entry'ler (238)

kar yağsın diye dua eden çocuk

kar yağsın da okullar tatil olsun diye ümitlenerek dualar eden çocuktur. haberler takip edilir, konu komşu, hatta gerekirse okullar aranır. hangimiz bu heyecanı yaşamamıştır ki? hele ki ertesi güne sınav varsa, heyecan iki kat artar. duaların yerini hatimler alır. genellikle verilen emeklerin sonucu boşa çıkmaz ve okulların tatil olduğu öğrenilir. ertesi gün teyit etmek için birkaç arkadaşa sorulur ve bu bir günlük tatilin tadına paha biçilemez. yaz tatili bile bu tatil yanında hiç kalır!

edit: o da öyle bir anımdı işte..

terk eden sevgilinin anlamsız arkadaş kalma isteği

genelde haksız olan ve kendine acı çektirmekten haz alan sevgilidir. eski sevgilisinin yeni birini bulmasıyla, onu yavaş yavaş unutmasından dolayı acı çeker. belki de neyi kaybettiğini iyice öğrenmesi için gereklidir, kim bilir!

sevgiliyi sözlükte takip etmek

romantik, eğlenceli ve aynı zamanda da tehlikelidir.

sevgiliyle sözlükte başlıklarla atışılır. karşılıklı göndermeler, ilan-ı aşklar yapılır. birbirlerine uyarılarda bulunulur 'askhımm kimseyle özelden msjlaşma, taam mı?, bak görürsem fena olur. kız yazarların nick altına da bişeyler yazma.' veya erkek için, ' kim bu, senin nickinin altına niye yazmış? sil çabuk. arkadaş listenden filan da sil' gibi.
işin özü, güzeldir, insanın lise aşıkları gibi hissetmesine yol açar.

ilerki zamanlarda ;

(bkz: sözlükten evlenmek)
(bkz: uludağ sözlük düğün salonu)
(bkz: sözlük yazarlarının düğün törenleri)

ve son olarak;

(bkz: hayal kurmak güzeldir)

sevgilinin kırkının çıkması

helva yapılır.

(bkz: sevgiliden ayrıldıktan sonra helva yapmak)

bir de mevlüt okutursunuz. kurtulduğunuza dua eder, fakire fukaraya bişeyler dağıtırsınız, tamamdır.

gelen msj ı on kisiye yollamayan insan

batıl inancı olmayan insandır. neymiş efendim, yollamazsam başıma bir iş gelirmiş, ölürmüşüm, falanmış, filanmış. aynı örgüte üye olanlar, facebooktaki videoların altına da yorumlar yapıyorlar. inanmamakla birlikte, insanın içine korku salıyorlar. bazıları öyle gerçekçi yazılıyor ki, insana vicdan yaptırıyor. burdan sözlükte bulunan örgüt üyelerine sesleniyorum, yapmayınız efendim böyle gereksiz şeyler.

edit: bu msjı okuyup, artılamayanın çocuğu olmuyormuş. hşşş şaka yaptım la şaka..

sözlük yazarlarının en çok istediği şey

(bkz: mutluluk)

şehirli kadın memesi vs köylü kadın memesi

başlık ve nick uyumudur.

(bkz: şehirli kadın memesi vs köylü kadın memesi)
(bkz: embesilite)

şiddete kınama ve acı kayıp

Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğrencimiz Sema Karakoca`ya yapılanları insanlık adına utanç verici buluyoruz. Üniversitemizin ve ailesinin başı sağ olsun. Her insanın değerli ve onurlu bir yaşama sahip olduğunu bir kez daha vurgulayarak 8 Mart Kadınlar günü öncesinde Üniversitemiz mensubu bir kadının gördüğü şiddeti büyük bir acı ile kınıyoruz.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/362747/1/Gundem

evrim teorisini çürüttüğünü sanan mal

'evrim teorisinin hala var olduğunu sanan mal' şeklinde değiştirilmesi gereken önermedir.

öncelikle, evrimin var olduğunu isminin doğruluğu gibi savunan veyahut var olmadığına, dinle ilişkilendirip inanan insancıklar bütününe sormak gerekir. evrim teorisi çürütülmüştür, doğrudur. lakin bu evrimin tam anlamıyla olmadığı anlamına gelmez. evrimin varlığına kastım, fosillerin bulunması, bazı canlıların aynısının olmasa dahi, akrabalarının günümüzde yaşıyor olmasıdır. yine evrimin varlığına kastım, bakterilerin genetik değişime uğrayarak antibiyotiklere dirençli hale gelebilmeleridir. bu tür örnekler çoktur ve daha sıralanabilir. ama insanoğlu gibi mükemmel dizayn edilmiş bir canlının maymundaki birtakım genlerin tesadüf ?! eseri evrimleşerek insanı var ettiğini kastetmiyorum. darwin teorisinin çürütüldüğü nokta budur! bilmeyenlere duyurulur!

edit: ben kendi sülaleme bakarım, başkasının sülalesi beni ilgilendirmez.

türk erkeklerinin kadın algısı

(bkz: evlenilecek kadınlar)
(bkz: eğlenilecek kadınlar)

edit: bir harf herşeyi değiştiriyor türk erkeklerinde sözlük. valla bak.

kızların çok kullandığı serzenişler

(bkz: tamam)

kızların genelde kızdıklarında, olayı geçiştirmek için kullandıkları sözcüktür. halbuki olay her ne ise geçmeyecek kadar büyüktür ve fitil fitil getirilecektir erkeğin burnundan.

