entry'ler (73)

msn iletisine duştayım yazan insan

bi an için bile olsa kendini düşündürme taktiğidir, şefkate ihtiyacı vardır.

hayattaki keşkeler

'iyi ki'ler keşkelerin yerini almaya başladıkça daha çekilir hale gelebilir hayat ama pek tabii bu birazcık da insanın kendi elindedir. Her şey için keşkeli bir cümle kurmayı başarabilen bir insan için de yapıcak çok bir şey yoktur kanımca..

ya hep ya hiç

akrep burcu insanının felsefesidir.

oya pınar ardıç

uzak durulası ekonomi hocasıdır. sadece sınavlarının zorluğundan değil, öğrencilere karşı genel tavrından kaynaklanan antipatik bir bayandır kendisi. ikili bir konuşmada kendinizi ilkokul öğretmeninizle konuşuyor gibi hissedersiniz, konuşma biter ve 5 dakika sonra noluyoruz kaç yaşında adamım ben gibi triplere girersiniz ki artık hiçbir faydası yoktur. en iyisi en az sayıda ders alarak, ikili bir muhabbete girmeyerek bu günleri atlatmaktır.

8 eylül 07 şebnem ferah harbiye açık hava konseri

her zamanki tarzından farklı olarak 2006 yazında senfoni orkestrasıyla şimdi de unplugged izlediğim tekrar tekrar hayran kaldığım, parçaların içimize işlediği bir konser oldu. 3 saat non-stop devam eden konser dolu dolu geçtiği halde bir nefes kadar kısaydı çünkü şebnemle söylemeye başladık ve onunla bitirdik.
Sana bilmediğin bir şey söyleyemem ben de hiçbir şey bilmiyorum
Ne kadar iyilik varsa hepimiz için hepsini dileyip gerisine direniyorum.

msn in iliskilerden goturdukleri

zaten ilişkilerde hali hazırda var olan, kıskançlığa sebebiyet veren ortamlara bir de msn listesinin eklenmesi.

insani anlamsizca mutlu eden seyler

ağlarken, kedinizin gelip başını göğsünüze koyması.. kedi bile olsa ağlamamanızı isteyen biri vardır.

bir kedinin yapabileceği en büyük şerefsizlik

insanların yapabileceği en küçük şerefsizlikle karşılaştırdığınızda sinirinizin yerini bir tebessümün aldığı durum.

kolayı bulan kişinin ilk sözleri

düşünsene bi gün herkes içiyomuş efsane oluyomuşuz.

sen benim

sen benim başıma gelen
en güzel şeysin bugüne kadar
sen benim canımı yakan en tatlı şeysin bugüne kadar
gururlu, gizemli, asil sevgilim
gidene kadar, bitene kadar, sonuna kadar.

korku filmlerinin klişe mekanları

boş alışveriş merkezleri ve plazalar.

molada olusan ya otobusu kacirirsam endisesi

bir de etrafındakileri toplamaya çalışma hali vardır ki çok daha vahimdir. Herkes bir yana dağılır kimi takip ediceğini şaşırırsın halbuki çok yüksek bir ihtimalle kimse otobüsü kaçırmayacaktır. zordur katılıyorum, allah kimseye yaşatmasın.

dusen insana gulmek

bir de düşünce gülen insan tipi vardır ki bence düşene gülen insandan daha anlaşılmazdır.
(bkz: ben)

ikisi bir arada güzel olan şeyler

deniz ve mehtap.

akp nin barajı aşamaması

olası değildir, bir nevi kırmızı kar yağışıdır.

grup vitamin den aforizmalar

bu sabah yine her sabahki gibi sıkıldım istanbul'da.
moralim bozuk ceryan kesik
hele bir de sen yoksun ya çok yazık...

annelere özgü sözler

eve gece geç gelip, sabah erken gidince;
"otel zaten burası!"

ayrilanlar

ayrılık da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili.

bogazici iktisat

Boğaziçi Üniversitesi'nin güzide bölümlerinden biridir. Türkiye'nin en zor iktisat bölümü diye anılır. Şu anda genç ve dinamik bir kadrosu vardır. Kaliteli bir bölümdür ama çok zordur, yazmadan önce bir kez daha düşünmek gerekir çünkü pişman edecek kadar zorlar insanı fakat gayet kaliteli iktisatçılar yetiştirdiği bir gerçektir.

aşık olunacak düzgün erkek

sadık erkeketir, dürüst erkektir kısacası her konuda güvenebileceğin erkektir. bulmak zordur. ama umuyorum ki imkansız değildir.