entry'ler (99)

en sikindirik meslekler

işletmeci.

ateistlerin derdi ne

inanmıyorsan inanma da bu inananlarla alıp veremediğiniz ne? Sanki inanmıyor değil de inanmak istemiyor gibisiniz. Ölünce göreceksin gerçeği. Merak etmeyin fazla bir zamanınız kalmadı.

hasan mezarcı nın havarileri

o meşhur fıkraya gülen tek insanlardır.

kuzey kore lideri kim jong un un yürekli olması

bir insan akılsız olduğu kadar cesur olurmuş zaten. O yüzden doğru bir tespittir.

eski sevgiliyi rüyada görmek

eski sevgilinin eskimediğini gösterir.

nehire düşen akpliye yardım etmemek

nehirdeki adamın akepeli olduğunu anlamak mümkün olmadığı için yapılmaması gereken durumdur. Ya şakirtse?

eski sevgiliyi rüyada görmek

ağlamsaklı uyanmaya sebep olan vahim durumdur. Onun o dalgalı ve uzun saçlarıyla sana doğru yaklaşıp naber nasıl gidiyor demesi yok mu birde.

kürdüm demek demokratik hak türküm demek faşistlik

herkese inat ne mutlu türk'üm diyene.

ak parti nin yüzde 70 oy alacak olması

siyaset trollüğü yapan adamın yapmış olduğu anket sonucudur.

hem fakir hem dindar hem de cahil olmak

aynı zamanda akepeli olmaktır.

oslo görüşmeleri

görüşmelerin ardından başbakan tarafından mit müsteşarı hakan fidan'ı koruyan yasanın çıkması ve hemen ardından soruşturma açan savcıların başka görevlere dağıtılması unutulmuştur. Neler neler unutulmuştur. Bu da unutulacaktır. Edit; eksileyen arkadaşlar var, sanırım unutulmamış. Bu da güzel.

kuranda cehennemle insanların korkutulması

insan denen zavallı varlığın cehennem gibi tasviri bile insanda azap hissi uyandıran bir yerle korkutulmasıdır. Kuran'da bir çok yerde defalarca vurgulanır. Korkutularak yapılan bir ibadetin samimi olmayacağı da bir gerçektir. Peki burda amaç nedir? Tanrı neden insanları korkutur ve de sonsuz bir azapla cezalandırır? insan denen varlık gerçekten çok kötülük yapıp cezayı hak ediyorsa, ve de herşeyi yaratan tanrıysa ki öyle neden bunları yaratmak istemiştir. Azaptan inleyen insanların görüntüsü çok mu hoş olmaktadır?

sevmediği kıza seni seviyorum diyen mal

evcilik oynayan maldır. Kıza da yazıktır kendine de. Bir de bunlar evlenirse bak sen. Halbuki hayat zannettiğinden çok daha gerçekçidir.

ben bu yazıyı vatan hainlerine yazdım

(bkz: siktirin gidin)

türk erkeğinin cümle yapısı

özne tümleç ve yüklemden oluşan cümle yapısıdır.

osmanlı daki halit ergenç dönemi

kel sultan lakaplı, dönemin en imkansız olayı olan televizyona çıkma başarısı göstermiş padişahtır.

osmanlı devleti nin yaptığı en büyük hata

koskoca ülkenin adına osmanlı denmesi. osmanlı ne ki? oldu olacak süleymancı deyin tam olsun.

bülent arınç sözlük yazarı olursa alacağı nick

ocalanbirzamanlarnamazkilardi.

cristian baroni ye alternatif türk isimleri

recep tayyip.

izindeyiz büyük usta recep tayyip erdoğan

ciğerci recep usta'ya atfen söylenilmiş sözdür.