bugün

Müslüman olmama sırf bu iki soru mâni olsaydı, kendime saçmalams der derhal müslüman olurdum.

Bunlar önemli degil o kadar. Çok daha akil almaz seyler var.
bir şehre gitseniz, rehber olmadan hiçbir konuda bilgi sahibi olamazsiniz. evet fikirleriniz olur ama yavan kalır.

önyargıları birakmak gerek. tarafsız bakmak gerek.

bence bu sorulari soran kardeşler zaten inanmaya dogru yönelmiş insanlar. dikmatli ve tedbirli bir araştırma ile özlerini bulacaklarına inaniyorum.
kırbaca gelene kadar o kadar şey var ki güzel kardeşim.
sen bırak bunları surelere ayetlere bak.

onlar bile bu ne dedirtir.

şeytan zart diye osurur diye hadis var. sahih dedikleri.

tam inancam.
bi gülme geliyo
ahmaklik olmaz kanaatindeyim. çünkü zaten o derece araştırmaya sabrı gönlü olmayan arkadaşlar bunlar. belki maksatlari bağcı dövmek oda mechul. en azından bir iki cümle ile konunun hulâsa niteligindeki yerlerinden bahsetmekte fayda var.

öncelikle adem ve havva arap yarimadasinda buluşmuşlar ve insanlık orda çoğalmaya başlamış sonra dunyaya yayılmıştır.
Allah 'ın varlığını birliğini, cennet ve cehennemin varlığını kat'î ve sarsılmaz delillerle ispatlayan ve inkar-ı uluhiyet fikrini kökünden kazıyan risalei nur külliyatı bu sorulara tam ve eksiksiz olarak; hatta bir çocuğun dahi anlayabileceği derecede basit bir dille anlatıp ispat etmiştir. Ve kuran-ı mucizûl beyan 'ın sarsılmaz ve eskiyip yıpranmaz bu hakikatlerini en güzel bir tarzda asrın fehmine sunmuştur. Zaten cevabı verilip susturulmuş ve ilzam edilmiş bu fikirlerin üzerine konuşmak eblehlik olur. Asrımızın yaralarını ve sorularını tam ve hakiki bir taRzda cevaplandıran risale i nur külliyatına havale etmek icap eder.

(bkz: meyve risalesi)
Mısır çarşısında kırbaç bulursun sıkıntı yok.
Bir daha yapmayacağımıza söz verirsek iyi hal indirimi alıyormuşuz, aklınızda olsun.
Tuhaftir ki düşüncelerim şu yönde çok değişti
Bir dine inanmak,"inanmak".
Inanç zaten doğruluğu,gerçekliği kanıtlanamayan şeyler için değil midir
Bir şeyin var olduğunu eğer kanıtlanamaz bir şey ise,inandığın için kabul edersin. O yüzden aradığımız sorular da,sorulara verdiğimiz cevaplar da önemsizdir aslında. Insan inanmak isterse inanır, istemezse inanmaz.
valla cevap gelirse ben de müslüman olcam lan..
Çünkü öyle yapsan ülkede kırbaçlanayan insan kalmaz
Peki ya bu kadar çok insanı kim kırbaçlayacak?

O değil de gerçekten Müslüman din kardeşlerimiz, başörtülü, açık farketmeksizin birbirini kapalı kapılar ardında kırbaçlıyorlar.
Kırbaç fantezisi
Aptal mısın evladım? Git biraz islam siyaseti oku. Kırbacı atacak olan icma. Devlet! Yapmamak da onun elinde. icma nas(ayet) kabul edilir. Bu gün 4 eş alamazsın. icma böyle diyor çünkü.
Çünkü kardeşim şöyle bir durum var kuran şeriat kurallarıyla yönetilir ama bizim kurallarımız böyle değil. Eğer bu şekilde yönetilen bir toplum olsaydık o kurallara riayet etmek gerekirdi. Şimdi sen bunu milletin içinde yaparsan hapsi boylarsın elbette. Bilmem anlatabildim mi. iran da ve bazı şeriatle yönetilen devletler o kurallara göre hareket ederler. Olay bu.
1.müslüman olmadan önce ortalama insani değerler eğitimi alman lazım.
2.şov yapmak trollemek umumen başarısız cahil gençlerin işidir.
3.müslüman olmanın islama ve müslümanlığa ne kazancı olacak.
4.ayeti ve uygulanmasını zerre anlamamışsın.
5.cevap olarak ne yazılırsa yazılsın soytarılığa devam edeceksin.
6.ilk entry dahil tüm entrylerin formata aykırı. En basit sözlük kurallarını anlamıyacak bir zeka ve tavrının olduğunu ortaya koyar bu.
7.@ koyup yazmak sefil incisözlük tarzıdır. Yapmayın beyler bayanlar.
islamın 5 şartından biri olan hacca gitmeyi beceremiyorsa, zaten her şey boş.

Bak şart diyor. Hac diyor. Dolar diyor.
(bkz: kırbaç fantezisi)
@budamio

Ülkemiz şeriatle yönetilmiyor. Hem benim müslüman olduğumu nerden biliyorsun??

Yanlış bilgiyi bir nebze düzeltmek istedim.
O zina yapan ben inanmıyorum der ise bir şey yapamazsında ondan.

Hadi kelimeyi şehadet getir koçum.
Bir insanın zina yaptığını 4 şahitle kanıtlaman lazım. Öyle elinde kırbaçla gezmene gerek yok.

Biraz araştır lütfen ne biçim bir gayrimüslimsin.
(bkz: bu da mı gol değil)
kardeş meydanlarda bir iki kadın kırbaçlasalar vay yobazlar vay bunlar yüzünden müslüman olmuyorum amk dersin.
Sen müslüman olma gözünü seveyim. Boş ver.