bugün

güzel hayaldir. uyunurdu. ankara'da olmak insanın uykusunu kaçıyor.
anket yapardık denilen anadolu yöresi anket cümlesi. ne çok severmişiz anket yapmayı. hanimiş benim anketim hanimiş.
simdi burada gece, ordaysa sabahin ilk saatleri. Guzel bir sabah yuruyusunu, teyzemlerin bakkalinda bitirip, yeni demlenmis cayla salam-kaşari yuvarlardim itinayla. Sonra bogaza iner biraz daha cay-sigara keyfi yapardim. kus seslerini dinleyip, bir tarafta zenginin zenginligini, bir tarafta da fakirin fukaraligini hic sikilmadan izlerdim. ogrencinin, calisanin, patronun, oldugu gibi gorunmeyen veye gorundugu gibi olmayanlari izlerdim.

Delileri de unutmamak lazim.

(bkz: dünyanın en büyük açıkhava tiyatrosu)
boğaza karşı içilen çaya, 10 milyon bayılmanın verdiği buruk sevinç.
Sultanahmet'e gidip dua ederdim.
üsküdar'da, deniz kenarında bir elimde sıcacık çayım diğerinde ise simidimle deniz havasını içime çeke çeke kahvaltı yapardım.
hemen izmir'e geri döner Kordon'da bi sigara içerdim.
istanbul baskadır hocam bu yüzden de nüfusu 15 milyondur durum böyle olunca fazla söze gerek kalmıyor.
he şu da var diger sehirlerimizde kendilerince güzeldir hoşdur fakat şuda var dünyanın heryeri güzeldir hoşdur.
boğazda bir çay 100 milyonda olsa orası boğazdır ve o çay içilir.
özlediğim arkadaşlarımı ziyaret ederdim. başka ne işe yarar ki istanbul?
şimdi istanbuldayım ve hiçbir şey yapmak istemiyorum.
her şeye rağmen en güzeldir istanbul. yapacağınız şeyler size kalmış.
ilk otobüse biner, bursaya gelirdim..
ayağım değmişken askerlik yapan arkadaşımı ziyaret eder, ardından da istiklal caddesini falan gezerdim.
zaten istanbuldayım işteyim. ama antalya da olsam, lara da yürürdüm.
zaten istanbuldayım, izmir de olsam anneme babama sıkıca sarılıp öperdim.
hava buz gibi ve yağmurlu. ne boğazda çay ne denize bakmak , ne arkadaşlar. trafiğe kalmadan eve varmak olur yapılacak tek şey.
zaten istanbul'dayım forumunu da al siktir git başımdan.
istanbul'da paran yok ise hiç bir şeysin dir.Gerçi her yerde öyle.
beşiktaşta vapurların yanında gece birayı açıp, leptobumu kucaklayıp sozlukte 3g hızında anket dolduruyor olabilirdim. *
eve gider uyurdum. çalışıcam diye gebzede sıkıştım kaldım, akşam olsa da istanbula gitsem.
bilgisayarımı özlediğimden bir an önce ankaraya gelmeye çalışırdım.
500t ye binmenizi tavsiye ederim, bir nevi budist eğitimi gibi düşünün, eğitimin sonunda küçük şeylerden mutlu olmayı öğreniyorsunuz.
helaya gider rahatlardım. çok sıkıştım da. istanbul'un helasının bi başka olduğunu söylediler. geldik.

her şey istanbul da olmakla bitmiyor. paran da var mı bacım ?
beşiktaş islekesine yakın bir yerde simit-ayran yapardım.
-evde oturmuş cips yiyordum.
veya
- ortaköydeydik, ablam fotoğraf makinesinin flaşıyla uğraşıp " uff kenan * hep bozuluyor bu makine" diyordu. *