bugün

entry'ler (13)

iki romantik deli

Duyar duymaz vurulduğum şarkı. Fena halde çocukluğumda dinlediğim, seksenlerden kalma bir şarkıya benzetiyorum. Ama hangi şarkı bulamıyorum. Belki de çocukluğumdan başka bir şeyler hatırlatıyor bilmiyorum. Dinledikçe mutlu olduğum kesin. Hele "sensiz günleri ömrümden siliyorum ben" cümlesiyle başlayan nakarata hastayım. Sanırım iflah olmaz bir romantiğim ben.Bunun farkına da otuz yaşımdan sonra varmam enteresan. Neyse benim bu romantikliğim konusunun yeri de bu başlığın altı değil zaten.

müge anlı ile tatlı sert

Dün sabah babamla birlikte izlerken gülmekten koptuğumuz program.izleyenler bilir, Müge Hanım köy yaşamını hiç bilmediğini vs. söyler sırası geldikçe,bana göre de buna bağlı olarak bazen gereksiz detaylara takılır inceler de inceler ama bazı şeyleri bilmek için illa köyde yaşamış olmak gerekmez bence. Çevrenizdeki insanlardan,televizyondan da olsa kulaktan dolma bir şekilde bazı şeylere vakıfsınızdır, komşularınızdan şiveli konuşan, geldiği memleketin yöresel kelimelerini kullanan hiç mi bir tanıdığınız olmaz da her duyduğunuza şaşırırsınız? Anlatacağım şey de bununla ilgili. Adem ve Havva Yılmaz çiftinin kaybolan çocukları ile ilgili, çeşitli kişilerden şüpheleniliyor, bazıları telefona bağlanıyor vs. program akıp gidiyordu. Adem'in akrabalarından olan bir kadın telefona bağlandı. Müge Anlı ile aralarında -aşağı yukarı- şöyle bir diyalog geçti ve babamla biz yarıldık :

Telefondaki akraba : Müge Hanım, vallahi Havva'nın bizim aileyi suçlamasından biz bıktık, bu konuşmaları duyduğum günden beri benim kalbim sancıyoo, gözüm tipişliyoooo (burada tipişliyo derken muhtemelen sinirden kadının gözü seğiriyo yani bunu anlamayıp, tahmin edemiyecek ne var?)

Müge Anlı: Gözünüz mü tipişliyooooo?

Olaya bakar mısınız? Takıldığı şeye bakar mısınız? Biz gülmeyelim de kimler gülsün?

seni severdim

Yıldız Osmanova şarkısı. Yaşar'ın da eşlik ettiği mükemmel bir parça. Yaşar'a hayrandım bir kere daha hayran oldum şarkıyı dinleyince. Orijinali Despina Vandi'nin söylediği Thelo na sedo adlı parçadır. O şarkıyı da bayıla bayıla dinlerdim, şimdiyse Türkçe sözlerle hayranı olduğum Yaşar da işin içine girince, bir de Yıldız Osmanova'nın muhteşem yorumu ile birleşince benim için tadından yenmez bir parça olmuş. Yine bayıla bayıla dinliyorum. Ayrıca hanımefendinin adı Yulduz Usmanova şeklinde de yazılıyor olabilir emin değilim.

erkek isimli kızlar

Erkek isimli kızlar; erkek isimli oldukları halde, istisnasız şekilde kız isimli hemcinslerinden hem daha uzun hem de daha güzel olan kızlar, ben bunu gördüm.

sinüzit

Ağız kokusu,diş ağrısı,kaş ağrısı,yanak ağrısı,baş ağrısı yapan,burnunuzdan beyaza yakın yeşil sakız gibi çektikçe uzayan -hayır sümük değil- şeyler gelmesine kimi zaman da bu şeylerin genizden aşağı akmasına (akamamasına hatta nefes almanızı engellemesine) sebep olan pis mi pis, illet mi illet bir hastalıktır. Yüzünüzün şişip, tipinizin bile değişmesine neden olur bu mendebur. En sevdiği mevsim bahar aylarıdır.Bu aylarda arsız çocuklar gibi azar meret. Nemli olmayan iklimlerde korkar, saklanır, kişiye "oh ne güzel iyileştim" diye düşündürtür ancak hiçbir zaman tamamen iyileşmez. Çok kalleş bir hastalık bu çoook.

yengeç burcu kadını

Hayatımda çok fazla yengeç burcu kadını oldu ancak içlerinden sadece bir tanesi sahiden melek gibiydi. Anlayışlı, vefalı, sakin ve nazik bir arkadaşımdı. Bu burç kadını için yazacaklarımdan kendisini ve kendisi gibi olan yengeç burcu kadınlarını ayrı tutarak, burç kadını hakkındaki gözlemlerimi aktarıyorum. Hırslı, fesat, kıskanç, kendine güveni olmayan, yapmacık, çıkarları için herkesi kullanabilen işi bitince tanımayan, bencil, ateşe körükle giden, yaygaracı, çirkef, sadece onu pohpohlayanlara -sözde,görünüşte- değer veren, kendinden üstün özelliklere sahip olan kadınlarla - bu kadın annesi bile olsa- anlamsız bir yarış içine girmeye çalışan kadınlardır. Yazdıklarım çok fazla gelebilir ama aslında fazlası yok eksik bile kalmış olabilir. Fiziksel özelliklere gelince; sahiden büyük çoğunluğunun göğüsleri çok büyük ve boyları da kısa oluyor bu kişilerin.

