bugün

i hate smurfhouses.
benim şirin semtim.
çok sayıda dönerci olan semt.
i hate smurfhouses!
semtin merkezi e5 karayoluna çok yakındır.
bahçelievler'e bağlı, e5 kıyısında kurulu, adı gibi şirin olup olmadığı tartışılan fakat benim beğendiğim kalabalık semt.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Şirinevler görüntüleri.
her canlı mutlaka bir gün şirinevler üst geçidi tadacaktır.
Bok çukuru daha temizdir.

Her köşede bir keko, torbacı veya barzo vardır. insanları ağır geri kafalı olmak ile beraber at gözlüğü takmaktadır. Bir sik bilmeden her sike maydonoz olan insanları ile ünlüdür.
şirinevler popülasyonunu iki ana gruba ayırabiliriz:

1- yıllardan beri şirinevler sakini olanlar.
2- kiraların ucuzluğu sebebiyle, istanbul'daki ilk ikamet yeri olarak şirinevler'i seçenler.

benim kafa yorduğum grup ise birinci grup. çünkü bu grubun içinde maddi imkanı olup da hala burada kalanlar var. sosyologları şirinevler'e davet ediyorum.
Eşittir batakhane. Ataköye yazık amk at malafatına konmuş kelebek misali.
Siyavuşpaşa ve çavuşpaşaya filan 5-10 dakika uzaktadır.
çöpleri leş gibi sokaklarda birikinti halinde duran semt.

mahallelerde çöp konteynerleri yok. bu sebepten mahalleli apartmanından çıktığı gibi çöpünü en yakın ağacın-elektrik direğinin altına bırakıyor.
Her il ve ilçede bulunan mahalledir.
Çocukluğumun semti.
Şirin bir tarafi kalmamış hertürlü pisliğin dönduğü fuhuş yuvası olan bir yer.
50 metre ilerisi ataköy olan semt.

Güler misin, ağlar mısın?
insan nüfusundan dolayı orda hava başka yerlere göre birkaç derece daha sıcaktır, buraya kar yağsa bile kar inmeden eriyip yağmurmuş gibi yağıyor.
Meydan da bulunan Atatürk heykelinin eliyle gösterdiği bina da farklı mevzuların döndüğü istanbul semti.
Her istanbullunun gidip görmesi gereken lakin mümkünse bir daha hiç işinin düşmemesi geteken mekan.
Şirin değil, sıradanevler olarak adlandırılmalıdır.
Şirinevler Mahallesi Aydın ilinde yer almakta olup, Sümer semtinde bulunan Şirinevler Mahallesi Nazilli ilçesine bağlıdır.Şirinevler Mahallesi haritası konumu ise 37° 54' 27.4176'' Kuzey ve 28° 19' 48.4464'' Doğu gps koordinatlarıdır. Şirinevler Mahallesi bağlı olduğu Nazilli ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır. Şirinevler Mahallesi Aydın şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 43 kilometredir.
Pekte şirin değildir travestiler eskortlar polislerle doludur birde pkklıların olduğu zafer mahallesi vardır.normal insanın yaşayacağı yer değildir. Geceleri yürüyüş yolu pazara döner. Ben belediyenin orada oturduğum için rahattım lanet olsun istanbula.
ismiyle müsemma değildir.
meşhur üst geçidinden ( e5 in ataköy tarafından şirinevler tarafına ) geçmeyi başarabilir ve üst geçidin devamındaki yürüyüş yolundan içeri doğru kat ederken kendinizi bizans surlarına akın eden osmanlı ordusu mensubu gibi hissettiğiniz semttir. arkadan birisi mehteri verse insanlar allah allah nidaları ile koşarak giderler emin olun. o nasıl bir insan sirkülasyonudur lan öyle 7 gün 24 saat neredeyse omuz omuza yürüyorsun yanındaki insanlar ile..
öyle bir metrobüs çıkışına sahiptir ki, biraz daha dolanarak yürüseniz Vatikan'a selam çakabilirsiniz o derece.
metro çıkışında da kendinizi kobay fare olarak labirentte gibi hissedebilirsiniz.

anlaşılması güç, şirin de değil üstelik.