entry'ler (67)

evlenmeden bekaretini kaybetmeyi göze alabilen kız

yüksek ihtimalle bakir olmayan bir erkekle evleneceği/beraber olacağı için çokta sorun teşvik etmeyen bir durumdur. bekaretin yalnızca var ya da yok olarak tanımlanabileceği gerçeği 'bekaretini kaybetme' gibi bir deyişin olguyu açıklamada ya da tanımlamada ne derece gereksizce sarf edildiğini düşündürüyor!

(bkz: evlenmeden bekaretini kaybetmeyi göze alan erkek)

follow the map

ambient/post-rock grubu mononun son albümü hymn to the immortal windın çıkış parçası.

ana haber bültenlerindeki sağlıklı yaşam haberleri

(bkz: bikini diyeti)
(bkz: ozon tedavisi ile 10 dakikada selülite son)
(bkz: organik ürünler pazarı)
(bkz: celebrity)

süt

semih kaplanoğlunun yusuf üçlemesinin ikinci filmidir.***

kötü oyunculuklar, minimalist bir anlayış yakalamak uğruna kısa tutulan diyalogların eğretiliği ve gereğinden uzun süren tek plan çekimler filmi benzerlerinin kötü bir kopyası olmaktan öteye taşıyamamış.

sembolizmden yararlanmaya çalışılırken balık,yılan gibi oldukça basit simgesel öğelerin kullanılması, folklorik olması dolayısıyla özgün olarak nitelendirilebilecek hikayeyi orijinallikten uzaklaştırıp vasatın altına taşımış.

yönetmen, sanat yapıyorum ifadesinin sinemadaki karşılığı olarak üçleme, minimalizm ve sembolizm öğelerine odaklanmış fakat sanata yönelik pek birşey elde edememiş.

otobüste boş yer varken erkek yanına oturan kız

(bkz: otobüste yanına kız oturmayan erkeğin haklı isyanı)

her şeyin ucunda bulunmanın zararlı olması

(bkz: borderline)

en az üç çocuk

(bkz: rahminizdeki devlet)

müslüman ülkede doğup inançsız ölen zavallı

(bkz: bilgi toplumunda yaşayıp inançlı ölebilen zavallı)

sevişirken dikkat edilecek hususlar

(bkz: 10 adımda pratik seks)

admin olunca kendini peygamber sanan zihniyet

hepinizin anasını ... sloganıyla işe koyulan, yetkisizliğin faşizmin önünü kesen yegane şey olduğuna inanan yurdum insanıdır.

behlül ün sinirlenince tişörtünü çıkarması

aklıma direkt the twilight saga new moon filmini getiren hadisedir. pek muhterem jacob kardeşimiz de filmde soyunmak için adeta an kollamaktadır.*

http://www.youtube.com/watch?v=7e_zTABSBTM

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

evire çevire seni öyle bir döverim
bir o kadar dayak da ben yerim netekim
elindeki çoksa az olanla paylaş
nasıl müzisyen bilemiyo'm şu serdar ortaç

koyudan açığa doğru tüm renkler ton ton
benim memurum işini bilir dediydi tonton
bir elimde mikrofon kafamda da ponpon
uçuyo'n dediler bana yere de kon kon*

ipana ve colgate in sürekli yeni formül bulması

her yeni reklamın gizlice bir öncekini yalanlaması durumudur.

(bkz: La société du spectacle)

insanlara değil onların hayatlarına aşık olmak

insanları tüketim ürünü haline dönüştürecek prosesin en önemli adımıdır bu. elinizdeki ambalaj/hayat/imaj bir süre sonra sizi daha yenisini tüketmeniz için zorlayacak ve sevdiğinizi sandığınız insanı tükettirecek. sonra yenisini, daha sonra bir yenisini tüketeceksiniz ve sistemin bir halkası olarak aynı zamanda tüketileceksiniz. fark ettiyseniz bu kısır döngüde insanların iç dünyalarına dair hiçbir şeye yer yok, dolayısıyla aşka tamamen kapalı.

özünde aşk düşündüğümüzden basit ve ulaşılabilir, bir olay karşısında aynı anda gülmek ya da üzülmek belki de. önemli olan kendinin farkında olabilmek yalnızca.

yalnızlık

işten, okuldan, insanlardan arda kalan zamanı kendine ayırmaktır. uzun süreli yalnızlık insanın kendine tahammül edebildiğinin göstergesidir ayrıca. gereksiz insanlarla kurulan saçma ilişkilerin doğal olarak meydana getirdiği sorunsalların peşinde koşmak yerine kaliteli bir hayatı tercih etmektir...

sevişmenin ahlaksızlık olduğunu kavrayamamak

(bkz: kadınlar yalnızca üremek için sevişsin)

hayatı fakir tadında yaşamak

hayatı kapitalizmin değil, insan olmanın getirdikleriyle yaşamaktır. minimalist bir yaşam insanı tatmin edebilecek tek yaşam tarzıdır, insan eğreti olarak gördüğü her şeyden arınabildiği kadar arınmalıdır.

eşcinsellerin sanatta başarılı olduğu gerçeği

(bkz: jonsi)
(bkz: jean cocteau)
(bkz: john galliano)
(bkz: tom ford)

ask bulutlara dokunabilmektir

aşk olsa olsa sevgililer gününde sevgilinin tuttuğu özel uçakta bulutlara dokunabilmek olabilir.

(bkz: sobalı evde oturamam diyen kız)

intihar eden insanlar

özünde intihar etmiş olmaları değil, intihar gerekçeleri***** önemli olan insanlardır.