entry'ler (29)

derste ogretmenin telefonunun calmasi

telefon çalar. öğretmen meşgule alır.
sınıf: hocam açsaydınız acildir belki.
öğretmen:olmaz şimdi acil macil. derken telefon çalar yeniden ve yeniden meşgule alınır.bu sefer sınıf: hocam acil belli ki açın.
öğretmen: ya acil olsa nolucak. benim ne faydam dokunur.
sınıf: hocam gidersiniz hemen.
öğretmen:ben yetişene kadaaar ohooo..
yuh be kardeşim bu kadar mı duyarsız olunur öğrencileri başıboş bırakmayacağım diye

facebook ta sütyen rengi teşhir etmek

dün bana msn den gönderilen ileti de şudur : "bi eğlence varr.. nickinn durum kısmına sütyeninin rengini yaz. sadece rengını, baska bıse dııl. ve bnu sadece kızlara yolla, erkeklere diil... bunun kanser gibi yayılmasını izlemek, ve erkeklerin " bu kızlarn nıckndekı renkler ne " dıe anlam werememesını ızlemek cok guzel olucak." Ne lan bu :D
2 dakika sonra baktım ortalık gökkuşağı.. sadece renginiymiş bir de başka bişey değil * *swh~ ~
he bi de merak ettiniz mi bu renkler ne diye ey erkekler ?

söyleyecek çok şeyi olduğu halde konuşmayan adam

yazıyordur. yazdıklarını saklıyordur ama birileri tarafından mutlaka okunmuştur gizlice *

cok seviyorum lan seni

hani romantik olacak ama maçoluğu da elden bırakmayacak.

işe yemek götürmek

annemin büyük merak içinde beklediği eylemdir. nitekim lisedeyim hala yemeğimi evden götürüyorum*

ölen yazarların bir anda popüler olması

ölüm şeklinden dolayı edinilen popülerliktir. Ölümün tasvirini yapabilmek için bileklerini kesen Beşir Fuat...

hep siyah tişört giymek

iyiler siyah giyer (bkz: almora)

en başarılı cover lar

başıbozuk - günler (mavi sakal)

siyah zeytin

yeşil zeytinin gölgesi.

yüzme bilmemek

arkadaşlar "hadi havuza gidelim" dediğinde bahaneler uydurmak. suya kendini bırakıp yatamamak, batmak. denize girmeyi başarıp kıyıda durmak, çırpınmak; millet yüzemediğini çakmasın diye ellerini yüzermiş gibi yapıp ayakları dibe basmak.*

kalemin yazmamasi

ucuna hohlayın yazıyor.*

tanışır tanışmaz burç soran tip

zaman kaybetmek istemeyen tiptir. burcunu öğrendikten sonra kendi burcuyla anlaşma düzeyine bakacak, ilişkiye ona göre yön verecektir.

elektrikli süpürge

uykudan uyandırma aletidir efendim.

dik durmaya çalışan insan

annemin boy kompleksimden yararlanarak, "dik durursan daha uzun görünürsün"lü önerilerine "ama sırtım ağrıyo dik durmaya çabalarken"li bahaneler bulduğum durumdur. Ha boy kompleksim var diye kısa zannetmeyin, değilim. artık dik de durabiliyorum sanırım! yaşasın. boyum eskiye oranla daha uzun mu görünüyo anneee?

üç kadın üç pırlanta

(bkz: şeytan marka giyer)

the devil wears prada

lauren weisberger'in ilk, oldukça beğenilen çerez tadında romanıdır. Okurken yüzünüze tatlı bi gülümseme yerleşmesine yetecektir. "Cennet gibi bir işe gireceğinizi düşünürken, aslında cehenneme düştüğünüzü anladığınız an ne yaparsınız?"

bulgaristan göçmeni yazarlar

evet, içinde bulunduğum gruptur.
Bulgar mısın? diye sormayın, ailemin Bulgaristan'da yaşamış olması Bulgar olmamı gerektirmez.Türküm!
Türkçeyi gayet güzel biliyorsun demeyin, bizler orada da Türkçe konuşuyorduk zaten.

sinavi ilk bitirmek

sınıftan teker teker çıkan arkadaşlarının herbirine "oğlum çok kolaydı lan tıkır tıkır yaptım hepsini 100 bekliom" deme olasılığı da olan insan evladıdır.

anlamlı şarkı sözleri

*sen bir kağıt gemisin gasteden; kıvrımların açılırken yorulmaz mısın her gün ölmekten? (teoman)
*...Belki yarın gelir ama bugün seni sevmedi ki... (hayko cepkin)
*bu kıyamet senfonisi bir gün biter ve melekler de gün gelir elbet güler..(almora)

sen de fena sayılmazsın

şu an bi av peşindeyim ama sen de cebimde dur.