bugün

acınası durum. lakin acımak tabiri adam için değil şişman bir insana "şişko" diyen birinden hoşlandığı için bayan içindir.
ilk önce bir aynaya bakmak gerekir. şişko ve çirkin bayanın yanına yakışmayacak kadar dünya güzeli miyim? yoksa şişko ve çirkin bayan yanımda dünya güzeli kalacak kadar tipsiz miyim? diye. ona göre tepki verilmelidir.

bir de; siz de bu şişko ve çirkin bayandan hoşlanmışsanız, güzel bir durumdur.

(bkz: onlar ermiş muradına)
büyük konuşulmaması gereken durumdur.altında değil söyledikleri karşısında ezilibilirsiniz.

(bkz: sevme hakkı)
bir an önce neden belirtmeden kesinlikle hayır diyerek reddedilmesi gereken kadındır. uzak durulmalı ve arkadaşlık bile etmeme ricasında bulunulmalıdır. aslında istenmeyen hoşlananlardan en tipik korunma yolu budur. baştan bu yapılırsa karşı taraf daha az acı ceker.

asla yapılmaması gereken***
(bkz: dalga geçerek reddetmek)
yakışıklı erkeklerin başına gelendir. * *
bu aslında sidik tahlilinden karakter tespiti yapmak değil. önce dinleyin hele;

herkes bilir ki, şişko, bol makyajlı ve kıllı göbeğini açıkta bırakan dar body giyen kızlar kendini beğenmiş olurlar genelde. heleki süslenip dışarı çıktılar mı onlardan güzeli yoktur. abazan gibi yakışıklı erkekleri keserler yoldan geçen. birine aşık olduklarını iddia ederler ve bir ortamda karşılaşırlarsa da açık açık söylerler. aşık olduklarından falan değil lan... çocuk sadece brad pitt'e benziyodur. bu yani anladın mı?

gerçekten aşık olanlara birşey diyemem tabi. kaderdir zira...
nefes alsın yetercilerin pek de umrunda olmayan durum.
aynen başımdan geçmiştir ;

kız - ya biliyorum bozukparatamircisi biz senle sadece arkadaşız ama ben senden hoşlanıyorum.
bozukparatamircisi - ne diyon kızım sen kafan mı güzel ?
kız - farkındayım böyle bişi yaşanmaması lazım ama napıyım elimde değil.
bozukparatamircisi - ne demek elimde değil hoşlanmazsın olur biter .
kız - bildiğin gibi değil aşık oldum sana.
bozukparatamircisi - ben senle cıkmam kızım.
kız - neden ki ?
bozukparatamircisi- 20 kilo fazlalığın var önce zayıfla öyle gel hayde bye.

edit : bu entry'nin inanılmaz derecede kötü oy alması benı oldukça şaşırttı bayan yazarlarımızın şişman olduğunu düşünmeye başladım. bu kadar kızılacak bir durum yok dogrudur gerçektir lakin kızı tekrar gördüğümde 20 kilodanda fazla vermişti ve mükemmel bir güzelliğe ulaşmıştı. yanındada cok yakısıklı bir erkek vardı, kol kola geziryolardı cok mutlu oldum eğer ben ona bu tepkiyi vermeseydim hiçbir zaman bu azmi yakalayıp kiloları verip sağlığına kavusamayacaktı ve yanında benden 10 kat daha yakısıklı bir erkekle gezemiyecekti. şimdi siz söyleyin ona bu tepkiyi vermekle doğrumu yaptım yoksa yanlışmı ?

edit2 : vay amk yine eksileniyo bu entry.

edit3 : bir musubet bin nasihattan iyidir beyler bayanlar kız sayemde on numara oldu bütün erkekler peşinde yahu

edit2953 : hay allahım ya yine yine yine eksileniyo bu amk entrysi.
bir karşı cins tarafından, diğer karşı cinslerle aynı sebepten ötürü hoşlanılmak durumudur. siz karşı taraftan hoşlanmadığınız için hoşunuza gitmeyebilir, fakat güzel bir kız tarafından hoşlanılmaktan pek bir farkı yoktur. ikisi de insandır, ikisinin de size karşı beslediği duygular aynıdır.

