bugün

entry'ler (25)

leyla yılmaz

son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden birisi olan bir avuç deniz'in yönetmeni... yeni filmler çekse dediğim kadın yönetmen.

bir avuç deniz

Tunca Arslan'ın itirafına sebep olmuş filmmiş aynı zamanda...

filmin gösterime girdiği 11 mart 2011 haftasının arka pencere yıldız tablosuna baktım, herkes bir yıldız çakmış,bizim ekip o hafta ters tarafından kalkmış anlaşılan diye düşünmeden edemedim! bulut mu olsam, gemi mi yoksa...diye bitireyim, gerisini siz tamamlayın."

Tunca Arslan

bir avuç deniz

Dvd satış listelerinde hep üst sıralarda görünce merak edip aldığım, bu kadar haksız eleştiriyi neden aldığını anlamadığım film. basbaya bir lobinin kurbanı olmuş türk filmi. onca saçma film arasında ilaç gibi geldi.

vücuduna siyah dövme yaptıran zenci

görünsün dikkat çeksin diye değil ,gerçekten istediği için dövme yaptırandır.

ece dorsay

sesi güzel, yüreği çok daha güzel arkadaşım.kırmızı karanlık dinlenesi.

tamer sağır

Dinsel kavramları birçok şair kullanıyor. Kullanıyorlar da, kullanırken ya şiirsel metni bir teolojik körlüğün öksesine feda ediyorlar, ya da yapıştırma olduğu sırıtıveren bir süs eşyasına dönüştürüyorlar o kavramları.

Tamer Sağır'da öyle değil. Dinsel kavramları sekülerleştiriyor, dünyayla barıştırıyor, bir çeşit. Daha iyisi: Bunu yaparken de, "sosyologluk" taslamıyor hiç. Şiirin sınırlarını ihlâl etmiyor. ihlâl etmek de ne kelime, imgelemini dalgalandırıyor adeta.

Bünyamin Durali demişti, diyeceksiniz: Tamer Sağır'ın şiiri, ileride kendinden yoğun olarak söz ettirecek.

bünyamin durali

sunay akın

konuşmasından ve sesinden ve anlattığı hikayelerden iğrendiğim isim.şair.

otobüste mp3 dinlerken kafayı cama dayama ritüeli

tüm günün yorgunluğundan ve hatta hayattan bıkmış insanın eve gidene kadar kendini iyi hissetme hali.

fransızların topuklu ayakkabıyı icat etmesi

boka püsürüğe bağlanmaması gereken olaydır.

her gün beş vakit ezanla rahatsız edilmek

rahatsız olanın zangoç olduğundan şüphe edileceği durumdur.

ben atatürk ün öz oğluyum

(bkz: sabiha gökçen ve erdal inönü aslında benim)

şehirleri süsleyen yolcu

sadık yalsızuçanlar'a ait süper ötesi bir öykü kitabı.

terk eden sevgiliyi özlemek

hep olan durumdur.aslında giden değil kalandır terk eden,yani insan kendisini terk eder o zaman insan kendini mi özler... gece gece töbe.

mesut yar

solcuymuş gibi takılıp nihat hatipoğlu karşısına geçince kıldığı namazları anlatan;adamına göre içindeki inancı çıkardığını hissettiğim televizyon sunucusu.arkeolog.

deja vu

sinir ötesi operasyon isimli ikinci albümünü yayımlayan olmasa da olur dedirten müzik zanaatçılarından kurulu grup.

1 90 boyunda zeki esprili ve yakışıklı olmak

olan varsa sana ne dememe sebep olan başlık konusu.

küçük iskender

olmasa da olur insan;olmazsa olmaz şair.

harun atak

bir arkadaşım tarafından bana kitabı hediye edilen şairdir.içinden birkaç şiir okuduktan sonra şairin biyografısini okudum ki bu genç yaşta böyle şiirler yazmasına çok şaşırdım.yolunun çok açık olduğu daha kitaptaki ilk şiirden anlaşılıyor.

ddr

peyote müzikten ilk albümü çıkmış olan grup.myspace sayfalarındaki şarkılara bakılırsa iyiler.albüm dinlenmeli zannmımca.

tamer sağır

müzisyenliği şiirlerinden daha iyi;ama bana kalırsa öyküleri ve sesi her şeyden daha iyi olan can arkadaşım.şu sıralar tanzimat dönemi gazetecilik olaylarıyla sıyırmış, zamanının çoğunu milli kütüphanede çalışarak geçirmektedir.artık albüm yapması gerektiği konusunda herkes tarafından kendisine baskı yapılsa da o akademik çalışmalarını daha ön planda tutar.hayallerine kavuşması için dua ettiğim...

[null http://www.myspace.com/tamersagir]