bugün

istanbul en uzak noktalarından olan rumeli kavağında olağan üstü kampüsü ile kurulan özel üniversitemizdir. öğretim görevlilerinin çoğu yabancı ve kalitelidir. kötü havalarda değil ulaşmak, yaşamanın bile zor olduğu üniversitemizdir.
yaklaşık 12000 usd ile kategorisinde başa oynamaktadır. ayrıca otopark, yurt ücreti, yemek ücretleri gibi birçok ekstrada buna dahil olunca ücret daha da artmaktadır.
benimde bir dönemimi geçirdiğim ama memnun kalamadığım okuldur kendisi.
(bkz: suzys cafe)
http://www.mykoc.com
http://www.ku.edu.tr
ayrıca
(bkz: darphane)
2006-2007 ders yılında hemşirelik yüksek okulu için 5000 ytl; diğer programlar için 20,500 ytl ücret belirlemiş olan üniversitedir.
öğrencilerine "koç mezunuyum" demekten başka bir avantaj sunacağını zannetmediğim üniversite. Sariyer ormanlarının içinde, merkezden uzak bir kampusu vardır. Binası gayet güzeldir.Lakin o yol ömür törpüsüdür.
lümpenlik te bilkenti bile sollamış üniversitedir.ama binaları gerçekten güzel.
Koç Üniversitesi 1993 yılında Vehbi Koç Vakfı tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir vakıf üniversitesidir. Halen 3200 öğrencisi bulunan Üniversitede; Fen-insani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Hemşirelik Yüksek Okulu nun yanı sıra; işletme Enstitüsü, Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Anadolu Medeniyetleri Enstitüsü bulunmaktadır. Koç Üniversitesi Kampusu, Rumeli Feneri Yolu, Sarıyerdedir. Üniversitenin eğitim dili ingilizcedir.
(bkz: üniversite)
(bkz: dekanlık)
(bkz: kürsü)
(bkz: selçuk üniversitesi)
her ne kadar fahiş fiyatlarla eğitim verse de; vakıf üniversiteleri içersinde doğru bir eğitim kurumu olduğu kesin olan üniversite.
sitesindeki her hangi birşeye baksam türkçe içeriği yok ingilizcesi için tıklayın yazan okuldur. sanırım yeni gelen adayların cok iyi ingilizce bildiklerini düşünmüşlerki böyle yapmışlar. *
ekonomi(burslu) bölümünde insan üstü varlıkların okudugunu zannettigim okul.normal bir bireyin girmeside çıkmasıda cok zordur çünkü.
2007-2008 yili ucreti 23 bin ytl olmus universitedir.
okula gidip gelirken her gün yaklaşık 5 saatimi yolda geçirdiğim ama evimi yakın olarak kabul edip (bkz: kime göre neye göreye nereye göre) bana yurt vermemekte ısrar eden üniversite. sanırım özentiliğin son noktası. amerikan üniversitelerine özenip allahın dağına okul yapıyorsun ama nedense bir şeyi unutuyosun, yeteri kadar yurt yapmayı... yıllar geçtikçe okulun öğrenci sayısı artıyor, artıyor,artıyor ve o yurtlar okulun öğrencilerine asla yetmiyor. biraz geniş odalara birer yatak daha atmayı deniyorsun ama ne yazık ki o da sorunu çözmeye yetmiyor. bakalım,şimdilerde 900 kişilik yeni yurt yapılıyor diye kandırılıyoruz ama pek bitecek gibi görünmüyor...
demek ki neymiş;böyle şehirden uzak ve izole kampüs yapınca her şey hallolmuyormuş, türkiye amerika gibi olamıyormuş, kampüsü yaparken amerika'ya özensek de işi hep türk gibi yapıyormuşuz.
küçükken espirilere konu olan üniversite k.o.ç. üniversitesi.
prof. dr.küçük emrah
gerçekten güzel bir okuldur, almasını bilene çok şey verir. eksiği yok mudur? vardır evet ama türkiye'deki diğer okullarla kıyaslayınca bunlar eksik sayılmaz. mba'i avrupada ilk 25'tedir. mühendislik eğitimi (özellikle eee) çok ağırdır.
web sitesinin başında türkçe veya ingilizce şeklinde iki seçenek sunan, eğer türkçeyi seçip sayfalar arasında devam etmeye kalktığınızda bazı sayfalarda bu sayfanın türkçe çevirisi yer almıyor şeklinde uyarı aldığınız üniversite.

bi dakka bi dakka, türçe çevirisi yer almıyor mu? biz hangi ülkedeyiz, ve bu üniversite hangi ülkenin üniversitesi. tam tersi belki kabul edilebilir ama bu haliyle tam bir rezilliktir bu.

(bkz: fuck off a q)
Ogrencilerine direksiyon dersi de vermesi gerektigini dusundugum universitedir. sariyerden kilyos,rumelifeneri tarafina giderkenki virajlar onlardan sonra daga bi tehlikeli hale geldi,her an bir tanesi sizi yoldan cikartabilir.
kampüste bulunan rahmi koç'un bankta kolunu yana uzatmış heykeliyle poz vermek meshurdur * öte yandan; kampüsüyle,öğrencileriyle,kalitesiyle işte üniversite budur ya dedirten türkiye'nin en iyi vakıf üniversitesidir.
2007-2008 eğitim - öğretim yılının "en iyi vakıf üniversitesi" seçilmiş olan ilim irfan yuvasıdır.
(bkz : http://www.ku.edu.tr/newstr.php?cid=2920 )
r.t.erdoğan gibi üniversitedir. seven çok sever; geri kalanlar nefret eder.
rumeli kavağına kurulmuş şehir gibi üniversitedir, içinde migros bile var o derece.

özel bir program için taksim'den atladık servislere. zannediyoruz ki böyle yakınlarda. bir çıktık yola, eyvah eyvah.. git git bitmiyor. sonunda bir yokuş maceramız vardır ki evlere şenlik.

yol kenarları hep harabe, yıkık dökük binalar, ucube çimenler vs.. derken kampüse bir girdik sanki başka bir dünyaya girdik.

koç vakfı boş bulduğu yere dikmiş okulu iyi mi?*
mezunlarına çok imkan sağlar. iyidir.
hakkinda bu kadar kotu dusunenlerin cogunun ileride is dilenecegi ogrencilere sahip universite.
2009 yılı eğitim ücreti kdv dahil 27500 tl olan üniversite(helal olsun).
eğitim ücretlerine yaptığı %10 nun ardından burslara da 40ar lira zam yapan, kar amacı gütmediğini iddia eden üniversite,üniversitem.
(bkz: kar amacı gütmeyen üniversite)
sen git össde 366 puan al*sonra gel burda 3 5 kuruşa, sığırın,öküzün, 10 iqlunun* yanında ömür çürüt, olacak iş mi bu be dedirten mekan.
eğitim ücretlerini, dolara göre belirleyen okul. nasıldır ki doların dibe vurduğu şu aylarda, okul ücretlerini 1500tl arttırabilmiştir? dolar yükseliyor; arttı. dolar düşüyor; arttı. şunu desenize; dolar naparsa yapsın biz zaten arttıracağız. o sadece bir bahane.
güncel Önemli Başlıklar