entry'ler (12)

hayırlı cumalar

Cuma günü müminler bayramıdır . Bünlerin en kıymetli olanlarından biridir. Bu günün bir cok ozellikten dolayı Kurban ve Ramazandan daha faziletli olduğu söylenir. Bazı özellikler şöyledir:
- Hazret-i Adem bu günde yaratıldı , bu günde yeryüzüne indi, bu günde vefat etti .
- Bu günde yapılan günahlarda , sevaplar hep iki katı olarak yazılır . En güzel ibadetler bu günde yapılır .

aile bireylerinden gelen komik sms ler

anneme ve babamdan benı namaza kaldırmaları ıcın rıca bulundum.
ezan okunur namaza kalkmam ıcın annem soyle bır mesaj atar:
-kızım ezan okundu namaz kılındı hadı sıra sende. sende kalk namazını kıl.
not : imam baban *

eski sevgilinin sesini özlemek

bır zamanlar hayatını paylaştıgın ve onunla hayaller kurdugun kişini bir anda hayatından çıkınca en cok ihtiyaç duyduğun edaları.

sözlük yazarlarının itirafları

ben oktayı cok seviyorum ve gecelerı onsuz yatamıyorum.
okulda en cok kopya ceken öğrencıydim.
en büyük itirafımda eylem hocaya küfür eden bendim .
disilin dosyasını yırtanda bendim...

orucu uykuya tutturmak için sahura kadar oturmak

sahuru mana ederek tum geceyı ayakta geçirip sabahtan aksam yemeği hazırlana kadar kaar gecen uykulu oruç tutma teknıgı . dah cok gencler ve kandını uyanık sananların yaptığı bir akım.

uyku

bedenın en cok yoruldugunda duydugu gudu. 5 fazı vardır, en cokk 4 faz onemlıdır kısının bu fazda yarı olum hale gectıgını solerler,

sevgiliye söylenecek son söz

ben senınle bir gelecek düşündüm ama yeterı kadar öz verili davranmadın sen o yüzden bu ilişkiye bırbirimizi yıpratmadan son vermek istiorum . benden sonraki hayatında mutluluklar. inşallah mutlu olursun ...

20bin kişilik camide klima olmaması

corap ve ter kokusu sonucu kişinin ne yaptıgını unutup sadece bır anda surdan kurtulsam psikolojisıne burunmesi. kısaca ibadet yapip sevap kazanmak için gelinen kutsal mekandan daha fazla günah kazanıp sınirli olarak cıkmak. camiilere verilmeyen önemin en büyük göstergesi bence...

sevgiliden ayrılmak

bir anda hayatına gırip tum hayatını alt ust edıp hıc bır sey olmadan hayatını surdurmektır sevgılıden ayrılmak. senın ne yaptıgını umursamadan sankı sana ınat daha ıcten nefes almak. sen uyuyamazken o doyasıya gozlerını kapatarak rahatlıga ermesı . senın ıcın ızdırapken onun ıcın gecıcı heves olmak. sankı bedevı gıbı collerrde susuz kalmaktır. beynin tamamen iflas edıp kalbın delıce hareketı. hiç bilmediğin bir mahallede delıce dolaşmak. kısaca şuan kimsenin bilmedıği ama benim çektiğim acinin adı sevgıliden ayrılmak...

bitmesini istemem

uzun sure sonra gördüğüm sevgilimle geçirdiğim zamanın ,yazı yazarken uçlu kalemimim ucunun ,fındık toplarken verilen molanın , yalnızken ılk daldığım kalabalığın , nöbet cıkışı uyuya kaldığım arabanın yolunun hiç bitmesini istemem .

imam

Babamın yaptığı kutsal görev. Küçük görünsede sorumluluğu en yüksek olan meslek grubu. Her tür insana, kışiliğe, topluma hitap eden önder insanlar.

ilk öpücük

Bedenın taddığı ilk acemı yağmur damlası. Yüreğinin ilk yüksek sesle haykırışı. Sanki gözlerinin hiç acılmıcak gıbi kapanması. Anlatması zor olan bir filmin ilk sahnesi gibidir ilk öpücük. Hatırladıkca ya ağlatır yada güldürür...