bugün

entry'ler (109)

sözlüğü bırakmamanızın sebepleri

ben en son 2016'da girmişim bugün tarayıcının yer imlerini temizlerken sözlüğe denk geldim, burada bir hesabım olduğunu hatırladım, acaba girebilir miyim diye bakarken kullanıcı adım ve şifrem hala kayıtlıymış. 7 sene sonraki ilk entrymde bu. cümleten selamun aleyküm

odası kitapla dolu olan erkek

beni tarif etmiş başlıktir. üniversite okumadım, akademisyen değilim, ılık da değilim sadece edebiyatı seviyorum ve odam kitapla doludur.

memleket sorulan kızın izmirliyim demesi

kızların çok fazla yalan söyleyebildiği bir konudur. Hayatında sadece bir kez gelip bir hafta kalmıştır ama hatun o andan sonra bütün ortamlarda izmirliyim demeye başlamıştır.

dert dinlenir

derdini paylaşamayanın halini bildiği için, insanlarla dertleşmek sebebiyle açılmış başlıktır.

sözlükte erkeklerin gerçek yüzünü öğrenmek

benim gibileri ise "evde oturmuş acı çekiyorum, benim ne suçum var lan?" diye düşündüren entrydir.

iz bırakan kitap cümleleri

"Gidelim Coşkun. Hiç kimse kendi ülkesinde peygamber olamaz."

Oyunlarla Yaşayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 71)

"Şu kepaze hayatımı çamurda geçirdim! Sen de tutmuş manzaradan bahsediyorsun! (Çevresini vahşice süzer.) Şu pisliğe bak hele! Bunun dışına çıkmadım ki hiç."

Godot'yu Beklerken, Samuel Beckett

"her saat yaralar, sonuncusu öldürür."

trevanian - şibumi

şiire bir gece bırak

bir şiire bu kadar acı anı sığar mı? Sığarmış meğer.

o senin en ezel gününden kaderin
sen onu nasılsa bin kere daha
seveceksin.

şu an sigara içen yazarlar

yanıyor ve her nefeste yakıyor.

şiire bir gece bırak

Çünkü gece Birhan Keskin okumaya başladıysanız, acıya geceyi teslim etmişsiniz demektir.

Gitmek mi yitmektir kalmak mı artık bilmiyorum
yerini yadırgayan eşyalar gibiydim ya ben hep
ve inançlı, gitmenin bir şeyi değiştirmediğine.

bilemem, belki bu yüzden
ben sana yanlış bir yerden edilmiş
bir büyük yemin gibiydim.
beni hep aynı yerimden yaralayan o eve
yine de döneyim döneyim istedim.

ansızın gelen özledim mesajı

düşülen boşluğun özlem kelimesi ile tarif edilmesidir. Sizlik bir konu yoktur, sadece özlediğini söyleyen kişinin yalnız ve moralsiz kalmasıyla alakalıdır. Can sıkıntısı, yalnızlık hissi geçince yapacağı ilk şey sizi başından def etmek olacaktır.

beşiktaş ın ermeni futbolcu transfer etmesi

(bkz: netti la bu ermeniler size)

sözlük yazarlarının en çok mesajlaştığı yazarlar

hiç yok. ne kadar az o kadar iyi.

hoşlanılan kızın annesi

bir hiçtir. velakin kız da senden hoşlanana kadar. O andan sonrası karışık biraz.

kasaptan alınan inek diliyle mastürbasyon yapmak

kurbanda toplanan koç boynuzlarıyla neler yapıldığının merak edilmesidir...

tavası ile ünlü illerimiz

kilis tava candır.

başucu kitaplarım

abi başucu kitabı tanımı hiç anlayamamışımdır. Bi insan bi kitabı neden sürekli başucunda tutar ki? Bir kere okur, anlamazsa iki kere okur, üç kez okur vs ama başucunda tutmanın alemi nedir? Okuyarak anlayamıyorsan da gerizekalısındır ve yine başucunda tutmana gerek kalmaz, çünkü başucunda değil beynine monte etsen yine anlamayacaksındır. Ha şiir kitabı olur, arada açar bi iki şiir okursun anlarım veya aforizmalar falan olur arada bir açar iki aforizma okursun onu da anlarım da, yine de tut kitaplığında canın sıkılınca alır göz atarsın.

benim başucu kitabım yok, baş üstü kitaplarım var

dostoyevski-karamazov kardeşler
saramago- körlük
kazancakis - yeniden çarmıha gerilen isa
oğuz atay- tutunamayanlar

dünyanın en büyük roman yazarı

kuşkusuz dostoyevskidir bunun başka bir açıklaması olamaz.

kitap yazsam yalnızca türkiye de iki milyon satar

kahvehanede kitap okuyan abilerin olduğunu duyunca sevindiren durumdur.