bugün

entry'ler (19)

göğüslere bakmamayı becerememek

karşındakine rezil olma durumudur.

uzay mekiğinde sv gravity ayarlarıyla oynamak

astronotun sıcmasını engelleyecek olaydır.

insanların fiziksel özellikleriyle alay etmek

dalga geçen insanın, hiç kusuru olmadığını öğretir bize (!). başkalarının görüntüsüyle alan ederken, kendilerine hiç bakmaz ve onların kalplerinin kırılacağını hiç düşünmezler

4 artı 4 artı 4 eğitim sistemi

amaç olarak, çocuğa meslek bilgisi ve becerisi kazandırmak gibi görünsede , farklı yorumlar çıkarılabilecek eğitim sistemi.

anakronizm

edebiyatta, hikayede geçen unsurları (karakter, çevre, eşya, varlık vb.) yanlış zamanlama ile hikayede kullanma anlamına gelmektedir. örneğin, 19. yy da bulunan bir icadı daha önceki zamanlarda geçen bir hikayede kullanmak, bir anakronizmdir

küfür etmek abdest bozar mı sorunsalı

küfür etmek, insanın kendi kişiliğinin bozlumasıdır. abdest de bununla alakalıdır. abdest, insanın temiz olmasıdır. kendini temiz tutması, iyilik yapmaya yönlendirilmesidir. eğer insan, kendini kötülüğe bırakıyorsa, tabi ki de abdesti bozulacaktır.

sözlük klonu

bazı temel internet sözlüklerinin, yapısal ve görüntü bakımından kopya edilerek hazırlanmış sözlüklerdir. bu sözlükler, görüntüleri taklit etmekle kalmayıp, içerikleri ve sözlüklerin hedeflerini de çalabilmektedir.

kadınların dişlerine daha iyi bakması

kadınlar, temizlik ve birçok alanda erkeklerden daha dikkatli- titiz. her yaptıkları işleri, genellikle sürekli ve düzgün yaparlar ki, bu da onları her alanda erkeklerden üstün kılıyor

bir depo benzinin 258 tl olması

bir depo benzinin 258 tl ve asgari ücretin ortalama 700, ... olduğu bir ülkedeyiz. birçok asgari ücretle çalışan insan , veya memurlar bile bu benzini almakta zorlanıyor. ben memurlarımızın nasıl paralarını idare ettiklerini merak ediyorum açıkçası.

karıncanın tadı

küçükken annemin anlattığı üzere karıncayı yediğimde suratımı ekşiterek tükürmeye başlamışım.

kalabalık bir mekana kulakta telefonla girmek

içerdeki herkezin size garip bir bakış içinde olmasını sağlar.

avm içinde güneş gözlüğüyle dolaşan kız

hava atmaya çalışan uzun süredir yalnız bir kızdır.

anneler için yazılmış en güzel şarkılar

canım annem, herzaman için en güzel şarkıdır.

sevdiğinden emin olup sevildiğinden emin olmamak

hayatını zehir eden durumdur. ne sevdiğini söyleyebilirsin, ne de yanına yaklaşabilirsin sevdiğinin

sevgiliye söylenen en güzel şarkı

tanju okan- kadınım beni en etkileyen şarkılardan biridir. hele de yalnız kaldığım zamanlarda.

sevgiliye yazdığı mektubu değil yanlışını gönderme

sevgiliyle aranızı bozabilecek durumdur. örnek olarak, ilkokuldaki bir kız arkadaşınızdan gelen muktubu, üstündeki yoğun kadın parfümü kokus ile sevgiliye yollamaktır

bir kadına verilebilecek en büyük ceza

onu alışverişe götürmemektir ya da susma cezası vermek. bunlar onlar için vazgeçilmez şeyler ve bunları yapamayınca çok asabi oluyorlar

bulaşık yıkamamak için yapılan anlamsız hareketler

anneye veya sevgiliye yaranıp, bulaşıkları yıkamamak için yapmadığı hareket bırakmamaktır.

platonik olarak sevdiğin insana rezil olmak

ne içinizde sevincin bıraktığı , ne de ona bakmaya gücünüzün kalmadığı durumdur.