bugün

evet şeytan ilk ırkçıdır...cennetteki bütün meleklere hz. adem'e secde emri verilir, bütün melekler emre uyar fakat şeytan ""Ben bu Adem'den daha hayırlıyım, Beni ateşten yarattın, onu topraktan yarattın. Böyle topraktan, çamurdan yarattığın beşere secde edecek de değilim." diyerek kendini hz. adem'den üstün tutmuştur..yani şeytan bütün kötü şeylerin oldugu gibi ırkçılığında babasıdır.

edit..bazı ırkçılarımız babalarının şeytan oldugunu öğrenince gocunmuşlar.
şeytan ırkçı değildir şeytan aşıktır. şeytan allah (c.c) ya öyle aşıktır ki hz adem i kıskanır... allah ile arasında birisinin olacağını anlar ve secde etmez.!

ırkçılık geçmiş ister ve gelecek vadeder... oysa sonsuzlukta önce de bilinmez, geleceğin sonu da yoktur... öyleki orada bizim dünyada yaptığımız gibi bir çoğalma bir ordu oluşturma eylemide saçma olur...

yanlış bir önerme....

oysa ki eklemek isterim. rabbim içimin fesat olmadığını bilir. eğer böyle nitelendirirsek rabbimiz ırkçı olmuş olur çünkü adem yani insan oğlu hepsinden üstün diyerek bütün mahlukata secde ettirir. haşa rabbim tabiki benim içimi bilir. allah yapacağı işi iyi bilendir.
eğer ki şeytan cennette sadece cinler olacak deyü adem'i ve çocuklarını gaz odasına kapatmış ve onlardan sabun yapmaya kalkışmamışsa var olmayan gerçektir.
yanlıs önerme değildir. ırkçılık geçmiş istemez. şeytan kendi varlığını hz. adem'den üstün tutmuştur..ben ondan daha iyi bir şeyden ateşten yaratıldım der, o ise çamurdan yaratıldı..ateş, çamurdan üstündür der. ırkçılığın temeli de kendini diğerlerinden ya da diğerinden üstün tutmak değil midir?
biri felsefe yapmış hatta düşünüyor öyleyse var...
bu ırkçılık değil kibirliliktir.
bizim mahalle bakkalı bile ırkçı, koskoca şeytan ırkçı olmayacak da ne olacaktı. adı üstünde zaten, şeytan!
başkalarını, kendi ellerinde olmayan sebeplerden dolayı küçümsemek, onlardan nefret etmek, onlara kin duymak değil midir aslında ırkçılık.
öze değil de yapıldığın maddeye bakacak kadar yüzeysel olmak değil midir
şeytan adem i kendisiyle kıyaslarken yaratıldıkları maddelere baktı
ona göre ateş topraktan üstündü
o yüzden secde edemezdi
evet dostlar, şeytan ırkçıların ve ırkçılığın babasıdır.
basbakanın düsündüğü ve dile getirdigi fikirdir.
sırf başkalarına eğilip bükülmedi dimdik durdu diye ırkçı mı oluyor? asıl ırkçı allahtır önce yahudileri sonra bir anda nedense arapları seçmiştir.