(bkz: anladım)

genelde karşı tarafa kırıldıklarında kullanırlar. bir olaya içten içe çok bozulmuş ve kırılmışlardır ve bunun acısı birşekilde çıkartılacaktır karşı taraftan.

(bkz: boşver)

kendileri için boşverilmeyecek bir mesele olduğunda kullanırlar. genellikle kızgın, bazen kırgın bir surat ifadesiyle söylenir bu söz. karşı taraf boşverecek olursa, boşverilen şey her kavganın gündemini oluşturur.

(bkz: sen bilirsin)

'hayır efendim ben bilirim ama sırf seninle kavga etmek istemediğim için söylüyorum bunu' anlamına gelir.

ben ateistim diyebilen insan

ölümle burun buruna geldiğinde aynı kelamı edemeyecek insandır.

(bkz: dene ve gör)

güvendiğin dağların kayak pisti olması

güvendiğin insanların arkandan kalleşçe vurmasıdır. şimdi bana, kimseye güvenme naraları atacaksın biliyorum; ama güvenmeden de olmuyor sözlük! sanırım kimseye güvenmemeyi değil de, birine ikinci kez güvenmemeyi öğrenmeli insan.

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

"ıslak sokaklar mevsimindeyiz artık..
Bu kalabalik sehire hüzün yağar bu zamanlar..
Yalnızlık yağar caddelerine..
Darma dağan saçlar ıslanmış yüzler hep yere bakar..
Kahveleri bile dert yüklenir.. Çayları daha bir demli..
Unutulan sevgililer hatırlanır veya sevgililer unutulmaya calışılır..

Bu mevsimde vitirinleri az sulu rakı gibidir bu şehirin..
Her adımın yalnızlığa uzanır..
Yine de hızlı atılır adımlar..
Koşulur bu sokaklarda..
Herkes kendi türküsünü söyler yüzünü buruşturarak..
Herkes kendi hikayesini en acıklı sanır..

Kendisi koca bir yalanken gerceği arar bu şehir..
Sokakları gibi evleri de acı doludur..
Gözyaşları taşar pencerelerinden..
Geceleri gerçeklerini saklar da hergün başka bir maske takar insanları..
Hayatları vardır anlattıkları bir de tek basına kalınca yasadıkları..

Askları bir damla gözyaşında boğulur bu şehirin..
Onun için geceleri yeni hayatlar yazılır kimsenin bilmediği zamanlara..
Onun için kimse üzülmez gidenlere ve acır geride kalanlara..
Herkes kendi türküsünü söyler bu şehirde sadece kendi acısına ağlar..
Herkesin tiyatrosudur bu şehir, herkesin en yalandan sahnesi..
Ve onun icin bulunmayı bekler bu şehirin denizlerinde incilerin en sahtesi..

Yine de yalan olduğunu bile bile hergün aynı oyunu oynar bu şehirin insanları..
Herkes kendi hikayesini en aciklı sansa da her geceyi pembeye boyar gündüzün yalanları..
Bu mevsimde vitirinleri az sulu rakı gibidir bu şehirin..
Her yudumun yalnizliğa uzanır..
Yine de hızlı adımlar atılır koşulur yalnızlığa..
Herkes kendi türküsünü söyler yüzünde bir maskeyle..
Hergün insanlığından bin defa utanır!!

mühendis fantezisi olan kadın

(bkz: marka takıntısı)

kızlarda başlayan aref hayranlığı

kız: aref sana bişey söyliyceem hayathımm.
aref: söyleme. biliyorum hayransın bana.

ama aref yhaaa.. herşeyi de biliyosun sen..

kız: askhım yha bişey istiyorum senden.
aref: hayatım, salona gidip masanın üzerindeki kutuyu açmanı istiyorum.

bir erkeğin en çekici yönü

karizmasıdır.

bir erkek ne kadar yakışıklı veya zeki olursa olsun, karizması yoksa çekiciliği yoktur.

edit: karizmadan kasıt, marka giyinmek veya kasıntı olmaktan ziyade ağır olmaktır. vakarlı durmaktır.

bir kadının ilk aşkı olamamak

sorun değildir. ilk aşktan ziyade, son aşkı olabilmek hünerdir.

ya yerine yha yazan sevgili

(bkz: ayrilik sebebi)

erkeklerin anneyi daha çok sevmesi

oedipus kompleksi.