ha benden hoşlansa taklalar mı atarım? atmam, o da var. ama "ulan bi sktir git hoşlanacak adam mı kalmadı" da demem hani. kim der lan? yirim ben seni dombilik.
orta okulda sallanılmayan durumdur, lakin yıllar sonra o kızın bir afet olduğunu görüp de üzüntüden kahrolmak olayı da sıklıkla yaşanmıştır.
bir kaç aşamadan oluşan deneyimin ta kendisidir.
ilk aşama "hadi ya benden mi..demek öyle..ee vahşi cazibe işte."
ikinci aşama "napsak bilemedim ki..zayıflayacak bir hali de yok "
üçüncü aşama " seninle ilgili değil prenses diana gelse ben bu işlerden soğudum"
dördüncü aşama "siktirsin git ya ona mı kaldık"
hoşlanılmak...
hoştur.inkar edilemez.
karşılık verilmeyecekse bile,karşındakine ızdırap olacaksa bile..hoşlanılmak hoştur.
(bkz: ailecek hoşlanılıyoruz)
hoşafız hışafsız hoşaf.
- mahmut abi nurten diye bir kiz senden hoslaniyormus ama sisko ve cirkin kendisi abi..

+ nabiz?

- normal..

+ tansiyon?

- normal

+ nefes?

- aliyor..

+ yengen hakkinda dogru konus muharrem.. cirkin sensin sisko da sana girsin.
(bkz: kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek)
problem 1 ufak rakıyı içene kadar sürecektir. ikinci ufak açıldığında yenge hanım gözünüze melek gibi görüneceğinden ortada sorun kalmıyacaktır. ertesi gün kısmet. durum ne gösterir bilinmez.
hoslanilan kisi de o bayandan hoslaniyorsa sorun olmaz.
(bkz: başlık başıma kaldı)
"şişko ve çirkin olunan bir bayan tarafından hoşlanılınan erkek olunmak" gibi bir şeydir. *
şaban karakterinin süt kardeşler filminde yaşadığı hadise. sinir yapar. en azından bende yapar.
aynı özellikler de bir erkek tarafından hoşlanılmaktan zor olmayan hoşlanılmadır.
dünyada herkesin bir eşi vardır. onun eşi sen değilsin o kadar.
ışıkları kapatınca bütün kadınlar aynıdır mantığı varsa sorun yoktur.
eh bir de sen hoşlandıysan hatundan (ruhi anlamda) dilemmalardan dilemma seç. yıllarca medyada dayatılan güzel kadın şablonları zihnimize kazınmışken, huyu suyu sana uyan, esprili, alıngan olmayan, vesair özellikleri olan, "şişko ve çirkin bir bayan tarafından hoşlanılmak" ve hoşlanmak insanı paradokslara boğuyor.
şişmanların ve çirkinlerin de duyguları olabileceği gerçeğini az çok anlama şerefine nail olmuş bir insan için, çok doğal bir durumdur.
hilkat garibesi bile olsa bu görüntüsüyle maldanadamdan hoşlanmayacak bayanın birinden hoşlanmasıdır. `http://galeri.uludagsozluk.com/r/maldanadam-5611/`
insanı kendinden soğutan durumdur. aynısı kadınlar içinde geçerlidir heralde.
şişko ve çirkin olarak görülmesi o insanın duygularının olmadığı anlamına gelmez ve eğer siz o kişiden hoşlanmıyosanız bile onun duygularına saygı göstermelisiniz.aynı zamanda eğer siz bi insanı şişko ve çirkin olarak tanımlıyosanız ve dış görünüşüne göre değerlendiriyosanız zaten o insanın sizden hoşlanmasınıda hak etmiyorsunuzdur.