bugün

Hayatinda hic kitap okumamis ama bundan sonra okumaya karar vermis kisiye dair bilgiler ve onerilerdir.
Atabet ul hakayik.
bir insan ilk kez kitap okuyacak ise okumayı yeni öğrenmiştir haliyle basit kitaplardan başlamalıdır.
mesela : cin ali gibi.
metro 2033 olabilir ama ilk 40-50 sayfası acayip sıkıcı gelebilir, sonrası ise çok sarar.
Sözlük okuyup sözlüğe yazacak yaşa gelmiş ama hiç kitap okumamış şahısa kitap tavsiyeleri.

Cin ali filan okusun bari.
Sherlock holmes serisini önerebileceğim tavsiyedir.
ilk defa kitap okuyacaktan kasıt, düzenli bir şekilde kitap okumaya başlamak diye tahmin ediyorum. Yoksa koca sözlükte okuma-yazmayı yeni öğrenen yoktur. (Yoktur dimi lan?)

Neyse kitap tavsiyeme geleyim, yukarıda bir arkadaş yüzyıllık Yalnızlık yazmış. Sakın haa!! Yüzyıllık yalnızlıkla falan başlayayım demeyin, daha ilk sayfada Error verirsiniz.

Önce hafif, ince ve akıcı kitaplardan başlamanızı tavsiye ederim. Dönüşüm olabilir mesela, ya da satranç. Ha illa gabriel garcia marquez okuyacam diyorsanız, kırmızı Pazartesi'yi tavsiye ederim.

Bunların dışında Literatürde çocuk kitabı diye geçen ama elli yaşındaki bir insana bile bir Şeyler katabilen kitaplar var.Küçük prens, şeker portakalı, momo, küçük kara balık bunların başlıcalarıdır. Şahsen ben olsam bunlardan başlardım.

Ha ben üsttekilerin bir tık ağırını istiyorum diyorsanız sizin için en iyisi hayvan çiftliği, Fahrenheit 451, muhteşem gatsby gibi kültleşmiş ve akıcı kitaplar olabilir.
sayfa bittikten sonra bir sonrakine gecmelidir.
(bkz: kuran ı kerim)
Marc levy- gölge hırsızı.
bilim kurgu seviyorsa olasılıksız okuyabilir.
Beklenen tavsiyelerdir. Var mı şöyle Anlaşılabilir, sade, akıcı kitaplar?
Tutunamayanlar dan başla.
sıçarım kitabına! sanki apartman yöneticisi olacak pezevenk!
yeni başlıyorsan hafiften başlaman gerek stephen hawking kitaplarından başla.
robinson crusoe ile başlayın. ben ilkokulda şeker portakalıyla başlamıştım. (ödevimizdi) çok da keyif almıştım ama robinson crusoe ile düzenli kitap okumaya başlamıştım. kaldırım taşı kadar büyük kitapları haftası dolmadan bitirdiğim olmuştu.
pal sokağı çocukları.
(bkz: kırmızı pazartesi)
(bkz: fareler ve insanlar)
Yavuz bahadıroğlundan başlanmalı ne kadar erken başlarsa erken bitirir .
Sabahattin Ali okuyun. Dünyaya bakış açınız değişir.
erich fromm - sevme sanatı.
ayşegül serisiyle başlayın derim hem sıkılmazsınız okurken hemde çabuk biter.
küçük prens.
Uçurtma Avcısı, olasılıksız, fang ailesi.
yanınıza alfabe alın.
güncel Önemli Başlıklar