bugün

yeni eğitim sistemimiz. amaç imam hatiplerin işlevsel olması. gerisi detaylar. 4+4+4 sistemi ortamın uygun hale geldiğini göstermekte.
ilk dörtte klasik sınıf öğretmenli sistem.
ikinci dörtte çocuğun seçtiği kabiliyetli oldukları dersler işlenilecek
üçüncü dörtte mesleki eğitim verilecekmiş.

edit: ulan bu entry nasıl benim en beğenilen 3. entrym oldu? hadi 10. falan olsa anlarım. bu benim saçma kötü bir yazar olduğumu gösteriyor diye düşünüyorum. zira bu entry ne?
--spoiler--
ilk dörtte klasik sınıf öğretmenli sistem.
ikinci dörtte çocuğun seçtiği kabiliyetli oldukları dersler işlenilecek
üçüncü dörtte mesleki eğitim verilecekmiş.
--spoiler--
ee nerde bunun heyecanı? ve bu eğitim sistemini kimse beğenmemişti. sadece tanım bir entrynin ilk defa bu kadar beğeni aldığını görüyorum. ki ben
http://uludagsozluk.com/e/14799530/ entrysinin sahibiyim. valla bu işler çok garip.

edit: lan noldu şimdi buna tamam beğenmedim falan ama ben butonun da bulamıyorum entryi çok garip.

edit: geri düzeltildi noluyor yav kesin bu entryi bi mod takibe aldı.
(bkz: biri bizi gözetliyor)

edit: başlık bayağı ünlü olmuş lan. bu başlık bir sıralar (bkz: 4 4 4)dü de gidi günler.
evet koskoca eğitim sistemimiz sırf imam hatipler işlevsel olsun diye değişiyor.
vay amk, işe bak!
son dörtlüye gelindiğinde heyecandan nefesi kesilecek velilerin yani.
(bkz: zorunlu eğitimin 4 yıl a düşürülmesi)
bir 4 4 2 veya 4 3 3 değildir.
http://erg.sabanciuniv.ed...eli_Egitim_Bildirgesi.pdf
şu sıralar mecliste görüşülen ve eğitim modelini 4'er seneden 3 parçaya ayıracak eğitim sistemi.

şu an için en büyük eleştirisi, kızları eve kapatacak şeklindedir. 8 yıllık zorunlu eğitimi bir nevi 4 seneye indirdiği şeklinde iddialar vardır.

28 şubat süreciyle imamhatiplerin ortaokul bölümü kapatılmıştı. bu sistemin imamhatiplerin önünü açıp bir nevi 28 şubat sürecini bitirmek. bir başka boyutu ise daha çok erkek öğrencinin meslek lisesine yönlendirilmesini sağlamak.

insan ister istemez şunu geçiriyor aklından: yapboz gibi eğitim sistemiyle oynamaktansa şu sınava yönelik eğitim düzenine bir çekidüzen verilse daha akıllıca olmaz mı?
görsel
(4+4)+4 mü (4)+4+4 mü (4)+(4+4) mü olduğu bilinmeyen 3 bilinmeyenli denklem.
gorusulmekte olan yeni egitim sistemi tasarisidir. zorunlugu egitimi 12 yila cikartmak amaci gutmektedir.

bazi gorusler, imam hatiplerin orta okul kisimlarinin tekrar acilacagi yonundedir.
bazi gorusler ise tasari onaylanirsa, kiz cocuklarinin eve kapatilip erken yasta evlendirilecegi ve cocuk-annelerin cogalacagi yonundedir.
haydi kızlar kocaya , erkek çocuklar da sanayiye, berbere, tekstile çıraklığa olarak da düşünülebilecek eğitim düşmanı sistemdir, sistem bozgunudur.
dindar nesiller yetiştirmek için düşülmüş ama çocuk işçilerin, çocuk gelinlerin, eğitimden alınan kızların sayısında artışa neden olacağı gözden kaçırılmıştır. Kesintisiz eğitim de bile okula gönderilmeyen çocuklar varken kabul edilmesi mümkün değil. Üstelik asıl amacın çocukların ilk 4 yıllık eğitimden sonra dini eğitime yönlendirmek olduğu son derece açıktır. herhalükarda karşı olduğum bir sistemdir.
NOT: eğer sayın bakanların, başbakanın ve cumhurbaşkanının da çocukları veya torunları ilk 4 yıldan sonra dini eğitime gönderilecekse ya da kariyer falan derdine düşmeden, abd' de okutulmadan cemaat evlerinde ve yurtlarında abla ve abi olacaksa kabul diyorum.
28 subatin soguk yenen yemegidir.
birilerine zorla çocuk gelin üretmeyi hedeflemiş , insanlarını bireyden çok mürid olmaya programlamış yobaz , geri kafalı iktidar işidir.
sarhoş bir insanın yaptığı eğitim sistemi sizi temin ederim ki bunlardan daha iyisini yapar.
bu egitim sistemi sadece 12 yıl egitimin zorunlu olması yönüyle güzeldir ama çocuk ilk 4 yıl bitince o yaşta daha hangi branşa mesleğe yöneleceginı bilememesinden dolayı rehber ögretmeni ve ailesi tarafından yönlendirilecektir bu olay da cocugun ilgi alanı olmayan ya da basarılı olmayan bır meslek dalına gitmesine neden olur ve cok olumsuklar dogurur ve cocugun hayatının kararmasına neden olabilir.
çok sinsice düşünülmüş tabiri caizse planlanmış olan sistem. küçük çocuklara daha 10 yaşındayken alan seçimi yapmayı uygun gören bir düzenlemedir ki bunun tek mantıklı açıklaması imam hatip bölümlerine can vermektir. dindar nesil tartışmasının tam ortasına düşmüş durumda oldukça düşündürücü.
futbolda ki 6+2+2 gibi bi boka yaramayacaktır. güzel ülkemin artılarla problemi var.
birilerinin 4 4 lük siyaset yapmaktan ne anladığının açık göstergesi. hatta adamlar yapmışken bir 4 te bizden olsun deyip 4 4 4 şeklinde yeni bir model geliştirmişler ne diyelim hayırlısı olsun.
daha yasa alt komisyonda görüşülüyor, ayar çekilmeye çalışılıyor, ne olacağı hiç belli değil belki alt komisyondan tamamen farklı bişey çıkacak.
hal böyleyken doğmamış çocuğa don biçme hevesi nedir?
daha bi sikim belli değilken imza kampanyaları yapmalar yerme çabaları, övmede ileri gitmeler...
bi durun la!
Hazır gündemde de organ nakli varken, ki bunu yapanlar da okuyup hekim olmuş insanlardır, dünyaya isimlerini duyuracaklardir, 4+4+4 sistemini getirmek isteyenlerin organlarının kendi bünyeleri içerisinde yerlerini değiştirseler. Zira ileride doktorumuz da olmayabilir.
(bkz: fuck the system)
28 şubat sürecinde tek tip insan yaratma sevdalılarının günümüzdeki uzantıları epey rahatsız etmiş yeni eğitim sistemi.
sonrada bir 4 var veya 4+ * *

edit: 2 yıllık tekniker ibne neyini eksiliyon, sana lafmı attık geneli 4 diyoruz yavşak...
güncel Önemli Başlıklar