rezzan kiraz

ikizler burcu ile alıp veremediği var mıdır bilmem ama oğlak burcu ile mutlaka bir problemi olduğunu düşündüğüm astrolog. Zira ikizler burcunun ne kadar kötü özelliklerini saysa da her seferinde aman beni yanlış anlamasınlar kimseye hakaret amacı ile söylemiyorum bunlar burcun özellikleri ancak kendileri aynı zamanda çok zeki, becerikli vs. vs. olurlar diye bir taraftan gönül almaya çalışırken, oğlak burçlarına sıra geldiğinde bu burcun insanlarının çok inatçı olduğunu söyler ve başka da bir açıklama yapmadan diğer burca geçer, senelerdir bir oğlak burcu olarak kendisini heyecanla izlerim ve sıranın benim burcuma gelmesini beklerim, her seferinde de bu burç hakkında en fazla iki cümle kurar ve hevesimi kursağımda bırakır kendileri. Bu Esra Ceyhan'ın programına katıldığı dönemlerde de, Arzu Çağlan'ın radyo programına katıldığı günlerde de, diğer programlarda rastladığım günlerde de hep böyleydi, en son Saba Tümer'in programında gördüm kendisini, yine heveslendim ve yine aynı durum tekrar etti. Oğlak burçlarını konuşmaya bile değer bulmuyor sanıyorum ki. Her ne kadar kızıyor olsam da yine de severim kendilerini.

pörtlek göz

Hangi renk olursa olsun çirkin gözüken göz.

bacaga tecavuz eden kedi

Kola tecavüz eden versiyonu da var bunların. Yüzsüzlükte de sınır tanımayıp anneanne, enişte, dayı kim varsa elden geçirir, iteleyenin de elini ayağını haşat eder tırmık ve ısırıklarla.

arabanin ustunde yatan kedi

Mevsim kış da olsa eğer o gün güneşli ise arabaların üstü dışarıdaki diğer yerlerden daha sıcak olmaktadır, kedilerin yatmak için buraları tercih etmelerinin birinci sebebi budur ancak bence ikinci bir sebebi daha var; o da bu hayvanların aslında titiz olmalarıdır, toza toprağa yatmaktansa nispeten daha temiz gözüken yerleri tercih ediyorlar. Evde yaşayan bir kedi bile gider en temiz ve düzgün yeri bulup yatar, tuvaletinde birden fazla yapılmış kakası varsa orası temizlenmeden asla tekrar o tuvalete girmez ve temizletene kadar da evde yüksek sesle miyavlayarak çıngar çıkarır.

çocuklarla girilen diyaloglar

Mercancan ücretli öğretmenlik yapmaktadır. Öğretmenlik yaptığı sınıf ilkokul dördüncü sınıftır ve öğrencileri de 9-10 yaşlarındadırlar. Adı Alparslan olan öğrenci, bir matematik probleminin çözümü için tahtaya kalkmak amacı ile parmak kaldıran öğrencilerin arasından kendisini seçmediği için Mercancan'a surat asmaya, hafiften de ağlamaya başlamıştır. Durumu farkeden Mercancan ile Alparslan arasında geçen diyalog şöyledir.

Mercancan: Alparslan ne oldu oğlum, neden surat astın, diğer problemde de sen kalkarsın tahtaya, hem ben senin bunu çözebileceğini biliyorum zaten.

Alparslan: (omuzlarını silkip suratını daha da asarak) Ben size küstüm!

Mercancan bir sürü dil döker, ikna edemez. Devam eden diyalog;

- Oğlum ağlamasana!

- Ben size küstüm, konuşmuyorum!

- Oğlum delirdin mi sen, öğretmene hiç küsülür mü?

- Banane ben yine de küstüm!

Gider böyle...

yemekteyiz leyla

yarışmadaki başarısızlığını çirkefliğiyle örtmeye çalışmış, yarışmayı kazanamasa da antipati kazanmadaki ustalığını, yeteneğini insanlara göstermiş olan hanım...

mystery case files

Prime suspects demosuna notebookda rastlanıp hastası olunan, bigfishgames sayfasından diğer oyunlarının da demoları indirilen, 60 dakidada oyunlarına doyulamayan akabinde tırım tırım oyun satan yerlerde aranan, bulunamayınca da uyuşturucu müptelaları gibi krizlere girilen, oyunun sitesinden ilgili kişilere ingilizce mail atılan ve Türkiye'de satılmıyor ancak sitemizden satın alabilirsiniz cevabı alınan, daha sonra Emule'den ve oyun forumlarından indirilen murada erilen oyunlar serisidir. iki gün önce Emule'den return to ravenhearst indirilir ancak yine de murada erilemez oyun bir müddet sonra takılır kalır. Ama yine de muhteşem olmuş, orgazmik olmuş.