entry'ler (21)

koç üniversitesi

öğrencisiyle akademisyeniyle işçisinin yanında durup, 24 saat onlarla beraber nöbet tutan üniversite. bugün direnişin 4. günü. detaylar şu sayfadan takip edilebilir:

http://www.facebook.com/p...27719223978863?ref=stream

uludağ sözlük

ilk izlenimlere göre gerizekalı papağanlara bolca sahip sözlük yapılanması.

sözlükten hatun kaldırmak

tehlikeli eylemdir. zira ne kaldırdığını görmeden birşeyleri kaldırmak fiziksel olarak kötü sonuçlara meyillidir.

güneş dil teorisi

insanda gülme isteğiyle başlayıp, ağlamaya evrilen bir iz bırakan ilkokul teorisi.

anadilde eğitim hakkı

almanyada yaşayan türkler konu olunca insan hakkı olan, ancak kendi sınırları içinde başka anadiller olmadığına iman etmiş deve kuşlarının şiddetle karşı çıktığı insan hakkıdır.

edit: amerika gibi sonradan oluşturulmuş karma bir devletle, türkiye deki anadil sorununu karşılaştırablen zihniyetlerin durumu anlamalarına imkan dahi yoktur.

acun ılıcalı

amın oğlu esteban sözünde esteban'ın yerini tutabilecek zamirlerden birisidir.

hamit altıntop un çocuğunun olmaması

bilim dünyasının araştırması gereken bir durumdur, zira şuana kadar yapılan çalışmalara göre rahimde direk bulunmadığı düşünülmektedir.

eşek hoş laftan ne anlar

ne idüğü belirsiz bir "üniversite"de bir grup ergenin iddiası üzerine toplumda infial yaratan önerme. doğrusu eşek hoşaftan ne anlardır. kendini entel zanneden zıpırlar için bu da kaynak efendim:
orjinali: http://tdkterim.gov.tr/at...ftan+ne+anlar&hng=tam
önerme: http://tdkterim.gov.tr/at...ftan+ne+anlar&hng=tam

penise pipi deme yavşaklığı

yarağa penis deme yavşaklığına kıyasla daha naiftir.

5 saat mesaj atmayan sevgili

telefonu bir uzuv olarak kullanma salgınından yırtmış sevgilidir. muhakkak ki meşguliyetleri olan ve kafasının bedeninin olduğu yerde olmasını isteyen idealist bir tiptir. ayrıca gerçek paylaşımın ve iletişimin yüzyüze olmasını arzulayan bir eski kafalıdır. kısacası bu devirde yakınılacak değil, yüceltilecek kişidir.

schrödinger

fizikçilerin bol bol kulağını çınlattığı 20. yüzyılın en meşhur fizikçilerindendir. albert einstein ile karşılıklı bir nevi atışma şeklindeki makaleleri ile de bilinir. yaşayış tarzı da sansasyonel olan schrödinger, döneminin tutucu avrupasında dışlansa da bugün çılgın bir sosyal hayata sahip olarak da bilimde bu derece başarılı olunabileceğini gösterdiği için bir çok üniversite öğrencisine umut kaynağı olmuştur.

koyun kopyalayarak zengin olmak

para kopyalayarak zengin olmaktan daha meşakatli iş koludur.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

sadece üniversiteye yerleşmekle üniversiteli olunmuyor aklınızda bulunsun.

sperm bankası çocuğu olmak

halk çocuğu, vatan evladı gibi tabirlerin içini doldurabilecek çocuktur. aynı zamanda kamu mirasçısıdır kendisi.

takdir alamayan öğrencinin bahane taktiği

takdir alamayan öğrencinin; birilerinin beni takdir etmesindense, bana teşekkür edip, şükran duymaları daha yücedir şeklindeki taktikleridir. bu süreç gelecek felsefe derslerindeki iyi notların müjdecisidir.

yatakta şınav çekmek

uzun süreli yanlızlığın tehlike sinyalleri vermeye başladığı noktadır.

alırken denenemeyen şeyler

ibret, kamyon lastiği, çam fidesi ve turnusol kağıdı.

kızların kızlar ile dalga geçmesi

bünyelerinin doğal bir sonucudur. bir kadın bir kadının her zaman rakibidir çünkü, evrim böyle emrediyor.

erkekler açısından izlemesi ise pek zevkli değildir. aksine bu tip hareketler pek eğreti durur çünkü büyük ihtimalle dalga geçilen dalga geçenden daha seksidir.

sevişme sonrası dinlenesi şarkılar

Adagio in G minor - albinoni. sevişme sonrası müziğe yönelme huyum yok ama bu dinlenebilir gibi geldi.

kişinin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

aferin evladım çok iyi gidiyorsun böyle devam et.