bugün

Hiç beceremediğim hödü kesinlikle şüphesiz.. şiir yazmak zor birşey..
Yaşadıklarımı, hissettiklerimi karalamak büyük oranda rahatlatıyor. Yaşadıklarımı kaleme almasaydım ölürdüm zaten şimdiye kadar.
Her isnanın zaman zaman ruhsal boslukta denediği eylemdir. Bir zamanlar acemice bende uğraşmıştım. Ancak şiirlerim sanki neyzen tevfik den fırlamışçasına olunca bıraktım yazıp çizmeyi.
sanıldığından daha zor eylemdir. kelime haznesinin bol olması gereklidir. şiir kurallarını bilmek gereklidir. aynen matematik gibi şiir yazmak da bol bol zeka ister. eğer şiir hakkında bilginiz çoksa yazın efenim, şiir okumak da yazmak da güzeldir. insanın duygularını edebi sanatla açıklamasından daha ne güzel olabilir ki?
kelam vardır ki sihir,
hikmettir bazen şiir.
necip fazıl kısakürek - nur harmanı

sultanu-ş şuara olduğu bilinen (şairlerin sultanı) necip fazıl kısakürek ''çile'' adlı şiir kitabından, önszöz takdiminden bir bölüm:

biz şiiri iman için bilmişiz; ve bu mihrak bilgiyi, her bilginin geçtiği binbir yol ağzı biliyoruz.
dilimin ucunda tek nükte kaldı:
allah'ın kâinata efendi olarak yarattığı, insan ehramının zirve taşı; ve şair...

efendimiz, kurtarıcımız, müjdecimiz, gaye-insan ve ufuk-peygamber... o ve şair...

o, herşeyimiz, herşeyimiz, herşeyimiz,- topyekün varlık nimetinin her şubesiyle beraber (poetika)mızın, şiir telâkkimizin de kaynağıdır.
bu inceliği (poetika)mızda gösterdik.

ve şair demek, gaye-insan ve ufuk-peygamberi, kâinatın efendisini, allah'ın sevgilisi'ni sezmeye doğru hususî ve ileri bir istidat...

üstün idrak müessesesi şiir, ilk borç olarak, elinde kâinat sırlarının anahtarı, o'nun hilkat sırrının ve kâinat rfendiliği makamının eşiğinde dize gelecektir.

şiir bu mukaddes eşiğin süpürgesi; şair de boynundaki süpürücülük borciyle insanoğlunun en yüksek rütbelilerinden birisi...

ben, bu rütbelerin en yükseği içinde, o'nun ümmetlik liyakatinin en alçak ferdi olarak, o mukaddes eşiğin süpürücüsüyüm.
kendimi böylece takdim ederim.
n.f.k
rahmet olsun, büyük doğu mimarı, üstad'a.
görsel

Gece dostumun evleneceği aklıma gelince ona yazdım bu satırları….
Allahım ya bir erkek için gerçekten değer mi ya.. salak bu kız salak.