerek fazla kafaya takmamak lazım

geceye şahane bir insan bırak

(bkz: Atilla ilhan) Çaylakken 40 entryden daha kısa entry giremiyormuşuz.